Skocz do zawartości

[Rękawiczki] Wytrzymałe rękawiczki, mogą być bez palców do jazdy manualnym wózkiem inwalidzkim


wskers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję solidnych rękawiczek ( mogą być bez palców ). Cały pic polega na tym, że muszą być one bardzo solidne wykonane i najlepiej z " szorstkiego " materiału wewnątrz dłoni, ponieważ będą one służyć do jazdy manualnym wózkiem inwalidzkim. Szorstki materiał zdecydowanie poprawi chwyt, przez co zwiększy mi się bezpieczeństwo jazdy ( poślizg dłoni na ciągach skutkuje brakiem hamowania ). Będę wdzięczny za pomoc w doborze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że typowo rowerowe rękawiczki będą słabo się nadawały od wózka. Bo jednak nawet najbardziej przyczepne są zaprojektowany do działania w innym kierunku, no i przewidywane obciążenia są zdecydowanie mniejsze. Ja bym poszukał jakiś rękawiczek do siłowni. Chociaż by zajrzeć do Decathlonu, można przetestować na miejscu. Inna możliwość, to jakieś rękawiczki robocze, no powiedzmy takie skórzane przetestować.

upd. Zajrzałem do zachodniego internetu, bo mają bardziej rozwinięty rynek pod tym względem. Po za dedykowanymi rozwiązaniami  (1, 2, 3, 4) sugerowane właśnie rękawiczki do siłowni. A tu gość twierdzi że rowerowe w tym przypadku są do niczego i dość niespodziewanie sugeruję rękawiczki do futbolu amerykańskiego.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerowe się nie nadają jak remover pisał, ale nie zgodzę się z tymi proponowanymi z koziej skórki, to jest rękawica mająca na celu dobre "czucie". Jest cienka skóra kozia (mało trwała na dłuższy czas), a mająca zapewnić pracownikowi dobre wyczucie czego dotyka czy jak ustawia coś palcami. Są komfortowe i miękkie, ale nie trwałe.

Jeśli potrzebne dobre rękawice i na dłuższy czas to sugeruję coś w stylu Mechanix Speciality Grip. Są wykonane z materiału dobrze odprowadzającego wilgoć (TrekDry) i mają specjalną wewnętrzną warstwę z Armotexu. Armotex jest wytrzymały, nie ślizga się po wilogtnych, mokrych czy nawet oleistych nawierzchniach.

Można zerknąć na bezpalcowe Chiba Argon, bo mają skórę porządną podbitą żelowymi wstawkami i podwójne szwy. Ceny dość wysokie, ale takie rękawice są przeznaczone dla ludzi na wózkach.

Mam kontakt z takimi osobami i mówią, że jest jakiś we Wrocku koleś co robi specjalne nakładki na ręce czy nawet na rękawice nakładane. ooo znalazłem jakieś archiw ogłoszenie . Podobno dobre rozwiązanie, choć nie gwarantuję.

A jeśli mają być tanie i dobrze trzymać, to nitryle jakieś np. Texxory 2339  czy Ansell Hycron 27-805 lub Uvex Profi Ergo są dostępne w wersjach z mankietami, ściągaczami lub luźne - do jazdy chyba najlepsze ze ściągaczem. 

Tak od siebie w tym temacie, bo dużo z takimi mam kontaktu i często testuję rękawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,  że tak post pod postem, ale nie mogę edytować poprzedniego. Kuszą mnie rękawice  Mechanix Speciality Grip, tylko zastanawiam się  czy w lecie nie ugotuję w nich dłoni? :) 

Mocno rozważałbym też Ultra-Grip Half-Finger z linku remove, ale pojęcia nie mam gdzie można je w PL kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...