Skocz do zawartości
  • 0

Opony - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy.jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy.jeleń

Panowie,

Jeszcze ostatnia prośba w sezonie, zmieniam koła z MAVIC OPEN PRO na DT SWISS RR511 Obecnie mam opony GP5000 S-TR  Te zrzucę i zimą sobie poczyszczę z mleka a chciałbym założyć te: https://allegro.pl/oferta/opona-pirelli-p-zero-velo-race-sl-tlr-700x26c-10239254910  Czy jest w nich coś na NIE? Mam te zaciski: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/ultegra-r8100/BR-R8100.html i mimo, że podają max rozmiar opon 28mm, to jednak wymagają puknięcia przy zakładaniu, a przednie koło wyciągane jest codziennie. Ta opona ma 26mm i byłaby w sam raz. Chyba te 2mm nie sprawią, że komfort spadnie? Tylko nie ma ona podanych ciśnień min-max, ale to na pewno na oponie będzie.

Pozdrawiam i dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozumiem wyjaśniłem mi bardzo dobrze. A jeśli chodzi o ogólnie polecane opony to jakie są twoje typy. Nie jeżdżę na wyścigi lubię robić sobie dłuższe dystanse na szosie i nie lubię kapci :))  ale też nie chce jakiś dziwnych wynalazków tylko sprawdzone typy. Continental 5000 oraz Victoria a prócz tego?? Na pewno idę w oponki 700 x 28 i to będą docelowe. Co do asfaltu nie zawsze mam idealny u siebie ale też nie ma masakry. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie polecane... ja to mogę co najwyżej napisać na czym mi osobiście dobrze się jeździ. Po pierwsze jestem zachowawczy w kwestii codziennych opon tzw. wołów roboczych czyli opon w okolicach 100-150zl bo to jest wg. mnie przedział cenowy w którym opony bywają trwałe a jednocześnie maja już przyzwoite właściwości jezdne. Skoro jestem zadowolony z czegoś to powielam wybór.  Droższe opony (takich mam dużo ale wcale nie polecam każdemu) przestają być "uniwersalne" bo to albo delikatne gumy do ścigania i nacisk jest położony na właściwości jezdne - w oczach znikają albo maja ścianki boczne "z ceraty" etc. - bo maja waty urywa a nie objechać świat, albo są specyficzne do konkretnego zastosowania i w innym są słabe i są często cięższe. Tak wiec na co dzień do przyzwoitego jeżdżenia ale bez ścigania - ja bym na nr.1 wstawił (z tego co używałem) Rubino G2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualnie masz już trzy pro (nastąpił rozdział podobnie jak w corsach). Zależy Ci na wytrzymałości to odpuszczasz wersję speed.

Ps. Vittoria ma fajnie prowadzoną stronę i czytelne pasujące do rzeczywistości opisy gum szosowych - warto sobie zajrzeć.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Komu przysługuje zdolność upadłościową?
Heya i am for the primary time here. I found this board and I in finding It really helpful & it helped me out much. I hope to provide something back and help others like you aided me. Czy przedmiot leasingu wchodzi do masy upadłości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...