Skocz do zawartości

[frameset, gravel] Accent Freak prośba o opinie


llemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku lat jeżdżę na Treku Checkpoincie Alr 4 z 2019 r. Zacząłem ostatnio rozmyślać o jakiejś małej zmianie, a że przez ten czas dokupiłem parę części, więc stwierdziłem, że może następnym krokiem mogłaby być zmiana ramy. 

Zacząłem rozglądać się za czymś karbonowym i w wyszukiwarce wyskoczył mi ACCENT Freak Carbon. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami z wyżej wymienioną ramą? Wiem, że nie jest to super duper karbon, ale wygląd mi odpowiada, geometria w miarę mi pasuje.

Macie może jakieś doświadczenia z tą ramą? A może polecicie coś zbliżonego geometrią do Treka, w cenie do mniej więcej 6000 zł.

 

Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo w budżecie do 6k za wiele nie zdziałasz. Zostają chińczyki jak ten accent (pewnie na ali znajdziesz tę ramę za połowę ceny). Możesz też zerknąć na helmansport, pewnie coś ma w tej kasie. Tak samo planetx (i ogólnie sklepy w uk)ale nie wiem jak tam z dodatkowymi opłatami

A w ogóle to dlaczego karbon? W stali już coś można powybierać za taką kasę, pewnie coś nawet zrobić na zamówienie a efekt końcowy na pewno będzie o niebo ciekawszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chociemir napisał:

Od takiej geometrii jaką miał Checkpoinnt  2019 roku to nawet Trek odszedł. W tym budżecie to np. Carbonda 707 (bardzo dużo ludzi składa rowery na tej ramie).

Problem w tym, że nie za bardzo się znam na tych wszystkich detalach. Jak kupowałem Checkpoint  2019, w sklepie usiadłem i było ok. Potem w miarę jak robiłem kolejne kilometry i poprawiała się forma, obniżałem kierownicę, wydłużyłem mostek. Doszedłem do tego, że górną pokrywkę sterów musiałem wymienić, bo trzeba było jeszcze bardziej obniżyć kierownicę. Wygląda, że pozycja robi się coraz bardziej agresywna.

 

Carbonda też mi się przewinęła, więc sprawdzę...

46 minut temu, Mihau_ napisał:

Nooo w budżecie do 6k za wiele nie zdziałasz. Zostają chińczyki jak ten accent (pewnie na ali znajdziesz tę ramę za połowę ceny). Możesz też zerknąć na helmansport, pewnie coś ma w tej kasie. Tak samo planetx (i ogólnie sklepy w uk)ale nie wiem jak tam z dodatkowymi opłatami

A w ogóle to dlaczego karbon? W stali już coś można powybierać za taką kasę, pewnie coś nawet zrobić na zamówienie a efekt końcowy na pewno będzie o niebo ciekawszy

Wiem, że nie jest to wysoka kwota. W miarę poszukiwań pewnie będzie się jeszcze zmieniać. Na planetx patrzyłem i biorę pod uwagę. Karbon bo sztywny i lekki, a lubię w ultramaratonach być blisko czołówki lub w samej czołówce 🙂 Na treku aluminiowym mi się to udawało, na ramie karbonowej pewnie będzie łatwiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...