Skocz do zawartości

[Ku przestrodze] Niebezpieczne zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Kiedys taki szeryf polegnie bo zaczepiony przez niego człek zadziała w obronie własnej wyciągając nóż, broń czarnoprochową albo siekierę czy pałe.

I co w związku z tym jak kosą możesz zaraz zaliczyć z byle powodu. Prosty przykład z wczoraj jak wracam z pracy. Wysiadam z MPK-u a tu ryje mi się podpity gnojek z otwartym piwem. Wpadłem na niego. Idę dalej i po 300 metrach słyszę zaczepki. Gnój szedł za mną tyle czasu i być może zaraz śledził by mnie do domu. Chciał wyskoczyć na solo. Mogłem uciekać jak tu radzicie ale wparowałem przez ulicę tak, że zatrzymałem auta i zaczęła się krótka rozmowa. Gość zmiękł po 10 sekundach. Inny przykład parki, która wyzywała o 23-ej ludzi co się tylko popatrzyli w zaułek. Przede mną idzie dziewczyna i słyszy "co się k..wo patrzysz" a do mnie a zrobiłem to samo "no choć byczku". No to podszedłem i było jak wyżej. Większość tym podobnych głąbów karmi się naszym strachem a policji nie ma na ulicach. 40 min naparzało się dwóch troglodytów w Kraku ostatnio a policja nie wiedziała, że to kibole. O czym rozmowa. Jakiś czas temu kilku gości naparzało się na Krakowskim Rynku przy komisariacie z którego panowie zwiewają jak tylko minie popołudnie. Ponad milionowe miasto a raczej centrum pełne meneli, ćpunów, przepitych Angoli a wieczorami posterunek ma zgaszone światło. Materiał z tym karkiem i operacyjnym z ulicy to też przykład na stanowczość i szybką pacyfikację. Tylko to było dawno i nie wiem czy dziś takie akcje by przeszły medialnie. W USA ostatnio policja specjalnie udostępniła nagranie jak funkcjonariusze AT praktycznie z przyłożenia zlikwidowali gościa bo ten wymierzył broń w ich psa. Niektórzy mają siekę zamiast mózgu i są destrukcyjni w stosunku do innych. Trzeba się nie bać tylko zwalczać wszelkimi metodami. Nie oglądać jak się jest wrażliwym światopoglądowo na utylizację hołoty. 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas po nastu latach progresu znow tałatajstwo coraz mocniej panoszy się po ulicach. Nie wiem czy to karmienie wdzelkiej maści zasiłkami czy wmawianie im, że są super tak działa ale coraz więcej chamstwa dookoła. 

I to dumnego z siebie chamstwa, przekonanego, że są bardzo fajni i im wszystko wolno. Kultury języka i zachowania za grosz, ale głośno i dosadnie zaznaczyć swoją obecność potrafią.

Większość społeczeństwa jest normalna i tym bardziej nie można temu chamswtu ulegać ani dać sobą rządzić. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy "Dzień Dobry", uprzejmości wobec starszych ( a nie darcia łacha, bo staruch sobie nie radzi ), zwykłej pomocy ludzkiej nie szybko wrócą. Dziwi mnie jedno, że np. będąc w głupiej Chorwacji każdy jest dla siebie miły i pomocy np. parkujemy auto wypada niemiec ze swojego, zatrzymuje ulicę i pomaga, nieogarniamy zakupu biletów na kolejkę pomaga ot tak jakiś francuz pokazując co i gdzie na stronie. To samo w USA: nie znasz typów, a Ci machają, zagadują. Tylko u nas każdy liczy ile ma somsiad, look-a co ma i dokąd idzie itp. itd. a jak się popatrzysz to udaje, że Cię nie widzi.

Masz rację, tęskno. ale to chyba tylko starsze nieco roczniki tak mają bo to pamiętają. Dzisiaj zoombi z komórkami przy nosi i jedyne co się liczy to kasa ( przynajmniej ja tak to widzę ).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemeg napisał:

Niestety u nas po nastu latach progresu znow tałatajstwo coraz mocniej panoszy się po ulicach. Nie wiem czy to karmienie wdzelkiej maści zasiłkami czy wmawianie im, że są super tak działa ale coraz więcej chamstwa dookoła. 

I to dumnego z siebie chamstwa, przekonanego, że są bardzo fajni i im wszystko wolno. Kultury języka i zachowania za grosz, ale głośno i dosadnie zaznaczyć swoją obecność potrafią.

