Skocz do zawartości

[Rower crossowy] co wybrać do 4500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po przejechaniu się Kross Levelem 6.0 na kołach 2.25 na asfalcie stwierdziłem że kupno MTB gdzie 80% jazdy to miasto + 20% ścieżki szutrowe itd jest bez sensu.

Przewertowałem temat @jajacek 

Szukam czegoś na powietrznym amorze. Fajnie jakby miał opony 1.75 żeby trochę pośmigać offroad :). Jednak dostępność tych modeli jest bardzo mierna. Mam do kupienia

1) Romet Orkan M 19' Kod producenta:R20K-CRO-28-19-P-471 za 4000 zł - nowy w kartonie od prywatnej osoby. 

2) KELLYS Phanatic 70 rozmiar M za 4700 zł ze sklepu.  https://kellysbike.com/pl/cross-c928/phanatic-70-p67915 

Kellys podaje że M jest od 166-182. Obawiam się że może być za mały.  

3) Riverside 920 w rozmiarze L  https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795  Obawiam się że musiałbym wymienić korbę na 40. Powinna wejść? 

Na 182 cm wzrostu, długie ręce, przekrok myślę że też z 2 cm więcej niż standardowy przy tym wzroście.

Czy znajdę coś lepszego w tej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, java777 napisał:

Riverside 920 w rozmiarze L

Zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do klamotów, niestety raczej niedostępny, zostały tylko S i są przecenione więc pewnie czyszczą magazyn). Na przód 40T powinno wejść.

Cytat

unibike viper gts 2022

 

Amortyzator sprężynowy, i to raczej z tych kiepskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takiej cenie jest do kupienia ten Kellys to warto. M-ka nie będzie za mała, to 19", spokojnie na 180 czy nawet nieco więcej. Ustawisz sobie rower pod siebie sztycą i ew. zmianą mostka. 

Druga wskazana opcja - Roam 1 też okej. 

Trzecia - Viper, też solidny rower. Tylko trzeba zmienić widelec na starcie na powietrzny, i teoretycznie idzie się domknąć w budżecie sprzedając sprężynowy (ale z manetką). 

Kwestia dostępności - kluczowa. 

Roam byłby na ten wzrost idealny, bo ich Lka to 20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@java777

prawda jest taka, że w tym budżecie z powietrznym amorkiem dużego wyboru nie masz. Stąd inne propozycje.

Kellys w tej cenie ma ciekawe podzespoły, ale Giant Roam 1 mocno nie odstaje, a pewnie jest lżejszy, ma wygodniejszy napęd 2x, nowocześniejszą geometrię. Pozostaje kwestia dostępności i dopasowania rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest korba m8100 z direct mount od Shimano. Chińczycy już zrobiły zębatki do 40t. Jak masz awersję do chin, to poszukaj może Garbariuk lub ktoś jeszcze ma to samo w ofercie. Ale i tak, nie zapominaj że tam kaseta od 10, nie od 11, więc masz +10%.

A mi pokazuję że wszystkie rozmiary są dostępne od xs do xxl.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.09.2022 o 11:56, remover napisał:

:D

No jak już wydawać 4700 na Kellys z napędem 3x10 z zeszłego wieku, lepiej kupić teraz w promocji Canyon Pathlite 6.0 za 4900.

Podepnę się pod temat.

Czy Canyon często ma promocje? Zastanawiam się nad Pathlite 5. Za 4 899 zł to trochę za drogo, ale gdyby było w okolicach 4 tys. zł to bym się poważnie zastanowił ;)

Edytowane przez radd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare lat temu jesień to był nie tylko w Canyonie czas wyprzedaży. 
W ostatnich szalonych trzech sezonach praktycznie ich nie było. 
Tej jesieni obniżka w Canyonie pojawiła się na krótko ale z tego co widzę wszystko wróciło do stanu przed wyprzedaży. Mają sporo rowerów w Outlecie ale tam obniżki są naprawdę symboliczne jak za rowery ze zwrotów 😕

Podsumowując ja bym nie liczył na rabaty z Canyona zwłaszcza przy obecnym kursie euro🤔😕

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...