Skocz do zawartości

[Opinia] Full Ghost Riot Trail Al/al u Essential


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy na początek przygody z fullem to model 

https://fitanu.com/pl/rower-full-riot-trail-al-al-u-essential-74ri100-ghost?gclid=Cj0KCQjwmdGYBhDRARIsABmSEePI_CQWycYYO69iQV9daAI227D1HGa3eIE7wvsyNu6afJiK1GtAyzUaAip4EALw_wcB&fbclid=IwAR2bKeUD2PT2_eKxj8SUFJbWA-abRVXGyuMrGodldztNKyVX-V0EssvIZcs

lub

https://sklepmartes.pl/rower-full-riot-trail-al-u-140-140-93ri100-ghost

będzie dobrym wyborem ?

wybrałem te dwa modele bo oprócz w miarę fajnej ceny a nie chciałbym wydać milionów to patrząc na części to chyba za tą cenę nie jest tak źle plus w miarę podoba mi się wizualnie (patrząc że na samym początku chciałem kupić AM50s z decathlona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest jakiś błąd, to rower z pierwszej oferty ma znacznie lepsze zawieszenie (powiedziałbym, że wręcz niespotykane w tym przedziale cenowym), a do tego 4-tłoczkowe hamulce. Nawet jeśli różnica w cenie między tymi dwoma wynosiłaby >1k PLN, to nadal byłby on lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kipcior,

Chyba znalazłem pełną specyfikację, bo na stronie Ghosta jest trochę bałagan:

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/bike/riot-trail-essential-2021

Teoretycznie jest tam dropper, no i więcej szczegółów na temat wyposażenia. Rama wygląda na klocek, ale od czego są wyciągi :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trochę kloc... sądzę, że z pedałami do 16kg dobije. Geo jak najbardziej ok, w sumie standard dla rowerów tej kategorii, tył trochę długi, co nie musi być wadą ale dla M 450mm z tyłu to już jest coś... Tak mówili koledzy z tych dwóch zdecydowanie ten pierwszy. Trochę szkoda, że dali foxa 34 a nie 36 ale nie można mieć wszystkiego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KrzysiekCH napisał:

No to będzie trochę kloc... sądzę, że z pedałami do 16kg

Nie do, a i pewnie sporo ponad. Producent podaje wagę 16,2 kg. Nie zaznacza o jaka wielość ramy chodzi. Tak wiec gotowy do jazdy w rozmiarze L to może nawet zbliżyć się do 17kg. 66D73B03-7D7F-4CCC-B44A-79842BC896A8.thumb.png.163d2b68c14ca49602df92fb106579ff.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie napisałem nic o przeznaczeniu bo pewnie każdy by mi napisał że powinienem iść w HT lub crossa a ja ogólnie chciałbym kupić sobie fulla bo mi się podobają a tak naprawdę to będzie rower do jazdy do pracy , w weekendy na wycieczki , jakieś lasy , wiadomo że w tej cenie to kupiłbym sobie fajnego już HT w wadze 12kg ale tutaj już chodzi o to że jeśli się czegoś chce spróbować nawet jeśli nie wykorzysta się w nawet 50 % roweru do tego celu stworzonego to czemu nie? A wybrałem te modele bo w miarę cenowo i wizualnie plus części jakie posiadają no chyba że macie jakieś inne propozycje .

nawet nie wiedziałem że ma tak dużą wagę , nie dodali w opisie.

Edytowane przez gumis93WRO
Zapomniałem dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 17kg kloc do tyrania w bikeparkach i jazdy w ciężkim terenie. Jak chcesz fulla to może xc. Za 9k zł masz Rockrider xc500s. Dobrze wyposażony rower , a waga na dętkach i z pedałami ok 13,5 kg.

p.s. W tej cenie to miałbyś nie 12kg ht, a coś bliżej 11 :)

Edytowane przez Enadxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery z decathlonu odpadają , wiem że maja dobre podzespoły ale mi się nie podobają , wiem że to głupota ale tak mam ze musi mi się coś podobać , ogólnie cały czas chce fulla ale wiadomo że nie mam siana na takiego który ważył by z 14 kg plus chciałem wydać na fulla takie pieniądze a tak to na ht z 5k maks , a jeśli chodzi o coś z ht to na celowniku miałem Treka Marlina 8 ale wiadomo że to nie ht tylko coś bardziej rekreacyjnego jednakże mi się podoba wizualnie plus nie jest zbyt drogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rowery Decathlon to się z Tobą zgadzam, na zdjęciach wyglądają ok do osprzętu nie można się przyczepić ale jak się pojedzie do sklepu to nie jest to. Wyglądają jak z plastiku, rażą niektóre detale.  Nie wiem z czego to wynika  bo przecież francuzi umieją produkować naprawdę ładne rzeczy (samochody, moda itp)

Oprócz tego co chcesz robić z tym rowerem weź pod uwagę jakie masz parametry fizyczne. Dla napakowanego gościa, który waży 90 kg rower o masie 17 kg to nie problem gorzej jak ktoś ma wagę piórkową. 
 

Rozejrzyj się tak jak radzą koledzy za rowerem z ramą o skoku do 120 mm, do jazdy o której piszesz nie potrzebujesz opuszczonej sztycy, bardzo szerokich opon, które mocno zwiększają masę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wagę to moja jest właśnie 90 kg plus jestem stałym bywalcem słowni 4 x w tyg i gram w piłkę nożną a rower traktuje jak dodatkowy ruch do spalania kalorii więc zacząłem od dodania go do jazdy do pracy codziennie plus nadmienię że moim dotychczasowym rowerem był gravel i w planach był do kupienia nowszy lepszy model lecz mam już dość pochylonej pozycji plus czasami za szybko jeżdżę i czasami jest to niebezpieczne tym bardziej w mieście więc jeśli rower mnie trochę zwolni a zarazem da mi więcej popalić to na plus.

