Skocz do zawartości

[ile treningów dziennie max] Trening rowerowy tego samego dnia co boks


piotr654

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od 4 miesięcy trenuje boks 2x w tygodniu po 1h, dodatkowo jeżdżę rowerem - ok 40km 2-3 razy w tygodniu w pozostałe dni wolne.

Czasami w dzień po treningu bokserskim mam jeszcze ochotę śmignąć moje 40 na rowerze wieczorem, to nie będzie za dużo jak na jeden dzień, co myślicie? 27 lat facet zdrowa dieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 16:01, piotr654 napisał:

Hej, od 4 miesięcy trenuje boks 2x w tygodniu po 1h, dodatkowo jeżdżę rowerem - ok 40km 2-3 razy w tygodniu w pozostałe dni wolne.

Czasami w dzień po treningu bokserskim mam jeszcze ochotę śmignąć moje 40 na rowerze wieczorem, to nie będzie za dużo jak na jeden dzień, co myślicie? 27 lat facet zdrowa dieta

Skoro robisz to 2 razy w tygodniu to mniemam, że są to zajęcia ogólnobokserskie, czyli rozgrzewka, trochę techniki, zajęcia w parach, na koniec może lekkie zabawy/sparingi z wykorzystaniem przepracowanych technik, może jakieś zmiany na workach itp. W wieku dzwudziestuparu lat przy treningach kickboxu/mma 4-5 razy w tygodni ,rano robiło się jeszcze siłkę albo aerobowe. Jak czas i zdrowie pozwala to spokojnie możesz jazdy w tlenie dodać tego samego dnia co trening bokserski. W dni bez treningów bokserskich jazda jak najbardziej wskazana. Jak mocno czujesz trening bokserski to w strefie tlenowej, jak czujesz się dobrze to można dać do pieca. Tylko pamiętaj , że jak ktoś poobija Tobie schaby to przy wyższych tętnach następnego dnia możesz czuć duuuuży dyskomfort. Ogólnie wielu zawodników sportów walki wykorzystuje rower- Conor, nasz Janek i wielu innych.

"27 lat facet zdrowa dieta"-z fusów nie wróżymy. Dieta to podstawa, ale w organizmie nikt nie siedzi, wchodząc pomału w kategorię m3 raz na 2 lata próba wysiłkowa, echo serca, ekg i podstawowe badania.

Edytowane przez nossy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...