Skocz do zawartości

[Bluza] Bluza ocieplana z windstoperem


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiejś bluzy rowerowej na wiosnę i jesień.

Obecnie użytkuje taką bluzę

https://www.decathlon.pl/p/kurtka-rowerowa-meska-mtb-xc-rockrider-dlugi-rekaw/_/R-p-323828?currentPage=6&filter=all&mc=8578829&c=Bordowy&transactionId=7-2363-2363-20201223134452-11-7324

i zasadniczo jestem z niej zadowolony. Ma fajny ocieplany przód i oddychające plecy.

Czy ktoś mógłby polecić coś podobnego od innego producenta ?

Co sądzicie o ENDURA Xtract Roubaix

https://www.centrumrowerowe.pl/bluza-rowerowa-endura-xtract-roubaix-pd17248/?v_Id=120436

Nada się ?? A może macie coś innego producenta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze modele gore wear z windstopperem. Trochę tańsze od castelli, ale też trochę gorzej wyglądające.

Są też modele od np. santini (np.p vega) znajomy ma i jest bardzo zadowolony. La Passione też ma takie bluzy, polski quest też ma, tak samo jak martombike (ale nie miałem i opinie różne słyszałem choć zazwyczaj pozytywne)

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Endura Xtract Roubaix i jako kurtka na wiosnę i jesień powinna się sprawdzić.

Teraz rozgladam się za czymś zimowym.

Niestety, jest drogo.

W zeszłym sezonie jeździłem w Endura Windchill II i zakładając ją na termika z merynosa było OK

Patrzyłem na:

Castelli Perfetto ros to jakieś 800-900 zł, gore-tex na przodzie na pewno robi tu robotę, czy to jest w jakiś sposób ocieplone ? Krój jest chyba dość szosowy?

Santini ma Vega Extreme i Vega Multi, z polarteca lataja po około 800 i też wygladaja na raczej szosowe

Quest Elements Marathon też tani nie jest i oparty na jakiejś autorskiej membranie więc troche nie wiadomo czego się spodziewać. Krój szosa.

Martombikes - mam używam, jestem zadowolony z każdego ich produktu na szosę ( kurtki nie mam) ale na mtb to się nie nadaje, jest obcisłe, a w lesie wśród gałęzi raczej szybko zakończy swój żywot bo się poharata, pozaciąga itp

Znalazłem jeszcze:

 ENDURA Pro SL Primaloft II

ENDURA MT500 Freezing Point

, ale nie wiem czy to nie będzie za ciepłe. Zimą jeżdżę intensywnie i wolę ubierać się warstwowo.

Ktoś coś podpowie, bo ta castelli mimo ceny kusi 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castelli jest w większości BARDZO dopasowane, w następnym tygodniu ma przyjść do mnie perfetto light, to się naocznie przekonam, ale zamówiłem też rękawiczki castelli i ich rozmiar to jakiś żart :) Zamówiłem m i l, do l nie jestem w stanie włożyć nawet części dłoni bez kciuka... W chibie mam rozmiar m/l, m jest dopasowany, w l mam nieco luzu.

Zwykłe perfetto jest nieco ocieplone, jest jeszcze gabba, która chyba nieco mocniej , ale zimowa wersja to alpha ros. Jak chcesz coś niedopasowanego, to możesz sprawdzić gore wear C5 WINDSTOPPER THERMO TRAIL.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła paczka. 

O dziwo, perfetto light pasuje niemal idealnie na moją obecną sylwetkę, choć mogłaby być dłuższa.

Jeżeli zdecydujesz sie zamówić perfetto od  castelli (czy coś innego od nich), to zalecam patrzeć na wymiar koszulek w tabelce, a nie na sam rozmiar. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też właśnie rozglądam się za bluzą i kamizelką, chciałbym wziąć coś Castelli, tak z ciekawości. Jak wygląda ich rozmiarówka? Mam od dwóch lat Endurę Xtract, jak w pierwszym poście i rozmiar S leży idealnie. Mam też kilka bluz z krótkim rękawem od Raphy - też S, minimalnie przyciasne ale M jest zdecydowanie za duże.

@hulk14@Chociemir jesteście w stanie powiedzieć czy Castelli będzie mniejsze niż Endura/Rapha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Xtract przypasował w rozmiarze L. Leży na mnie swobodnie, nie opina.

Mam tez od nich krótkie spodenki SingleTrack Lite  w rozmiarze L, które są nieco za luźne, z kolei M nie idzie zapiąć.

Tymczasem gdy długie spodnie SingleTrack  i SingleTrack Liner Shorts w rozmiarze L są idealne.

Jeśli chodzi Castelli wczoraj mierzyłem - Kurtka rowerowa Castelli Squadra Stretch i tu z rozmiarówki wychodzi mi XL, przezornie zamówiłem XXL i XXXL bo wszyscy straszą że Castelli ma małą rozmiarówkę a ja kurtkę przecież będę zakładał na bluzę. No i tu zdziwko XXXL jest workowate, XXL ledwo się opina na kurtce/bluzie.

Czekam na XL, zobaczymy 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcesco napisał:

@hulk14@Chociemir jesteście w stanie powiedzieć czy Castelli będzie mniejsze niż Endura/Rapha?

Każda z tych firm ma różne kroje dla różnych modeli, więc ciężko powiedzieć jednoznacznie...

Np. kurtka endura gridlock 2 jest na mnie workowata, ale już z dopięciem koszulki endura fs 260 pro w tym samym rozmiarze miałem problem...

Osobiście zamówiłem 3 rzeczy od casteli: koszuko-kamizelkę perfetto light, jakąś koszulkę ze środka oferty (nie pamiętam modelu) oraz koszulkę bez rękawów, wszystko w tym samym rozmiarze. Wedle rozmiarówki miałem maks w klatce co zalecali dla tego rozmiaru (i rozmiarówką bym się sugerował, a nie samym s, m, l, xl itd.).
Perfetto light leży idealnie i mogę spokojnie coś założyć pod nią, pozostałe koszulki były... dość mocno luźne w pasie. Koszulki eroe czy la passione są znacznie bardziej dopasowane niż te co zamówiłem od casteli, przy czym te modele od castellli to nie były modele wyścigowe, tamte pewnie są bardziej dopasowane. Ale generalnie w moim przypadku można napisać, że średnio castelli muszę wziąć rozmiar większe niż endury. Przy czym tego się spodziewałem patrząc na rozmiarówkę. I moim zdaniem te zwykłe koszulki nie sprawiały lepszego wrażenia niż średnie koszulki od endury czy bontragera.

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady 👍

Wg rozmiarówki Castelli jestem na granicy S i M, także będzie trzeba przymierzyć.

Co ciekawe w Endurze S-ka jest w punkt.

Cytat

koszuko-kamizelkę perfetto light

Właśnie tego lub czegoś podobnego szukam. Trochę niezrozumiałe są linie produktów Castelli; RoS, Rosso Corsa, Perfetto itd., taki włoski bajzelek, albo może to ja nie ogarniam 😏

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...