Skocz do zawartości

[Procaliber 8] 2019 podrasowanie pod kątem przyszłego sezonu


cord628

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jeżdzę w tym sezonie na Treku Procalibrze 8 2019, napęd nx (przednia zębatka oval 36T, kaseta 11-50 nx), hamulce mt 500, rama  aluminium, lekkie koła wyścigowe Accent Exe, opony Continental Race King 29x2.2, mleko stansa + piasty DT Swiss 350.

Ważę 74kg/ 178cm. 

Owy setup i porządny trening (4 jazdy w tygodniu, 2 jazdy interwałowe) pozwolił w tym roku na osiągnięcie bardzo dobrych wyników, 6, 7 miejsce open w lokalnych maratonach mtb. 

W przyszłym sezonie chciałbym zaatakować kilka miejsc wyżej, może podium, mam w planach zrzucić kilka kg, nie wydać za wiele pieniędzy (max 1500zł) i poprawić coś w rowerze. 

Kwestia co wymienić? Z opon i kół jestem zadowolony, poprawić mógłbym je jedynie idąc w karbon (koszt 4000zł, odpada). 

Mój serwisant radzi  wymienić kierownicę na karbonową (koszt 300zł-400zł). 

Ja z kolei myślę nad zmianą pedałów na XTR (koszt 500zł). 

Rozważałem też zmianę korby z aktualnego kowadła (nx) na coś z karbonu (koszt 1000zł). 

Do przemyślenia jest też zmiana kasety na SLX 10-45 (bywa, że czuję, że są zbyt duże różnice między biegami, za lekko, za ciężko), wtedy poszłaby też zmiana blatu na 34T. Do wymiany też bębenek w kołach na microspline (koszt 350zł). Kasetę będę zmieniał i tak przed sezonem na świeżą. Zwykle na 35km wyścigu jest 400m-500m przewyższeń, czyli nie góry. 

W co waszym zdaniem najlepiej pójść? 

Oczywiście mógłbym wziąć na raty, ew. kupić jakiś wypasiony rower za 15k, ale nie mam na to ochoty. Prawdopodobnie pościgam się jeszcze jeden sezon i dam sobie spokój na jakiś czas. 

Chodzi tylko o poprawienie roweru niewielkim kosztem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć lepsze wyniki? Zamiast 4 razy w tygodniu zacznij trenować 5-6. ;)

Co realnie, poza fajnym napisem, miałaby Ci dać zmiana pedałów na XTR?
I do czego właściwie dążysz? Do obniżenia masy, poprawienia sztywności? Czy po prostu chcesz COŚ wymienić tylko po to, żeby wymienić i wydać trochę kasy? Jak dla mnie, to sam nie wiesz, czego chcesz i potrzebujesz. Więc prawdopodobnie nie potrzebujesz zmieniać nic, tylko szukasz na siłę. ;)

Edytowane przez TheJW
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poprawianie poszczególnych komponentów nie ma sensu.
Różnicę się czuje jak się wsiądzie na rower o klasę droższy, gdzie wszystko jest po prostu lżejsze/sztywniejsze.

Zgadzam się, że najlepszy efekt da więcej treningu, a jeszcze lepszy podjęcie współpracy z trenerem i kupno korby z pomiarem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie jestem w stanie trenować 5-6 razy w tygodniu i regenerować się wystarczająco, mam małe dziecko, wstaję bardzo wcześnie do pracy, mam jeszcze inne obowiązki. Max to 4, w porywach 5 (jeśli są dni wolne, mam urlop itp). Zresztą nigdy nie robię więcej niż 2 mocnych treningów w tygodniu, reszta to tlen i wolne jazdy. Taki mix, plus około 10 wyścigów w sezonie sprawia, że nie zajeżdżam się i utrzymuję raczej wysoką dyspozycję przez cały sezon. 

 

Edytowane przez cord628
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym sezonie trenowałem po nocach, jak dzieci już spały, lub robiłem interwały z przyczepką w której spał Synek. Inaczej czułem się, że okradam dzieci z należnej im uwagi 😄

Pozostając w temacie nic bym nie zmieniał. Hajs bym wyrzucił na wyjazd do jakiegoś bikeparku lub singletrack glacensis z kumplami, o ile wifecoin`ów wystarczy.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cord628 napisał:

Jak porobię mocne interwały wieczorem, to potem spać nie mogę.

Mam to samo. Jak zrobię mocniejszy ok. 2-godzinny trening, wrócę do domu po 19:00, to potem do 1:00 nawet nie ma mowy o tym, żeby zmrużyć oko. :) Za to po lekkim tlenie wracam i gdyby nie to, że trzeba się umyć, to od razu mógłbym lulać jak małe dziecko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...