Skocz do zawartości

[Licznik] Siga rox 4.0 zawyża przejechane kilometry


Okapi

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd pomiaru 5% to norma (powiedziałbym, ze całkiem dokładnie). Jesli uważasz, że GPS jest dokładniejszy (nie musi być) to zmniejsz obwód koła wpisany w liczniku o 5%.. GPS zlicza pozycję co kilka sekund i z nich wylicza przejechaną drogę. Czyli oblicza po linii łamanej między punktami wyliczonych pozycji a nie ciągłej. Licznik zlicza obroty koła i mnoży je przez obwód koła. Jak będziesz jechał wężykiem to faktycznie przejechana droga (licznik) będzie większa niż ta z GPS (uśredniona prosta między pomiarami)

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Okapi napisał:

Wszystkie dane pochodzą z gps

No i prawidłowo. GPS odebrał pozycję z satelty i okreslił Twoją pozycję wyjściową(pierwszy punkt). Po 10 sekundach (celowo wydłużam czas miedzy pomiarami) znowu zliczył Twoją pozycję (2-gi punkt) i wyszło mu, że odległość między tymi dwoma punktami to 50m. I tyle wyświetlił. A Ty przejeżdżając miedzy tymi 2 punktami ominąłeś 4 pieszych, 6 dziur, jedną porzuconą hulajnogę, 2 pieski i telefonowego zombi. Jechałeś cały czas po linii prostej czy "tropem węża"? Bo jeśli to drugie, to który licznik podaje faktyczną przejechaną po asfalcie drogę Sigma czy GPS? I która droga jest dłuższa?

Sorry, nie doczytałem że ta sigma mierzy z GPS, myślałem, że ten czujnik predkości podaje jej sygnał o przejechanej drodze. W takim razie być może mierzy pozycję częściej inż zwykły GPS i stąd dłuższa droga. Albo jest mniej dokładny (lub bardziej dokładny). Pomiar z dokładnością +/- 5% to nieźle jak na takie urządzenie.

Edytowane przez Garlock
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Brałem pod uwagę ten licznik, ale kupiłem Brytona 320, który z kolei zaniża względem GPS w smartfonie - różnica podobna, tyle że w drugą stronę ;)  Przyzwyczaiłem się, w końcu to nie inżynieria kosmiczna (tu przypominają mi się zalecenia montażu czujnika na tylnym kole, żeby nie wyszło za dużo :icon_wink:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...