Skocz do zawartości

[2023] Trek Fuel EX


Rafu

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu pojawił się Trek, który nie "wygląda jak Session" ;)

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/fuel-ex/

FuelEX_2022_hero_Profile_16x9?$responsiv

Czy to dobrze? To chyba zależy od gustu, bo mi się akurat ta rama nie do końca podoba. Cenowo nie ma się co ekscytować, bo Trek już przyzwyczaił nas do swojej polityki.

Ciekawe jest to, że rower ma bodajże bardziej agresywną geometrię, niż poprzednie Slashe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić...
Jaki ty brzydki jesteś! - YouTube

(jeśli ktoś nie ogarnia: https://www.youtube.com/watch?v=H2TIvCYAhBM)


Kradniemy pomysły od Scotta, ale że jesteśmy amerykańskim korpo, to wzorem Apple każemy sobie za nie dodatkowo zapłacić:
"Zainstaluj miski sterowe z regulacją kąta (sprzedawane oddzielnie) i dostosuj do swoich preferencji kąt główki ramy o fabrycznej wartości 64,5 stopnia."

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie mi się nie podoba, ale to kwestia gustu - pewnie musieli tak zrobić, żeby móc montować długie droppery. Nie ma już knock blocka, co akurat jest moim zdaniem pozytywem. Geometria zgodna z aktualnymi standardami, podoba mi się, że tylnie widełki rosną wraz z rozmiarem.

Ale tak jak kiedyś to była w miarę lekka trailówka tak już teraz prawie enduro... i jeszcze ta waga... w niemieckim magazynie testowali najdroższą wersję 9.9 XX1 AXS, która kosztuje 12.999 EUR i to podobno waży 14,6kg bez pedałów...tego to już wogóle nie rozumiem, co tam tyle niby waży. Akurat to jeszcze jest kategoria rowerów, gdzie waga ma jeszcze jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie jeszcze nie ogarnęli modeli alu, ale w US już można sobie obejrzeć:

https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/trail-mountain-bikes/fuel-ex/fuel-ex-8-gen-6/p/36348/?colorCode=grey_black

No i waga 15.65 kg w M bez dętek. To kilo więcej niż mój Genius w XL na podobnym osprzęcie. Nie jestem maniakiem lekkości, ale nie do końca rozumiem skąd się to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysiekCH napisał:

Wizualnie mi się nie podoba, ale to kwestia gustu - pewnie musieli tak zrobić, żeby móc montować długie droppery. Nie ma już knock blocka, co akurat jest moim zdaniem pozytywem. Geometria zgodna z aktualnymi standardami, podoba mi się, że tylnie widełki rosną wraz z rozmiarem.

Ale tak jak kiedyś to była w miarę lekka trailówka tak już teraz prawie enduro... i jeszcze ta waga... w niemieckim magazynie testowali najdroższą wersję 9.9 XX1 AXS, która kosztuje 12.999 EUR i to podobno waży 14,6kg bez pedałów...tego to już wogóle nie rozumiem, co tam tyle niby waży. Akurat to jeszcze jest kategoria rowerów, gdzie waga ma jeszcze jakieś znaczenie.

Co zrobisz.. trail pcha się w stare koleiny ęduro a ęduro doszło z masą do ściany. Mój w węglu ma co się da a na ciężkich oponach z wkładami ,dobija do 16 kg! Trail żeby miał sens , powinien trzymać wagę do 13,5 ,lub dać sobie spokój i rozglądać się za downcountry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że o tym napiszesz ;) Włosi tez mają w ofercie butikowe ramy , nieco drożej od Krakusów. Jakby robili update w carbonjack ,to większy skok na zawiasie plus górny pivot,  byłby mile widziany. Do dh mają śliczny rowerek w ofercie, pewnie znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rowery będą coraz cięższe to będzie więcej marudzenia czytaj trzeba kupić elektryka bo po co te nadmiarowe kg wozić tylko swoimi mięśniami. Taka teoria spiskowa. Jak widać z wieloma rzeczami już się jest pod ścianą i dlatego wymyśla się takie bzdety jak regulacje a to sterów a to linku zawieszenia, ... Zamiast skupić po prostu na robieniu dobrym nieawaryjnych rowerów. Tak wiadomo marzenie ściętej głowy. Podoba mi się napis bo w końcu nie na pół roweru. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kemusi napisał:

Do dh mają śliczny rowerek w ofercie, pewnie znasz

Przymierzam się do ich trailówki Woodsprite :-).

Mąż koleżanki z pracy pracuje w Treku, jutro dam jej zadanie żeby się go spytała o co chodzi w tym rowerze 🙂 może faktycznie tak jak piszę @Tyfon79 żeby zmotywować do kupna Fuela ExE, który wygląda dokładnie tak samo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodsprite , wydaje się bardziej trafiony od ich enduro, tak subiektywnie. Do tego b ładny rowerek ! 
„Teoria spiskowa”Tyfona może mieć podstawy..trudno racjonalnie wytłumaczyć pomysły Treka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 15:30, Rafu napisał:

No i w końcu pojawił się Trek, który nie "wygląda jak Session" ;)

Odkrywają na nowo już odkryte koło + narzucają swoje za to odkrycie. Trzeba byś już ..ebanym fanem marki, by to kupić.

Kiedyś Giant zaczął robić sh*t, potem mój ulubiony Scott, teraz Trek manianę odwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...