A moglibyście podsunąć jakieś modele z tym skokiem?  z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ghost jest naprawdę w dobrej cenie patrząc na specyfikacje, przy Twojej masie i sile spokojnie sobie z nim poradzisz a jak pojedziesz w prawdziwe góry to będziesz miał na nim fajną zabawę.

Sprawdziłem na stronie Canyona bo kiedyś miał on dobre rowery w rozsądnych cenach. Neuron AL 5 w słabszej konfiguracji kosztuje około 10 k fakt jest lżejszy bo waży 15,3 pewnie w rozmiarze M. Dostępne są tylko M i XL pozostałe dostawa w listopadzie 😞

https://www.canyon.com/en-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/al/neuron-5/3155.html?dwvar_3155_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "duszek" to żaden sprzęcior na BP a zwykła jak na obecne czasy trailowka. Dobra marka z dobrym podejściem do jakości zawieszenia. Możesz go kupić bo jest na stanie, podoba się to kup i tyle. Sporo klocowatości to opony więc wywalasz to co tam dali i kupujesz coś co się lżej toczy. Masa jest jaka jest przez konstrukcję zawiasu ale obecnie tańsze fulle tej klasy warzą z 15 kg. Kilko w lewo czy prawo to jest problemem a osprzęt już tak. W omawianym jest przyzwoicie a jak zaczniemy szukać to znajdziemy może i lżej tylko dostaniesz kiepski osprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 kilowy rower , ze skokiem 140 idealnie wpasowuje się w wymagania:

17 godzin temu, gumis93WRO napisał:

Ogólnie nie napisałem nic o przeznaczeniu bo pewnie każdy by mi napisał że powinienem iść w HT lub crossa a ja ogólnie chciałbym kupić sobie fulla bo mi się podobają a tak naprawdę to będzie rower do jazdy do pracy , w weekendy na wycieczki , jakieś lasy

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ghost z foxem to super okazja. Raczej trail niż do łojenia i skakania, chyba, że jeździec lekki, ale pod silnym chłopakiem to i na nizinach będzie fajnie. W weekend na moim trailu jeździłem po falenickich lasach. No nie były to góry, ale wydmy. I było fajnie. Ale - cały czas siedzę w necie i szukam lepszego roweru na Mazowsze. Bo takie fulle w mieście czują się jak owczarki podhalańskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze jedna opcja i chyba dałbym się namówić na coś z decathlonu na model MTB Rockrider XC 500 S 29" karbonowy , patrząc na części i najważniejsze wagę to chyba byłby dobry wybór , trochę go pooglądałem na necie i nawet mi sie spodobał jak ten ghost , co wy na to? Cena nadal ta sama.

 

Tylko teraz i tak jest najważniejsze pytanie w głowie czy jest mi potrzebny taki rower za takie pieniądze czy nie lepiej wziąć Treka Merlina 8 który też mi się podoba do takiej jazdy jakiej potrzebuję też jest ok i jest o połowę tańszy plus jakby się coś z nim stało to jest mniej części której mogą się rozpaść i zepsuć plus nie trzeba robić tyle przeglądów co w fullu , ogólnie rower to traktuje jako dodatek do ruchu i tak naprawdę nie wiem jak długa potrwa przygoda z rowerem jak do tej pory udało mi się od kiedy zacząłem jeździć do pracy 2 miesiące bez przerwy do tego dochodzą teraz jakieś wycieczki w weekendy bo znalazłem osobę z którą nie będę się nudził i mam zagwarantowane fajne i ciekawe wycieczki (a na pewno osobę która będzie mnie do takich wypraw namawiać) Ale to i tak nigdy nie jest pewne jak długo potrwa ta przygoda , na pewno testem będzie czy uda mi się wytrwać i jeździć na rowerze do pracy minimum do grudnia . Wiadomo że to tylko zależy ode mnie co wybiorę i kupie lecz jest to w moim przypadku ciężkie bo jestem taką osobą której dużo rzeczy się podoba a potem przez to nie może się zdecydować i zastanawia się a to zastanawianie się może potrwać za długo że zaraz będzie już grudzień i się rozmyślę i nic nie kupie , a tak chciałem już kupić rower maks piątku.

Na plus jest to że już wybrałem dwa modele z dwóch grup , i już nie szukam innych modeli i nie zawracam sobie aż tak mózgownicy.

Treka Marlin 8

MTB Rockrider XC 500 S 29"

 

 

 

Edytowane przez gumis93WRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC500s to bardzo dobra maszyna w tym pułapie cenowym. 


Co do treka , jeżeli dobry model znalazłem  to w cenie 4,9k zl jest bardzo słaba opcja. Rama bez boost, napęd sx, kiepskie hamulce. Podstawowy amor rs judy. 
 

Za 5,2k zl masz Rockrider xc120 , który ma dużo lepszy osprzęt . Nie sugeruj się zdjęciami na stronie, bo ten czerwony kolor jest inny. Na stronie ta czerwień wygląda beznadziejnie. W rzeczywistości jest dużo ładniejszy.

 

Edytowane przez Enadxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...