Skocz do zawartości

[Składak] Projekt Ulep 2.0 - MTB Full


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy składak Ulep 1.0, uszosowiony gravel, przejechał już prawie 20kkm i mam nadzieje że pojeździ jeszcze długo. Przyszedł czas teraz na Ulep 2.0, czyli mtb full. Już tu wspominałem na forum, ale covid, inflacja i wojna, troche mnie wstrzymały z zakupami.
Docelowo ma to wyglądać mniej więcej tak:

SK.JPG.bfed3acea85ed9da92ebd6e7ee94af31.JPG

Santa Cruz Hightower 2 Carbon C R online kaufen (staterabikes.de)

Tylko bez naklejki Santa Cruz i mam nadzieje że zamknie się w 4 tys. euro :)
Oszczędność to oczywiście chińska rama. Kwestia trwałości i bezpieczeństwa już była dyskutowana, więc pomińmy ten wątek. ;)
Zanim zacznę wydawać pieniądze to chcę oszacować cenę takiego składaka. Ceny chińskie w PLN

Rama - 4500
Damper 
FOX DPX2 2-pozycyjny ze zdalną blokadą - 2600
Widelec ROCKSHOX YARI RC29 160mm - 2000
Hamulce BR-M8120 - 2100
Tarcze hamulcowe - 500
Przerzutka M8100-SGS
 - 500
Manetka - 250

Suport - 500
Korba  FC-M8120-1 - 750
Kaseta - 650
Koła, tu problem bo nie wiem jakie - 3000??
Łańcuch - 500
Opony - 600??
Kierownica, gripy, itp. - 200
Siodełko i sztyca myk-myk - 600
Pedały SPD - 400
Inne - 1500

Razem: 21150 PLN ~ 4500 Euro
Czy coś pominąłem istotnego w powyższej kalkulacji? Lub jakieś ceny są nierealne, nawet z Ali?
 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do ram z ali to kupuj z opcją opłacenia przez sprzedawce cła i vat

Ja kupuje lokalnie więc nie ma vat i cła i jeszcze taniej niz na Ali :) 

Cytat

Budżet pozwalający kupić markowy rower w podobnej a nawet lepszej konfiguracji

Jak tak oglądam to zawsze jest coś co nie do końca pasuje, al jak wszystko pasuje to kosztuje z 6tys. euro. Jakbyś mógł wskazać konkretne przykłady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce M8120 za 2100? Po co Ci 3 komplety? ;) Łańcuch za 500? Nawet KMC DLC są tańsze.
Siodło+myk-myk za 600 zł? Nie sądzę, no chyba, że najtańsze z od majfrenda z Ali. Tak samo kierownica i gripy. Jak będziesz chciał coś lepszego i wygodnego, to same gripy będą kosztować w okolicach 100-120 zł.

Ale jak zawsze szanuję za chęć samodzielnego poskładania roweru. Ja nadal nie mogę się do tego zebrać (no i rower jaki chciałbym poskładać taniej wychodzi kupić gotowy). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wolek napisał:

jest tam u was możliwość pomacania ram na miejscu

Teoretycznie, ale to miejsce jest 2000km ode mnie, więc nie będę tam leciał. Ja kupowałem już od nich ramy. Sprzedają je także w DE, więc zaryzykuje 

1 minutę temu, TheJW napisał:

Hamulce M8120 za 2100? Po co Ci 3 komplety?

To jest komplet z klamkami. Ceny są troche zawyżone, żeby nie być potem rozczarowany.

OK czyli myk-myk 1000, kierownica i szpeje 500. Po to jest ten 1500 na rzeczy inne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dokumosa napisał:

Dodatkowo jest na znacznie lepszym foxie.

FOX FLOAT X2 to dodatkowe 400PLN. Po to jest ten wątek, żeby kupić dobre części :)

 

12 minut temu, KSikorski napisał:

Bardziej opłaca się wziąć od razu Liryka.

A coś więcej? Jakieś oznaczenie? W sprawach amortyzacji jestem zielony.

Cytat

 I ja mu mocno kibicuję czekając na efekty prac! 

i ile radochy z tego jest. Jak na razie to faza teoretyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przeglądać sklepy i znów okazało się że korby są tylko "chinskiego rozmiaru" - 170mm :( Do swojego gravela korbe 175mm przywoziłem z PL, ale teraz nie bardzo jest jak dostarczyć. 
W grupie XT są dwie korby 8100 i 8120, różnią się Q-factor 172mmm i 178mm i linią łańcucha 52mm i 55mm. Ponieważ będzie to napęd 1x12 linia łańcucha nie jest koniecznie ważna. Którą korbę wybrać i dlaczego? ;) 
I jeszcze kwestia manetek. Sa też dwie wersje 8100-R i 8100-IR. Jak dobrze myślę to ta pierwsza jest z obejmą, a ta druga jest mocowana do klamki? Która z nich będzie pasować do poniższej klamki?

klamka.JPG.56d9ff3b0f9646ada41d644235edac0e.JPG

 

I jeszcze jedno pytanie o SPD, PD-M8100 czy PD-M8120?

