Skocz do zawartości

[amortyzator tylni] problem z powietrzem


Kiwi_brajan

Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe tydzień temu kupiłem rower Scott stary rocznik nie znam dokładnego rocznika, ale to mniejsza przez głupotę spuszczałem powietrze w dam perze, przez co musiałem prowadzić rower do domu zamówiłem już pompkę pompuje do swojej wagi, czyli 55kg na tabeli pisze 5,6 na plusie 2,4 na minusie, gdy siadam na damper w ogóle nie drgnie co mam zrobić z tym czy do serwisu?

 

IMG20220911141340.jpg

IMG20220907174504.jpg

IMG20220907174520.jpg

Edytowane przez Kiwi_brajan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz damper wrócił z serwisu. Napompowałam pod swoją wagę i też był jak kamień. Kazali odczekać jakiś czas i faktycznie puściło po około 2 godzinach. Nie wiem tylko czy u Ciebie będzie tak samo. Jeśli rower jest stary, to serwis dampera raczej mu nie zaszkodzi, a wręcz jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na tabele spuść ponownie całkowicie  powietrze i napompuj trochę. Zobacz czy się ugina. Ja tak to usiądź na rowerze w pozycji do jazdy i zobacz ile się ugnie. Zmieniaj ciśnienie do momentu aż będzie się chować około 30 % tłoka. 
 

Możesz znaleźć na YouTube filmiki jak ustawić SAG w damperze. 
 

Swoją drogą tak czy siak będziesz musiał zrobić mu serwis. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...