Skocz do zawartości

[M8120 z tarcza 203mm] Czy nie za płytko?


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ChuChu napisał:

Zdecydowanie za płytko.

Mogę strzelić gafę, ale czy przypadkiem nie jest tak, że Lyrik ma mocowanie pod 180mm, a Ty kupiłeś adapter 160 > 203?

Właśnie miałem to pisać. :)

@JWO potrzebujesz adaptera 180->203.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Duże, przy standardzie IS było tak, że ten sam adapter pasował do przodu pod tarczę 180 mm a na tył już pod 160 mm.

W PM nie ma raczej tego problemu, bo to tylko podniesienie zacisku o 1 lub 2 cm. Chociaż wtedy przy oznaczeniu jakie przedstawił @JWO adapter powinien pasować do jego widelca, to raz. Dwa, że w takim układzie adapter 160 na 180 i 180 na 203 to powinien być ten sam adapter, bo różnica w średnicy tarczy jest taka sama. 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogus napisał:

Może żyłem w błędzie, ale zawsze myślałem, że "F" to front a "R" to rear. Zawsze przy adapterach IS tak było...

Mnie wydawało się identycznie...
No i teraz muszę poszperać w dokumentacji Shimano. :D

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 07:23, bogus napisał:

Dwa, że w takim układzie adapter 160 na 180 i 180 na 203 to powinien być ten sam adapter, bo różnica w średnicy tarczy jest taka sama.

To nie jest prawda. Adapter PM/PM 160->180 po zastosowaniu na widelcu/ramie z natywnym mocowaniem 180 będzie wymagać podniesienia zacisku o 1.5mm za pomocą podkładek. To niby tylko 1.5mm, ale przy szczelinie na klocki mającej 0.5mm to jednak ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam Rebe z mocowaniem pm 160 do tego adapter pm 160/200 ten z tabelki 40P.

Na tym wisi zacisk Shimano XT 8100 i tarcza 200 Sram centerline i odległość tarczy od zacisku jest naprawdę minimalna. 

Coś w granicach 0,5mm. Przymiar do ustawiania zacisków nie wchodzi. Za to z tyłu na ramie przy adapterze 20P pm 160/180 już wchodzi :)

Myślałem kiedyś o podkładce żeby nieco zacisk unieść ale skoro działa, a tarcza wyciera się prawidlowo to sobie odpuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...