Skocz do zawartości

[Czujniki] Kadencja i prędkość


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat z zakupem. A mianowicie posiadam aktualnie czujniki bryton kadencji i prędkości w mtb. Wiosną tego roku zakupiłem szosę w której brak jakichkolwiek tego typu akcesorii. I teraz zastanawiam się czy kupić zestaw czujników komplet kadencja&prędkość do szosy czy tylko prędkości a kadencji z mtb przełożyć do szosy. Nie interesują mnie jakieś zamienniki tylko orginalne produkty. Chyba że zamienniki dobrze współpracują z garminem, to się zastanowię. Chodź obstawiam chęć jednak postawić na orginały drogie są ale nowy licznik tez mało mnie nie kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz licznik garmina to jednak brał bym czujniki garmina. Wprawdzie swoje 2 zestawy czujników kupowałem na promocji ale nawet bez to nie jest jakiś dramat, szczególnie, że są dobre.

https://www.amazon.pl/Garmin-Unisex-Erwachsene-Cadence-Schwarz/dp/B07PG9MJ79/ref=sr_1_1?crid=K56LXQ7VSONQ&keywords=garmin+sensor&qid=1663700382&sprefix=garmin+sen%2Caps%2C85&sr=8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Magene S3+ (https://magenefitness.com/product_s3.html). Mam 2 komplety na MTB i szosę. Współpracują z Edge 530 i jak do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu. Jeden czujnik sam uszkodziłem, bo poszedł z ciuchami do prania i tego nie przetrwał :) Cena zdecydowanie niższa niż czujniki Garmina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 18:08, Mandoleran napisał:

To tylko czujnik, nie wiem czy jest sens płacić więcej niż za takie Magene. Sam też mam i nie narzekam na jego działanie, a w dodatku nadal działa mimo że zawsze zapominam ściągać w czasie mycia roweru. 

Podczas jazdy w deszczu też ściągasz ? 😄

Kup zestaw Garminowych i zapomnisz o ich istnieniu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie ściągam, działają bez zarzutów, nie mam się do czego przyczepić nawet gdybym chciał.

Wcześniej napomknąłem o tym ściąganiu do mycia gdyż wiele się przewijało że czujniki źle znoszą chemię i po jakimś czasie coś lubi się sypnąć i nie chodzi tutaj jaki producent ;) . A skoro już mowa o producencie, to tyle dałem coś na początku roku od majfrendów:
image.thumb.png.8ee2a44cbf0898d36fdbdee803ecd20a.png

Póki co działa bez zarzutów :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jeszcze wtedy nowe konto zakładałem, bo była jeszcze większa zniżka co w rezultacie wyszło ile widać 32 zł. W sumie sam to z.... bo mogłem od razu z 4 wziąć byłby zapas. 

Trzeba Pepper najlepiej śledzić, bo z tam się o tym dowiedziałem. 

11 minut temu, schwinn0 napisał:

Przesadzasz z tą chemią 😉

Chyba nawet na tym forum się przewijało o tym, ale nie mam za bardzo teraz możliwości sprawdzić. Jak wspomniałem, nie ściągam bo po prostu zapominam, a jak rypnie, to mała strata, może następne kupie Garminowski czujnik za 170 zł i będziemy testować jak z jest z tą trwałością :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że z Aliexpress ale tam to podziękuję już tam nie kupuję. Zamawiałem swego czasu ale jednak wolę wpierać swój rynek niż obcych. Dlatego postanowiłem kupić orginał Garmina jak już kupiłem nowy licznik garmina. Jeszcze mnie stać na taki zakup. 

 

Edytowane przez Thomass13
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co kto woli, ja też lubię wspierać naszych, ale jak widzi się takie okazje to ciężko przejść obok, a Magene raczej dobre zbiera opinie. A skoro działa póki co bez zarzutów, to nie widzę sensu przepłacać za coś podobnego, co pewnie z tej samej chińskiej taśmy idzie ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Garminie płacisz za bezproblemowy serwis. Jak się zepsuje dostajesz nowy bez marudzenia. Ostatnio kupiłem na amzaonie zestaw czujników garmina za 215 zł. W tym samy sklepie zestaw magene kosztuje 169 zł. Przy takiej różnicy dla mnie wybór jednoznaczny. Ostatni czujnik magene kupiłem na alli w 2017r i nie przeżył roku. Zabiły go woda i błoto. Drugi w szosie żył długo, ale baterię żarł w tempie 1sz/50h. Deklarowane 400h to jakiś żart. Fakt że kosztowały 15 dolców po ówczesnym kursie (chlip, chlip :)) ale kasa wyrzucona w błoto.  Może miałem pecha, może teraz nowsze wersje itd, nie wiem.  Na czujniki garmina nikt nie narzeka. Używki można kupić w cenie nowych magene a przynajmniej zakładasz i zapominasz.

 

Edytowane przez HarveyDent
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej przedmówca napisał to samo mam na myśli place więcej ale działa, zepsuje się wymieniają. Nawet film oglądałem jak ktoś do garmina zgubił zaślepkę od miejsca podłączania kabla i mu nowa przysłali bez problemu. Dlatego uważam żeby stawiać na sprawdzonego producenta, zapłacić więcej ale cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandoleran napisał:

No co kto woli, ja też lubię wspierać naszych, ale (...).

(...) ale jak można zaoszczędzić zawrotne kilkadziesiąt złotych to kupujesz u chińczyka i nie ma miejsca na wspieranie " miejscowych " i pitolenie o szkodliwości takowego procederu i jego wpływu na rynek lokalny . 😆 

Nie lepiej kupić w Polsce , od legalnego dystrybutora i dać zarobić sprzedawcy który zapewni bezproblemowy serwis i gwarancje ? Czy raczej kij z nim , niech zwija interes . Kupimy od chińczyka , poczekamy na paczkę 6 tygodni i będziemy się modlić żeby celnicy cła i podatku nie doliczyli 😆

Edytowane przez Tomek595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HarveyDent napisał:

Ostatni czujnik magene kupiłem na alli w 2017r i nie przeżył roku.

Ja mam jeden w szosie i moja kobieta też ma jeden w szosie. Chyba ze 3 lata w użyciu bez problemów. Również z pożeraniem baterii.

Dla mnie ważnym minusem Magene jest to, że gdy założyłem go do mtb, to garmin znacznie częściej uruchamiał autopauzę. Przełożyłem magene do szosy i tam nie mam problemów, bo szosą nie podjeżdża się z prędkością spadającą czasem do 5 km/h.

Nie wiem czy ten problem w międzyczasie rozwiązano. Jakieś aktualizacje ponoć da się wgrywać do tych czujników, ale skoro w praktyce nie mam problemów, to nie drążę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595

Nie mam problemu wspierać naszych, ale jak widzę okazję to ją wykorzystuje i tyle, nie trzeba się tutaj doszukiwać drugiego dna bo go nie ma ;) 

Bardzo rzadko zamawiam coś od chińczyka, ale jeszcze nigdy nie czekałem 6 tygodni i nie musiałem się "modlić", bo wiem że na takie pierdy nie są obarczone o dodatkowe koszty ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...