Skocz do zawartości

[3700] Rower do wielu rzeczy, ok. 3700 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Rok temu szukałem w miare uniwersalnego roweru. Las, szutry, pola, a czasem dłuższa trasa po mieście i bulwarach. Polecono mi coś na sztywnym widelcu. Kupiłem Krossa Pulso i wymieniłem opony na bieżnik. Niestety okazało się, że mam zbyt duże zapędy na ten las i rower można powiedzieć rozdupcyłem. Już po tygodniu użytkowania rozwaliłem całe przednie koło.

Dlatego szukam teraz czegoś dla siebie. Zależy mi na tym aby rowet był w miare wytrzymały. Lubię jeździć po krzakach i lesie, lubię jak telepie. Ale zdarza mi się pojechać 30km do miasta. Nie chciałbym też, żeby pozycja była bardzo pochylona bo mam problem z plecami.

Upatrzyłem sobie takie cudo jak Rockrider explore 540. Ma być w zimie dostępny. Czy coś takiego się nada? Proszę ewentualnie o porady. Mam 173 cm wzrostu i 75kg wagi. Budżet około 3700 zl.

 

Dzięki!

Edytowane przez jutubowyadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jutubowyadam napisał:

Nie chciałbym też, żeby pozycja była bardzo pochylona bo mam problem z plecami.

Konsultowałeś to z lekarzem? To nie do końca tak jest, że wyprostowana sylwetka jest dla kręgosłupa zdrowsza. Osobiście (a jestem dyskopatą) lepiej mi się jeździ na rowerze z bardziej pochyloną sylwetką. Pomyśl też o zamontowaniu sztycy typu pantograf (np. Suntour NCX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cirrus napisał:

Dlaczego skoro wystarczy zastosować krótszy mostek w xc100 i mamy rowery o podobnej geometrii i pozycji?

Pojęcie geometrii dotyczy ramy a nie elementów, które do niej dokręcasz.

Zmieniając mostek na krótszy pogłębisz różnicę w charakterze tych rowerów. xc stanie się jeszcze bardziej "nerwowy" niż jest fabrycznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudzinki napisał:

A jakich przełożeń używałeś najczęściej? Ile zębów przód i ile tył?

W 80% używałem z przodu środkowego blatu i na tylnych przełożeniach trzymałem się środka. Zdarzyło mi się też zejść z blatu i ustawić najwyższą kadencję jak była wysoka góra. Zastanawiam się własne czy 1x10 mi wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...