Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] problem


Pytor07

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam, 

Mam taki problem, jak przełacze [przerzutkę tylna] w górę lub w dół(oczywiście jadąc) przełączy się czuje pod pedałem że zmieniłem bieg jednak po pewnym momencie (kilku sekund) pojawia się pusty przeskok pedału w momencie naciśnięcia. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem. Czy jest to luźny już łańcuch czy o jaka regulację może chodzić. Wspomnę ze rower ma 3 lata.

Czy ktoś mi podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz przerzutkę?

1) Sprawdź poziom rozciągnięcia łańcucha. Jesli jest powyżej 0,7%, to go wymień, bo przy takim rozciągnięciu może przeskakiwać. 

2) Wyczyść i nasmaruj napęd, w tym samą przerzutkę.

3) Wyreguluj ją.

4) Jesli czyszczenie i regulacja nie pomogą, wymień linkę, pancerz i końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, wymieniłem łańcuch bo stary wg.wskazań był wyciągnięty, raczej nie jest za długi bo obejrzałem parę filmików na yt i zgodnie z zaleceniami go wymieniłem. Problem teraz jest taki że łańcuch gdy jest z przodu na dużej zębatce a z tyłu na najmniejszej przeskakuje jakby był za długi, zauważyłem że również ociera w tej metalowej prowadnicy przy dużej zębatce. Co teraz?;

-jak naprawdę sprawdzić, może jeszcze skrócić łańcuch;

- może ta kaseta jest złom, lub te pierwsze zębatki;

- a może regulacja z tyłu tymi dostępnymi 3 małymi śrubkami;

- a może jest regulacja tego przedniego mechanizmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch przeskakuje bo nie ma oparcia na zębach a długość nie ma nic do rzeczy. Jeśli nie wisi luźno to nie jest za długi.

Odpal sobie jakiś tutorial na YT o regulacji tylnej przerzutki, zrób od początku do końca ale to raczej dla spokoju ducha bo na 90% kaseta do wyrzucenia.

Zapoznaj się też z terminem "kadencja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja nic nie pomaga, może tu z przodu mniej obciera po regulacji, natomiast bez poprawy; na dużej przedniej zębatce i małej z tyłu bez szans, przeskakuje cały czas, jak już wrzucimy kolejną w górę jest lepiej i lepiej; mniejsza zębatką z przodu i mała z tyłu -też przeskakuje, kolejna lepiej i lepiej. Generalnie na mniejszej zębate z przodu i im większe z tyłu jedzie się coraz lepiej. Ale ja chciałbym jeszcze spytać, bo zmieniłem łańcuch na nowy, to powiem szczerze ze na starym oryginalnym z rowerem mniej przeskakiwało niż teraz na nowym łańcuchu :).

Patrzę jeszcze na ten łańcuch, on nie jest mega naciągnięty, jak wezmę go palcami od góry i od dołu ściskam to łatwo to mogę zrobić, moze jednak zmniejszyć o jedno-dwa oczka co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 18:48, Pytor07 napisał:

Nic nie wymieniałem od momentu zakupu, i ten przeskok jest chyba raczej przy depnięciu mocniejszym. 

Zrzut ekranu 2022-09-19 o 18.34.46.png

 

Zobaczcie, zmieniłem łańcuch ale na małej zębatce łańcuch przeskakuje, właściwie jest gorzej niż na starym łańcuchu, kaseta jest złom czy co myślicie 

kaseta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 21:54, Pytor07 napisał:

Wiatam, 

Mam taki problem, jak przełacze [przerzutkę tylna] w górę lub w dół(oczywiście jadąc) przełączy się czuje pod pedałem że zmieniłem bieg jednak po pewnym momencie (kilku sekund) pojawia się pusty przeskok pedału w momencie naciśnięcia. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem. Czy jest to luźny już łańcuch czy o jaka regulację może chodzić. Wspomnę ze rower ma 3 lata.

Czy ktoś mi podpowie ?

Witam;

jednak łańcuch nic nie pomógł, mam pytanie czy kasetę kupić taką jaka jest zamontowana oryginalnie tzn. Shimano SLX CS-M7000, 11-42T, czy mogę coś lepszego, trwalszego itp.

Gdzie najlepiej to kupić wraz z narzędziami do wymiany ?. Może ktoś ma posezonową wyprzedaż 

IMG_2390.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na wyprzedaże.

CS-M7000 można zastąpić CS-M8000 lub CS-M9000, zyska się na wadze, ale nie zyska się na trwałości.

Narzędzia polecam z bitul.pl

Kasetę warto sprawdzić w sklepach pokroju biostern, bikestacja, rowerplus, centrumrowerowe... jest na forum wątek o polecanych sklepach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...