Po przeszukaniu internetu update ceny ;)

Rama - 4500
Damper 
FOX X2  - 2800
Widelec ROCKSHOX YARI RC29 160mm - 2000
Hamulce BR-M8120 - 1600
Tarcze hamulcowe RT86 203mm i 180mm - 644
Przerzutka M8100-SGS
 - 400
Manetka M8100 - 200

Suport ceramiczny CEMA- 730
Korba  FC-M8120-1 - 700
Kaseta CS-M8100 10-51T - 520
Koła - 3100
Łańcuch KMC DLC- 600
Opony  Maxxis składane 2.4 - 350
Kierownica, gripy, itp. - 600
Sztyca myk-myk - 474
Siodełko - 200
Pedały SPD M8100 - 476
Inne - 1000

Razem: 21000PLN około 4500Euro

 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JWO napisał:

W grupie XT są dwie korby 8100 i 8120, różnią się Q-factor 172mmm i 178mm i linią łańcucha 52mm i 55mm. Ponieważ będzie to napęd 1x12 linia łańcucha nie jest koniecznie ważna. Którą korbę wybrać i dlaczego?

Wynika to wprost z konstrukcji ramy. Jeśli rama ma szerzej rozstawione mocowania wahacza (bo sztywność, bo miejsce na oponę) to producent specyfikuje LL 55mm.

 

1 godzinę temu, JWO napisał:

Zacząłem przeglądać sklepy i znów okazało się że korby są tylko "chinskiego rozmiaru" - 170mm :( Do swojego gravela korbe 175mm przywoziłem z PL, ale teraz nie bardzo jest jak dostarczyć. 

Krótsza korba do enduro to dobry pomysł w kontekście przywalania w podłoże.

 

1 godzinę temu, JWO napisał:

Pedały SPD M8100

Proponowałbym raczej PD-M8120. Podobnie jak wyżej, z uwagi o okazjonalne uderzenie w kamień.

PS. Mnie razi mieszanie dampera i widelca innych producentów 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JWO napisał:

I jeszcze kwestia manetek. Sa też dwie wersje 8100-R i 8100-IR. Jak dobrze myślę to ta pierwsza jest z obejmą, a ta druga jest mocowana do klamki? Która z nich będzie pasować do poniższej klamki?

SL-M8100-IR. -R jest na obejmę, -I to I-SPEC.

 

3 godziny temu, JWO napisał:

PD-M8100 czy PD-M8120?

A to nie jest kwestia tego w jakich butach będziesz jeździł? Wydaje mi się, że niektóre SPDy MTB mają zbyt wysoki bieżnik, żeby zagrały z tymi platformami, ale nigdy nie próbowałem, więc głowy nie daję.

 

3 godziny temu, JWO napisał:

W grupie XT są dwie korby 8100 i 8120, różnią się Q-factor 172mmm i 178mm i linią łańcucha 52mm i 55mm. Ponieważ będzie to napęd 1x12 linia łańcucha nie jest koniecznie ważna. Którą korbę wybrać i dlaczego? ;) 

Ta z Q-factor 178 i cl 55mm to raczej do rowerów z szerszymi widełkami, które mają więcej miejsca na oponę, np. 2,6" czy 2,8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KSikorski napisał:

PS. Mnie razi mieszanie dampera i widelca innych producentów 😄

Zakładam że to estetyczna a nie techniczna kwestia? Cały urok ulepa że części są inne i w innym kolorze :) 

49 minut temu, TheJW napisał:

SL-M8100-IR. -R jest na obejmę, -I to I-SPEC.

Tak to wiem, ale do I-Spec muszę mieć inne klamki? Zakładam że I-Spec to są te lepsze? Chociaż pewnie każdy ma inną opinie o tym :D 
Doczytałem że ta klamka M8100 to I-Spec, czyli mogę założyć i manetkę -R i -IR. 

Cytat

W biurze mi się nie otwiera, zobaczę w domu

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz hamulce Shimano, to bierz manetki pod I-Spec, bo właśnie po to jest I-Spec. 😛 Klamki Shimano standardowo są przystosowane do montażu manetek w tym systemie. Oczywiście muszą być z tej samej serii, bo z każdą kolejną Shimano zmienia sposób mocowania (I-Spec A, B, II, EV... ;)), a te nie są ze sobą kompatybilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...