Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Jaki amortyzator wybrać do roweru Trek Procaliber 9.5


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Od razu zaznaczę że za dużego porównania nie mam, szukałem roweru w którym nic nie trzeba wymieniać(wymieniłem łańcuch) i kupiłem procalibra z rebą. Jestem bardzo zadowolony, też takiego amortyzatora szukałem, z różnych for doszedłem do wniosku że reba lepiej wybiera małe nierówności niż sid(możliwe?), dodatkowo chodziło mi o serwis i sztywność. Rebę miałem też w poprzednim rowerze i 10 lat sprawowała się świetnie.

Kilka miesięcy temu szukałem reby to widziałem w polskich sklepach z offsetem 44mm, trek pakuje te starsze bez głowicy uszczelniającej debon air - a8. Z tego co wyczytałem to ludzie nie czują różnicy względem tego offsetu. Amor ma niby 100mm, goleń wystaje 110. Co do różnicy w cenie  względem foxa czy sida to jeszcze trzeba doliczyć sporo droższy serwis, dlatego ja wybrałem rebę.

Dodatkowo chciałbym się zapytać czy nie masz problemu z dretwiejacymi palcami. Względem poprzedniego roweru mam o wiele bardziej pochyloną pozycje i plus 20kg, co na pewno ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z różnych for doszedłem do wniosku że reba lepiej wybiera małe nierówności niż sid(możliwe?)

IMHO ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o amortyzatorach RS Reba i SID to że są czule, a już na pewno nie reba. To nadal dość "tępe" amortyzatory choć z nowymi tłumikami jest już dużo lepiej w porównaniu do MC. Do swojego SID' 35 mm wrzuciłem większą komorę negatywną i teraz mogę powiedzieć że reaguje na małe nierówności.   

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dyg napisał:

Dodatkowo chciałbym się zapytać czy nie masz problemu z dretwiejacymi palcami

@Dygnie mam problemu, kiedys tak mialem po wymianie kierownicy ale pobawilem się z jej ustawieniem kąta i wszystko minęło. Na Procalibrze na razie wszystko super. Może spróbuj kierownice odkręcić lekko przy mostku i wyregulować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HarveyDent napisał:

IMHO ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o amortyzatorach RS Reba i SID to że są czule, a już na pewno nie reba. To nadal dość "tępe" amortyzatory choć z nowymi tłumikami jest już dużo lepiej w porównaniu do MC. Do swojego SID' 35 mm wrzuciłem większą komorę negatywną i teraz mogę powiedzieć że reaguje na małe nierówności.   

Jak ktoś tego nie potrafi ustawić to później wypisuje takie komunikaty. Jesli w pełni otwarty tłumik MC cokokwiek ci muli pracę to zmień w nim olej na plush wt3. Poza tym tokeny, golenie dolne skręcać na skompresowanym widelcu itd. W rebie żeby powiększyć objętość negatywnej komory stosuje się nowy seal-head za 60zł. A nowe reby wychodzą już na uszczelkach ultra-low friction skf. Oczywiście nigdy nie będzie tak, że amortyzator będzie ustaion ly pod kostkę brukową i będzie się tym dało wjechać teren. To dopiero modele rocznikowe 22 pike/sid ultra.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mondeus87 napisał:

@Dygnie mam problemu, kiedys tak mialem po wymianie kierownicy ale pobawilem się z jej ustawieniem kąta i wszystko minęło. Na Procalibrze na razie wszystko super. Może spróbuj kierownice odkręcić lekko przy mostku i wyregulować. 

 

dzięki, właśnie jak wczoraj przyjechałem do domu to pomyślałem, aby zrobić kąt zgodnie z przedłużeniem dłoni, teraz zgięcie jest w poziomie

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Mondeus87

Tak, pomogły. Przesunąłem jeszcze siodełko trochę do przodu. Po założeniu rękawic myślałem że palce odpadną, po zmianie kąta kierownicy nie ma problemu. Jeszcze muszę sprawdzić się na długiej trasie, ale nawet jakby zaczęło wychodzić to i tak jest o wiele lepiej niż było

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich, temat zamknięty. Ostatecznie wybrałem SID Select 35 120mm i jest świetnie. Po poprawnym ustawieniu tłumiania powrotu i powietrza, amorek jest czuły i pięknie pracuje. na razie zrobione 200km po górach i naprawdę daje rade.

20230423_151222copy.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Różnica jedynie na plus. Świetny amorek i na trailach daje radę. W samej jeździe nie zauważam różnicy jeśli chodzi o negatywny wpływ zmiany geometrii. Myslę że Trek o tym myślał wspominając w specyfikacji że do tej ramy można zamontować 120mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam, naprawdę świetny amorek. Jedyne co to system Twist Loc pierwszej generacji mi nie przypadł do gustu. Strasznie wąskie gripy ma. Wymieniłem na OneLoc manetkę i gripy ESI, ale już w garażu czeka na założenie Twist Loc drugiej generacji. Sam pomysł z grip shiftem na blokowanie amorka jest świetny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest troszkę inna historia, mam wymienianą pękniętą ramę starą w geometrii G2 i offset 51mm na nową z offsetem 42. Widelec mam stary no i mam dylemat czy wymieniać też widelec na nowy taki jak powinien być do tej ramy nowej,
Niestety na taki widelec jak Twój raczej mnie nie stać ale chciał bym też skok 120mm ale kasska sporo mniejsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...