Skocz do zawartości

[napęd] problem z ustawieniem 2x10


witkacy7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę z prośbą o pomoc w regulacji zestawu 2x10 - zakupiona kaseta 11-42 cs-m4100, do tego przerzutka rd-m4120, z przodu wrzucona korba fc-m7000-2 (36-26t) i przerzutka przód fd-m618 (teoretycznie wg strony szimano max. Ilość zębów górnej tarczy 36-38t, całkowita pojemność 14t), manetki deore sl-m780, z czego lewa z możliwością przełącznika 2x na 3x.

Mam problem oczywiście z przednią przerzutką, nie ma możliwości ustawienia jej w żaden sposób żeby nie ocierała - ustawiana zgodnie z naklejką, wyżej, niżej, w bok, ale nigdy nie udało się jej ustawić tak, żeby na większym blacie nie ocierała w ogóle - może ktoś podrzuci jakiś patent jak to dziadostwo ustawić sensownie? Czy coś ewentualnie z zestawu nie ma racji ze sobą pracować?

Podrzucam zdjęcia, na ostatnim zdjęcie przy ustawieniu 2-10, na drugim 1-1 (łańcuch ociera o plastikowa cześć w przerzutce).

Z góry dzięki za pomoc.

 

Xhw51If.jpeg

RheUFoO.jpeg

 

2E3EiWH.jpeg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podkręciłem baryłkę tak, że górny blat obejmuje prawie całą kasetę bez ocierania, poza 2 ostatnimi biegami, a mały blat śmiga na kilku najwyższych, powiedzmy 7-10, poniżej trze o ten plastik na wózku.

 

Czyli z manetką 6000 też nie działa prawidłowo?

Edytowane przez witkacy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolek napisał:

U mnie winna była manetka, xt ale z tej serii co u Ciebie. Sprawdzałem z przerzutkami przednimi z 6000 i 8000. Po zmianie manetki na xt 8000 wszystko zaczęło działać. 

Miałeś taki sam zestaw jak mój - manetka m780 i przerzutka m618?

Manetka m6000 nie działała prawidłowo? Tylko m8000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2x nie ociera, działa w pełnym zakresie, czy tak się powinno jeździć to już kwestia użytkownika. Jak by było inaczej to skąd bunty tych co kupili meridę big nine ze złą korbą - tam ocierało.

@witkacy7 u mnie była taka sytuacja - przerzutka przód M6000 i M8000, manetka wcześniej m6000, ale zmieniłem na SL-M670 bo chciałem i mocowanie ispecB i sytuacja była taka jak u Ciebie, po zmianie manetki na m8000 z małego jak i dużego blatu była cała kaseta obsługiwana.

Wczoraj skończyłem składać dziecku rower na ramie Giant talon, tam jest korba 22-36 i kaseta 11-42, z przodu przerzutka sram x7 z manetką m6000, także nie ma problemu z ocieraniem, ale trzeba użyć dość dużej siły aby zmienić przerzutkę z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sznib napisał:

Przecież to normalne ze na ostatnich przełożeniach ociera. Nie powinno się jeździć z blatu i największe koronki kasety. Podobnie z młynka i koronki najmniejsze.

na jakich w takim razie powinno się jeździć? myślałem, że 36t z przodu i 11t z tyłu powinno się odbywać bez większych obcierek 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeszcze odnośnie długości łańcucha - zdaje się, że jest w porządku, ale dla pewności proszę kogoś doświadczonego o komentarz - skrocic czy długość jest ok. Dzięki.

Przełożenie przód młynek tył 42

6kwIXGD.jpeg

 

 

Przód blat 36t tył 42

7DHARKx.jpeg

 

Przód blat 36t tył 11

EgngV5H.jpeg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...