Skocz do zawartości

[Pedały] Platformy MTB - Maszynowe łożyska


acid1234

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie co lepsze jakie macie doświadczenia i co wybrać.

Moje wymagania to trwałość i budowa(dobre łożyska maszynowe) i łatwość lub brak serwisowania :).

 

1. XLC PD-M12 - MÓJ TYP  - ponoć dobre i jedyne w tej cenie na pełnych maszynowych łożyskach? 

2. Bicyklon DX1 - 3 uszczelniane łożyska maszynowe

3. BICYKLON PRO1 - 2 uszczelniane łożyska maszynowe, 1 ślizg - dziwne bo wyższy model

4. Bontrager Line Elite MTB - nigdzie nie ma szczegółów co do budowy czy na ślizgu czy maszynowe łożyska

5.  NS BIKES Bistro - łóżysko + ślizg 

6.  Crank Brothers Stamp 1 - łóżysko + ślizg  - trochę wystaje środkowa podstawa 

Miałem

DARTMOOR  STREAM - na kulkach bez uszczelnienia od korby  i bez klucza kontrowanie to problem - NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ht an01 - najmocniejsze jakie mam, bardzo sztywne, dobre trzymanie,  0 luzów od 8ciu lat w rowerach dirt/enduro, pare pinów dorabiałem, anoda prawie zeszła, ale łożyska jak nowe, przebieg głównie zjazdy   

w drugim rowerze WheelUp z ali, jakby kopia tych Ht z ,ale kompozytu - luzy na ślizgu po ok 15tys km, ale piny wszystkie 

Polecam ten kształt platformy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acid1234 napisał:

Dokumosa >> Fajne typy a jak z jakością w porównaniu do XLC PD-M12 lub Bicyklon 

 

Pytanie czy na pewno na łozyskach są bo nowe wersje już ślizgi mają. 

W aukcji niby są w pełni na łożyskach maszynowych.

Tych modeli mzyrh z pierwszego linka nie spotkałem na ślizgach. Te drugie na ali są na ślizgach ale tu sprzedawca twierdzi inaczej - jeśli w opisie przedmiotu stoi, że są 3 łożyska to jest to podstawa do ew. reklamacji na niezgodność z umową (tylko spradź czy sprzedaje to firma). Osobiście użytkuję takowe w 2 rowerach (te pierwsze, tych drugich użytkuję 4 komplety), dwa sezony przejechane, żadnego problemu. Przed montażem zawsze rozkręcam i pakuję do środka swój smar, który lepiej to wszystko.uszczelnia.

Nie wiem jak z trwałością do wskazanych. Mam porównanie np. do niedostępnych już ns bikes aerial pro oraz (dostępnych jeszcze) radiance. Alu platforma u mnie po jednym sezonie wygląda jak szmata (poobgryzana i poobdzierana, wyłazi gołe alu, piny pogubione), ślizgi do wymiany. Po dwóch wymianach ślizgów w aerial okazało się, że za trzecim razem wypadałoby też zmienić oś bo przez nią luzy. Dałem sobie spokój z taką konstrukcją chyba na zawsze. W nylonach jak przywalisz to nic nie odpada, jak zrobisz obcierkę to pod spodem jest tworzywo o tym samym kolorze więc specjalnie nie widać zużycia. Piny trzymają się b.dobrze do tego są to typowe śruby, które można za parę groszy nabyć w różnych długościach (fabryczne są odpowoednie do butów typu 5/10 freerider ale trampki przebija na wylot po pierwszych kilku km).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buty Shimano GR5 SH-GR500 ale nie chciałbym zbytnio niszczyć podeszwy dartmoor stream trzymały dobrze ale też piny były trochę ostre i ślady delikatne są :) .

Chyba pójdę w chińczyki Mzyrh MRH15  bo  XLC PD-M12  to widzę łożyska ma opis ślizgowe, typu cartridge i mnie zniechęca.

lub 

https://allegro.pl/oferta/pedaly-platformowe-nylonowe-piny-lozyska-maszynowe-12217843737   - ŻÓŁTE  :)

 

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLC PD-M12i. Tak wygląda zestaw serwisowy:

 https://www.xlc-parts.com/pl/gorski/czesci-rowerowe/pedaly/505/komplet-serwisowy-do-pedalow-pd-m12-pd-x10?c=180

 

Czyli ślizg LSL i dwa łożyska na jeden pedał  - czy się mylę.

 

Tutaj miedzy innymi opisane łożyska LSL: https://www.firstcomponents.com/bike-bearings/

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby ktoś dawał gw na łańcuch. Żuzycie to nie ukryta wada podlegająca naprawie/wymianie. A swoją drogą to CB ma b.przyzwlite ślizgi i jedne z najlepszych uszczelnień ale i tak trzeba smarować często bo smar i ślizgi po prostu się nie lubią. Ślizgi są świetne pod warunkiem, że jest smarowanie centralne na poduszce olejowej (jak w przypadku czopów wału korbowego w silnikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.09.2022 o 09:36, acid1234 napisał:

5.  NS BIKES Bistro - łóżysko + ślizg 

6.  Crank Brothers Stamp 1 - łóżysko + ślizg  - trochę wystaje środkowa podstawa 

NSa miałem przez rok i z łożyskami/ślizgami nie było żadnego problemu, ale piny słabo trzymają.

Crank Brothers zamówiłem i po bliższych oględzinach odesłałem, bo nie wiem jak to ma trzymać buta.

Zamówiłem też jakieś Rockbrosy, które wyglądały jak OneUp Composite i skończyło się na oryginalnych OneUp Composite.

Jeżdżę na nich od początku sezonu, są rozbieralne, mają dostępne kity naprawcze (łożysko + ślizg) i świetnie trzymają. Jedyny minus, to mogą być za duże dla kogoś, kto ma małe stopy ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

ja polecam pedały DARTMOOR Stream Pro bardzo dobra przyczepność , elegancko chodzą . Ale jest 1 minus niestety niszczą buty rowerowe . A wydatek na buty co sezon 500-700zł to jednak dużo. Teraz zakupiłem  DARTMOOR Candy Pro całe nylonowe zobaczymy jutro jak zamontuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...