Większość społeczeństwa jest normalna i tym bardziej nie można temu chamswtu ulegać ani dać sobą rządzić. 

Ostatnie zdanie w punkt ale co jest najzabawniejsze. Na pewno zwróciliście uwagę jak zachowują się niektóre dziewuchy czy czasem "kobiety". Tych też się boją co już dla mnie jest szczytem wszystkiego. Też tutaj wyciągną nóż i pobiją? Moim zdaniem jadą jak tamci tylko nie na strachu tylko stereotypie, że kobiety się bo ja wiem nie tyka bo nie wypada? Normalnej tak ale nie chamidła z puszką piwa z przekleństwami gorszymi jak u chłopaków. Inna sprawa to taka, że jak zwrócisz uwagę i na przykład użyjesz minimalnie siły w razie czego to jeszcze cię będą ciągać po policjach i sadach za naruszenie tego i tamtego. Ja się tego najwięcej obawiam. Dawniej było jednak jakieś poczucie wstydu raz a dwa wiedział jeden z drugą, że nie ma co zawracać nikomu głowy skargami bo to nic nie da. Danie dziś z liścia za chamstwo urosło do statusu pobicia czy czynnej napaści czego wielu nie potrafi zrozumieć. To jest ich cegiełka a nawet solidny pustak do otaczającej rzeczywistości. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, na takich bzdetach ktoś zarabia. Np. cwani prawnicy. Jednak jeśli masz świadków albo w danym miejscu jest monitoring to wątpię gdyby jakiś sąd dał wiarę menelce z puszką piwa. Musiałaby wynajac dobrego adwokata ale po pierwsze nie ma kasy a po drugie chyba żaden szanujący sie mecenas nie zniżałby się do obsługi takiej "klienteli" . Za to Ty gdyby jakiś "rycerz" Cię zaatakował w obronie kobiety z puszka piwa w łapie to Ty mógłbys go oskarżyć na Policji oraz dodatkowo  podac do sadu o naruszenie nietykalności i wyciągnąc z tego jakies odszkodowanie :) I nie będzie zmiłuj jak bedzie koleś płakał na komendzie,  ze ma juz wyrok w zawiasach. Albo kobita że ma zawiasy za posiadanie trawki. Tak sobie czasami myślę, że niedługo oprócz kamerek rowerowych i samochodowych ludzie bedą nosić małe ukryte kamerki osobiste. Bardzo dobrze Tyfon79, ze poruszyłes ten temat :)

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 po pierwsze następuje pauperyzacja społeczeństwa. Media są przesiąknięte wszelkiej maści influencerami niskich lotów, którzy robią karierę nie wiadomo czemu. Napompowane panny, nasterydowani kolesie, jakieś gale mma dla nich, pełno w przestrzeni medialnej takich przekazów.

Po drugie każdy dobry ruch ma też negatywne elementy. Równouprawnienie kobiet jest super, ale zawsze znajdzie się jakiś procent Pań, które wolą wykorzystać ten obszar do tego, aby robić bydło na równi z mężczyznami.

Temat trudny, z jednej strony najlepiej chamów i prostaków w wieku dorosłym nie tykać nawet patykiem i nie mieć nic wspólnego. Z drugiej trudno uciekać jeśli dążą do konfrontacji z powodów które wyżej były dyskutowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film a teraz czytam komentarze i niniejszym uznaję, że nie rozumiem ludzi. Nic a nic. Chłopak jak to niefrasobliwy zwykły dzieciak wlazł na czerwonym, należały mu się spokojnie wypowiedziane słowa: "dzieciaku, zdajesz sobie sprawę że nie każdy się zatrzyma i kiedyś skończysz w czarnym worku jak dalej będziesz bez oglądania się właził na czerwone", nawet w połączeniu z tym niedozwolonym klaksonem - wszystko ok - Toż ten konkretny dzieciak by przeprosił (a jak nie to rzucił durne "bujaj się dziadu") ale coś z tego zdążenia wyniósł - w ogóle nie on wprowadził agresję do tej sytuacji. Prymitywnym chamem i gościem co do którego ja miałbym obawy że mi krzywdę zrobi jest ten kierowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba inny film oglądam, bo dla mnie to ten kierowce pyta, czy kolega ma problem z kolorami. Dresik odpowiada, czy on ma jakiś problem i pyta, czy chcesz się bić czy po policje będzie dzwonił. Co tu ten kierowca źle zrobił zaczynając komunikację?

