Skocz do zawartości

[Obręcz] Podkładki pod nyple w obręczy z włókna węglowego


marcesco

Rekomendowane odpowiedzi

Naciąg był robiony w serwisie. Potem jeszcze wracałem do nich bo szprychy się luzowały, dwie straciły napięcie całkowicie. W związku z tym kupiłem tensometr.

Odczyt wartości dla strony napędowej jest następujący: 19,5 (tylne koło) i 20,5 (przednie), co wg tablicy podaje wartości powyżej 100 kgf.

To już jest ten moment, że żałuję iż nie oddałem kół do daveo czy innego lemona 😕

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Chłopie piszesz? Że żałujesz, że spartoliłeś własne kółka? Dzieki temu dowiedziałeś się czegoś, nabyłeś trochę nowej wiedzy o tym jak prawidłowo poskładać do kupy koła rowerowe. Fakt że nauczyłeś się czegoś na własnych błędach, ale tak nabyta wiedza bardziej utrwala się w pamięci.

Ja ze swojej strony mogę tylko pogratulować Ci tego że podjąłeś się chyba najtrudniejszego zadania jakie można wykonać przy rowerze. Jeszcze ciekawiej mogłoby być gdybyś poszedł dalej i spróbował byś zrobić geometrię koła i odpowiedni naciąg szprych, no chyba po coś w końcu kupiłeś sobie ten tensometr. Tylko następnym razem zadaj pytanie na forum jak to zrobić aby nie było wpadki.

Jeszcze raz gratuluję odwagi.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcesco napisał:

Naciąg był robiony w serwisie. Potem jeszcze wracałem do nich bo szprychy się luzowały, dwie straciły napięcie całkowicie.

Dasz namiary na ten serwis? Skoro od razu kilka osób wyłapało problem, a serwis nie zauważył, to może od razu będzie wiadomo gdzie należy zachować większą czujność oddając rower 😉.

Edytowane przez schwinn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leejoonidas hehe, dzięki, podniosłeś mnie na duchu 🙂

Taki też mam teraz plan, rozebrać i zbudować od nowa, włącznie z geometrią i naciągiem. Będę się posiłkować poradnikiem Sheldona Browna, o ile Forumowicze nie mają do niego uwag.

@schwinn0 znajomym ze Szczecina już opowiedziałem historię także będą wiedzieć gdzie nie iść. Jednakże faktem jest, że w pierwszej kolejności to ja źle złożyłem koła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...