Skocz do zawartości

[pompka ręczna] z manometrwm pod koszyk na bidon


Critico

Rekomendowane odpowiedzi

@schwinn0 manomer, lol.

Dołączam do pytania, a właściwie sugestii że manometr jest niepotrzebny przy takim sprzęcie. Pompka awaryjna, jak sama nazwa mówi, ma uratować tyłek pośrodku dziczy. No bo ile razy łapie się kapcia w ciągu roku? Ja przez dwa lata raz, dodatkowo przez własną nieuwagę. 

Kup coś kompaktowego, żeby nie przeszkadzało i nie zawalało miejsca. Możesz kupić za 15 zł z Decathlon lub za 100 zł od Topeak. Wybór bez manometru jest ogromny. Zaryzykuję stwierdzeniem, że każda z nich będzie pompowała. A czy ma mocowanie na ramę, to już zobaczysz w opisie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co lolkować, sam mam pompkę z manometrem i nie czuję się jakiś gorszy z tego powodu. Ile gram więcej doda manometr?

W moim przypadku:

- często biorę rower w delegację i nie chcę brać dużo szpeju (czytaj pompkę podłogową) - pompa ręczna zawsze jest zamocowana do ramy

- będąc z kolei w domu - aby dojechać na fajne leśne ścieżki mam minimum 10 km do zrobienia. Jadę na wysokim ciśnieniu ścieżką, w lesie obniżam ciśnienie (na oko) i wracając do domu pompuję z powrotem. Manomentr jest dokładny (porównałem go ze stojącą pompką Lezyne) więc nie muszę po powrocie jeszcze raz podpinać pompki aby ustawić ulubione ciśnienie.

PS. Używam Topeak Mountain DA G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNE zastosowanie takiego patentu jakie widzę, to jednorazowy wypad do lasu i testowanie nowego zestawu opony/rower pod jakim ciśnieniem najlepiej się jeździ. A na co dzień do awaryjnej pompki? zbędny bajer który może się urwać trafiony przez kamulca.

Edytowane przez RabbitHood
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 10:56, schwinn0 napisał:

A po co do awaryjnej pompki manometr?

do spuszczania powietrza precyzyjnie

 

W dniu 3.10.2022 o 11:22, marcesco napisał:

Nie ma co lolkować, sam mam pompkę z manometrem i nie czuję się jakiś gorszy z tego powodu. Ile gram więcej doda manometr?

W moim przypadku:

- często biorę rower w delegację i nie chcę brać dużo szpeju (czytaj pompkę podłogową) - pompa ręczna zawsze jest zamocowana do ramy

- będąc z kolei w domu - aby dojechać na fajne leśne ścieżki mam minimum 10 km do zrobienia. Jadę na wysokim ciśnieniu ścieżką, w lesie obniżam ciśnienie (na oko) i wracając do domu pompuję z powrotem. Manomentr jest dokładny (porównałem go ze stojącą pompką Lezyne) więc nie muszę po powrocie jeszcze raz podpinać pompki aby ustawić ulubione ciśnienie.

PS. Używam Topeak Mountain DA G.

dokładnie ta sama sytuacja...tez często jeżdżę takie trasy, a nie mam pompki w tej chwili i manometru tez nie więc chciałem 2 w 1. A jazda w lesie na niższym ciśnieniu daje dużo więcej frajdy niż jazda wszędzie z ciśnieniem pod asfalt (a z kolei pośrodku aby było dobrze na to i na to powoduje że nie jest dobrze ani tu ani tu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 3.10.2022 o 11:22, marcesco napisał:

Używam Topeak Mountain DA G

A powiedźcie mi, bo od czasów wentylów Dunlop nie używałem pompki bez wężyka 🙂 i trochę się obawiam takiej pompki. Macie porównanie? Warto czy lepiej szukać czegoś na wężyku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dłuższe chyba i krótsze pod ramę, macie doświadczenie czy te dłuższe teleskopy są lepsze? Chodzi o stres przy wyrabianiu nadgarstków przy pompowaniu ndgarstków przy tych malutkich pompeczkach. nie wiem, czy nie lepiej włożyć do plecaka coś dłuższego nawte nie teleskop i miec prawdziwą pompkę, a w ostateczności podjechac na stację benzynową. (chyba że jesteśmy w buszu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😄

zzz.png

Wczoraj wieczorem pobawiłem się w domu kilka minut, ale z tego co zauważyłem nie ma możliwości ustawienia ciśnienia poniżej, chyba, 1,8 bar (albo 1,6 - już nie pamiętam). No i ta waga... Prawie 0,5 kg 🙂.

Szukam ideału 🤗.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HVG 4.0 max. ciśnienie 80PSI, HPG 4.0 max. ciśnienie 120PSI. To chyba jedyna różnica między nimi.

Co masz na myśli "do wysokiego ciśnienia" ? Z tego co widzę manometr pokaże ciśnienie nawet poniżej 20 PSI.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chudzinki napisał:

Wczoraj wieczorem pobawiłem się w domu kilka minut, ale z tego co zauważyłem nie ma możliwości ustawienia ciśnienia poniżej, chyba, 1,8 bar (albo 1,6 - już nie pamiętam)

Sprostowanie! Jest oczywiście możliwość tylko nie w "przyciskach zdefiniowanych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na stronie widnieje informacja jakie są zakresy pompowania:

image.png.0283d7a7e8a1e3fdcd99dbc7b1dde141.png

Waga faktycznie jest dość znaczna, ale chyba nie ma to aż tak dużego znaczenia jak pompka ma być w plecaku, no chyba że to nie plecak a coś co go przypomina :D. Z kolei taka większa pompka co po prostu pompuje będzie też gabarytem, będzie lżejszym, ale gabarytem. 

Ja mam małego Lezyna chyba model pocket drive hv, w terenie jeszcze używany przeze mnie nie był ( raz użyczyłem gościowi na szlaku ) i normalnie da się, ale trzeba się napocić. Przynajmniej posiada wężyk bo bez tego to już całkowicie nie wyobrażam się pompować. Kierowałem tylko gabarytem bo miało to się zmieścić w torebce podsiodłowej :) .

Mam nadzieję że nigdy nie będzie potrzeby używania, posiadam też adapter by skorzystać z kompresora na stacji. 

Chyba że jeździsz trasy w których chcesz sobie zmieniać ciśnienie, to tutaj dla mnie sprawa jest jasna, kompresorek akumulatorowy ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję że nigdy nie będzie potrzeby używania

@Mandoleran, a ja ostatnio tak często używam, że coraz intensywniej myślę o trzecim podejściu do "bezdętki"...

 

23 godziny temu, keltu napisał:

Co masz na myśli "do wysokiego ciśnienia" ?

Wielkość komory, bo max. co pompuję to 2,5 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...