Skocz do zawartości

[1500 zł, ewentualnie 2000 zł] Rower Crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

z racji tego że przymierzam się do zakupu roweru a jestem w tym temacie kompletnie zielony to chciałbym dowiedzieć się parę rzeczy. Znalazłem dwa rowery.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-3-0-d21-r21

https://www.sklepbiker.pl/produkt/kross-evado-2-0-2021/

Jak mówiłem jestem kompletnie zielony a chciałbym kupić swój pierwszy rower taki bardziej na poważnie. Dodam że mam 184 cm wzrostu, ważę 95 kg. Planuje jeździć bardziej po mieście, po ścieżkach rowerowych szutrach, lesie ... żaden wymagający teren w stylu wielkich kamieni i stromych zjazdów i wzniesień.  Z tego co udało mi się znaleźć to niestety 1 rower ma dmc do 100 kg , nie wiem jak z krossem evado. Wydaje mi się że 1 oprócz tego że jest z marketu ( a jak wiadomo z tym to różnie ) ma lepsze hamulce i ma kasetę niż wolnobieg. Jeśli ktoś bardziej obeznany poleciłby od siebie rowery które spełniałyby powyższe warunki byłbym wdzięczny , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię, że te Joysun sa "lepsze" chyba że na zasadzie bo tarczowe, natomiast faktycznie obecność kasety przemawia na plus Indiany. Ciężko obecnie znaleźć na kasecie w tych pieniądzach nowy, dlatego jak już szukałbym rower na hamulcach v-brake i kasecie. Nie ma możliwości kupić z tarczowymi w tej kwocie, no chyba że wynalazki typu Joysun. Jeśli myślisz o rowerze na poważnie jak piszesz to w tej kwocie używka (to niełatwe zadanie) albo podwoić albo najlepiej potroić budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TheJW napisał:

Męskich nie było? ;)

Sorry, musiałem. :icon_lol:

Może i były haha , ale akurat ten wpadł w oko jako 1 nie popatrzyłem się że damski ale czy to ma jakieś znaczenie ? Chyba nie 😅

39 minut temu, xgrzehoox napisał:

Osobiście wątpię, że te Joysun sa "lepsze" chyba że na zasadzie bo tarczowe, natomiast faktycznie obecność kasety przemawia na plus Indiany. Ciężko obecnie znaleźć na kasecie w tych pieniądzach nowy, dlatego jak już szukałbym rower na hamulcach v-brake i kasecie. Nie ma możliwości kupić z tarczowymi w tej kwocie, no chyba że wynalazki typu Joysun. Jeśli myślisz o rowerze na poważnie jak piszesz to w tej kwocie używka (to niełatwe zadanie) albo podwoić albo najlepiej potroić budżet.

Właśnie teraz się kończy sezon rowerowy więc myślę żeby się rozglądać za promocjami bo w zimie to wiadomo ze ceny powinny być niższe poza sezonem. Martwi mnie właśnie to dmc bo jednak 95 kg to jest trochę.  Co do kasety to chyba lepsza niż wolnobieg z tego co już się naczytalem . A V brake hamulce to chyba obojętnie jakie będą przy takiej rekreacyjnej jeździe, tak myślę chyba 

34 minuty temu, remover napisał:

Od Evado 2.0 trzeba trzymać się jak najdalej. Tam jest wolnobieg, a nie kaseta, a przy wadze 95 kg to jest kiepski pomysł. To właściwie powinno być pierwszym wyznacznikiem, jak rower ma 14-28 z tyłu - szukamy dalej.

Polecam przestudiować kilka-kilkanaście ostatnich stron.

A inne modele evado ? 3.0 , 4.0 ? Czy od evado w ogóle trzymać się jak najdalej jeśli już i za czymś innym się rozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossy generalnie nie mają dobrego stosunku wyposażenie/cena, mając tak ograniczony budżet, warto ich omijać. Masz Riverside 500/700 w decathlonie, masz Vellberg Explorer 3.2/4.2, Spartacus Cross  3.0/3.1 na allegro. Może Lazaro x-force 4.0 lub Kands Maestro wystawi w promocji poniżej 2000. Ale na to zbyt bym nie liczył, jak w ogóle na jakiekolwiek promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody rama z niskim przekrokiem jest optymalna. Jedyny problem, że często nie wchodzi  już bidon. Maksymalną wagą rower + użytkownik tak bardzo bym się nie martwił bo wiadomo że producenci się zabezpieczają na wszelki wypadek. Jeżeli planujesz jeździć tym rowerem jak piszesz to będzie Ok w przeciwnym razi nikt nigdy by się nie wybrał Bikepacking gdzie waga gratów to często 30-40 kg + jeździec +rower =140 kg min 😁

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...