Skocz do zawartości

[do 12000zł] jak najbardziej uniwersalny full suspension


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może zacznę od spraw wymaganych żeby nie zapomnieć - wzrost 179 , waga okolo 90 - 95kg. [Dla jasności te proporcje to nie otyłość, a efekt 20stu lat siłowni :))) ]

A więc chciałbym prosić o pomoc w kupnie Full`a. Do tej pory jeżdżę na Cube Attention SL , z którego jestem bardzo zadowolony ale ze względu na problemy z kręgosłupem planuje kupić rower z pelną amortyzacją. Zależy mi na niemożliwym czyli żeby rower nadawał się do wszystkiego :))) Oczywiście zdaję sobie sprawe, że to nieralne ale chcialbym żeby rower był w miarę jak najbardziej uniwersalny i tu się waham czy powinien to być trial czy downcountry. Moja jazda to przede wzystkim lasy czyli korzenie, kamienie itp ale również długie szutrowe proste. Poza lasami zalezy mi też by rower nieźle się spisywał na asfalcie bo zdarza mi sie robić sporo km po okolicznych wsiach. I chyba do takiej jazdy nadałby się downcountry ale pojawia się "ALE". Skoro kupuje już fulla to pewnie ze dwa, trzy razy w roku wyskocze na nim w beskidy więć sie zastanawiam czy jednak Trial nie bedzie lepszym wyborem. Jak sądzicie ?

Czy downcountry nada sie na baaaardzo okazjonalne wypady w beskidy ? czy trial będzie sie dużo wolniejszy na asfalcie od downcountry ?

Jeśli chodzi o downcountry to przygladałem sie ofercie Trek Top Fuel 5 i Orbea OIZ H30 a jesli chodzi o TRIAL to TREK Fuel EX 5 lub ORBEA OCCAM H30. oczywiście otwarty jestem na inne propozycje. Trek nie ma blokad amortyzatorów z pozycji kierownicy a dosyc mi na tym zależy.

Widzę że Rockrider XC500 s ma super stosunek cena/jakośc ale to XC i nie wiem czy do moich preferencji sie nadaje.

bardzo prosze o opinię i propozycje rowerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbey sa lepiej wyposazone niż Treki (podstawowe widelce Foxa zamiast Recona), ale Oiz to typowy ścigacz XC, ktory może okazać się niewygodny. 

Z Twoich propozycji najlepiej wyglada Occam.

Wart rozważnie jest także Marin Rift Zone 3:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-rift-zone-29-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie licz ze full zmieni coś w kwesti bólu pleców. Też miałem taką nadzieję :D Jestem po złamaniu kompensacyjnym L4. Jak "poniesie melanż" to na po obu rowerach napierdzielaja mnie tak samo. Na fullu ciśniesz szybciej, bardziej, mocniej i w konsekwencji plery dostają w ciry tak samo. 

Downcontry oblecisz to samo co na typowym ścieżkowcu tylko wolniej. Na HT tez się da. Kwestia techniki i braku układu nerwowego :)

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...