Serio nie wiem, co tu źle zrobił gość w aucie, nie jest agresywny na początku. Potem się wkurzył i sytuacja eskaluje, ale ja serio nie widze, aby ktoś poza pieszym łamiącym prawo był tu agresywny w początkowej fazie. Jak gość wysiada z auta to dresik krzyczy wyp***laj k**rwo na dodatek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ukryty przekaz, co daje 2 różne filmy.

Jeden należy oglądać w różowych okularach i wtedy widać zagubionego i przestraszonego chłopca, który się zgubił w wielkim mieście. 

Drugi oglądając bez okularów - możesz dostrzec to, co zostało już napisane o dresie, chojraku i małolacie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie jest agresywny na początku

Trąbienie, zatrzymywanie się na skrzyżowaniu i jakieś durne teksty przez otwartą szybę. 

Normalnie oaza spokoju, kwiat lotosu

Usilnie szukał sobie szeryf zaczepki i znalazł, z powodu jakiejś głupoty wywołał awanturę. I jeszcze ten gaz w samochodzie, "do obrony" na pewno a nie biegania za ludźmi po mieście 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem, nawet na pewno źle bo absolutnie nie bronię tego dzieciaka-dresika. Ot szczyl, o przeciętnej szczyloskiej kulturze osobistej - pyskaty gówniarz i tyle, nie budzi mojej sympatii, ale pisanie tych historii o tym jakim on jest zagrożeniem wraz z wizjami że zaraz nie wyjdę z domu a moje dzieci czeka apokalipsa jest jednak nieco naciągane.

Chodzi mi o kierowcę, gościa 2x większego który wysiada z samochodu z gazem za jakimś małolatem. Jego wolałbym w sytuacji konfliktowej nie spotkać na swojej drodze. "Wkurzył się"? Nie, nie wkurzył się - był gotowy na fizyczną konfrontację z osobą która wyglądała na dzieciaka. Durnego mało kulturalnego ale jednak dzieciaka i to wagi piórkowej.

Tak na marginesie jako kierowca, cóż mogę powiedzieć? Zdecydowanie więcej przepisów złamał "Pan szeryf"

I jeszcze jedna rzecz, która jak zawsze kiedy jakiś dzieciak coś nawywija: "kiedyś to tak nie było, dziewczyny nie piły i nie przeklinały, nastolatki każdemu mówiły dzień dobry i nie było chuliganów" - posikać się ze śmiechu można ot tych arkadyjskich wizji społeczeństwa "kiedyś" ;)

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że miałem podobną sytuację, gdzie to mnie strąbił gość. Przeprosiłem.

Miałem też taką w lato, że skręcam w prawo, za 3 metry przejście, widzę chłopaka na rolkach, spokojnie się zatrzymam przed przejściem. Beng, wbija z chodnika na drogę, olewa przejście, po prostu zeskoczył z krawężnika.

Dohamowałem, stresik był, otwieram szybę i też rzucam "durnym" tekstem - co to było chłopie?

Człowiek się odwraca, widzę młody gość, 

Pytam się ile ma lat - 16. No to mówię, że chyba zasady już zna, rozsądek też powinien mieć i szkoda życia na leczenie złamania.

Chłopak znowu przeprasza, krótka rozmowa, on mówi, dobrze że Pan zahamował, życzymy sobie miłego dnia i tyle.

Tu na podobny tekst jest agresja, dla niektórych to zrozumiałe a dla niektórych to są "durne teksty" i powód, żeby wyśmiać kierowcę auta. No cóż.

@Fikander to że miał gaz, to akurat w przypadku konfrontacji z osobą dresie plus. Oni lubią latać z nożem. I często są pod wpływem.

Parkuję ocenę tej sytuacji co dalej, bo dla mnie sytuacja do momentu kiedy gość wysiada z auta jest oczywista. Gość wlazł pod koła i drugi gość słusznie zwrócił mu uwagę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie dość ze ogromny offtop to jeszcze paru wypowiadających prosi się o warny za używanie słów niecenzuralnych (przypominam, że w postaci zakamuflowanej też nie wolno). Zamiast tego zamykam temat, o winie bohaterów filmiku rozstrzygnie policja, zupełnie nie przejmując się opinią "randomów" z jakiegoś forum.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...