Skocz do zawartości

[Serwis] Mały warsztat na ul. Ogrodowej 26 w Warszawie - opinie


Ktyczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Dandy Horse. Zaplatali mi koła MTB. Przód już drugi sezon nie ruszany, tył był przeplatany z powodu reklamacji w marcu i od tamtego czasu również nic z kołem nie trzeba było robić. Tyrane równo, bez oszczędzania, a prostsze niż większość systemowych prosto z kartonu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie darmowe,.nilimitowane dociągania tylko ew. centrowanie. Dociaganie oznacza, że kolo robił amator. Świeże kolo ma być gotowe do jazdy bez żadnych dodatkowych zabiegów. Tak samo jeśli koło krzywi się od jazdy mieszczącej się w jego parametrach granicznych (astm + nośność) oznacza to, że koło ma nierównomierny naciąg i/lub nie było odprężane w trakcie zaplatania.

Co do kołodzieja to na forum jest tu jeden taki, czasami się udziela. W wawie znam dwóch, jeden na Ursynowie a drugi to wspomniana "drezyna" na P.Płd. Rzecz jasna gw nie obowiązuje jesli komponenty używane albo trefne.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nadal nie podałeś namiaru na żadnego.

Cytat

Co do kołodzieja to na forum jest tu jeden taki, czasami się udziela.

@dawid znany jako daveo.pl

Cytat

W wawie znam dwóch, jeden na Ursynowie

@Punkxtr znany jako serwisbajka.pl

Podobną politykę (jeśli się rozcentruje, to odsyłasz i poprawiają bez żadnego gadania) ma koło-koła, fitwheels i wielu innych kołodziejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mnie się udało rozcentrować koła,  a nawet rozwalić jedno (tutaj oczywiście żadnej jego winy) od daveo.pl

I prawdę mówiąc nie widzę na ich/jego stronie żadnej wzmianki, że jeżeli trzeba będzie centrować koło kupione u niego, to za darmo taką usługę wykona. Nie przypominam sobie też bym taką informację dostał przed zamówieniem czy po. Na stronce fitwheels też informacji o czymś takim nie widzę. Jest tylko wzmianka o gwarancji.

 

I ja osobiście nie sądzę, by ktoś taką dożywotnią gwarancję dawał, no chyba że rowerzyście jeżdżącemu 100 km w sezonie. Ja, szybciej czy wolniej rozcentruję każde koło, jeżdżąc na gravelu.

Przy wyczynowej jeździe na MTB raczej jeszcze łatwiej o to (ale nigdy nie jeździłem wyczynowo na MTB, więc mogę się mylić).

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z fitwheels i z koło-koła jest takie, że w sytuacji pojawienia się problemu z kołami wysyła się maila z informacją, kurier odbiera koła, kurier przywozi naprawione koła. Koniec tematu.

Co do rozcentrowania każdego koła... cóż, najdłużej mam komplet kół zapleciony w rowerowy.com w 2018 roku. Do dziś nie wymagają centrowania. Rower trailowy z pełnym zawieszeniem służący do nawalania po singlach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takimi do czynienia nie miałem.

Biorąc pod uwagę rowery, które miałem będąc dorosłym, to w crossie musiałem centrować średnio raz, dwa w sezonie (ale też wówczas dużo nie jeździłem, do 4000-5000km ), w cubie fabryczne musiałem centrować co ~500 km, fatalne były, ostatecznie pękła mi obręcz przy nyplu. Wówczas też zamówiłem koła od daveo (r500+dt swiss 350), a także zgłosiłem reklamację z tytułu rękojmi na te koła fabryczne (na alexrimsach, wymienione przy mojej dopłacie na gr531).

Oba zestawy okazały się znacznie lepsze od plastelinowych alexrimsów, ale jednak... od czasu do czasu trzeba było je centrować. Rok temu rozwaliłem tylne koło na r500 od daveo, w międzyczasie wymieniłem też piastę z dynamem w przednim kole na gr531 na sona. W obu przypadkach koła były zaplatane w serwisie, który wymieniłem na początku tego wątku. 

I te koła chyba są najmocniejsze, zrobiłem na kole z dynamem ponad 11 000 km, na tylnym na gr531 z 5000 i większych problemów z nimi nie miałem, ale jednak idealnie proste nie są, przy serwisie przedsezonowym były centrowane (to przednie, tylne mam od maja, po serwisie).

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KSikorski napisał:

@dawid znany jako daveo.pl

@Punkxtr znany jako serwisbajka.pl

Podobną politykę (jeśli się rozcentruje, to odsyłasz i poprawiają bez żadnego gadania) ma koło-koła, fitwheels i wielu innych kołodziejów.

Pytam się człowieka który twierdzi że dobry zaplatasz to i darmowe serwisowanie (dociągnięcie, centrowanie zwał jak zwał]) koła później jeszcze da po zapleceniu. Widziałem odpowiedzi innych jak każdy kto przeczytał ten watek więc nie wiem po co ten wpis. 

8 godzin temu, TheJW napisał:

Gościu, ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy wyłapywać z kontekstu tylko to, do czego można się przywalić? :) Może i @Dokumosa trochę wyolbrzymił, ale ja wyżej dałem ci żywy przykład tego, co chciał przekazać.

Jak mi ktoś pisze pierdoły i nie potrafi podać konkretnego przykładu to tak, wyłapuje takie farmazony z kontekstu. 

Nie, nie podałeś mi przykładu serwisu/człowieka który po zapleceniu da mi darmowe dociąganie/centrowanie, sam chyba masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem bo wątek o poleceniu serwisu zaplatającego koło dawno się skończył. 

Edytowane przez Ktyczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dociagnij sobie trochę neurony bo chyba coś ci się poluzowało. Zachowujesz się jak właściciel jakiejś budy dumnie nazywanej serwisem rowerowym i masz problem z jakimś niezadowolinym klientem. Wzglednie sam zostałeś zrobiony w trąbę przez samozwańczego zaplatacza bez narzędzi. Zapytaj sie u dowlonego kolodzieja (czyli osoby profesjinalnie zajmujacej się budową kół) na jaki okres udziela rękojmi na swą pracę. Pobieranie ekstra pieniędzy za naprawę spartolonej roboty to robienie z ludzi idiotów. Dawid swego czasu miał wprost napisane, że bez ograniczenia w czasie wycentruje każde zbudowane przez niego koło.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmazony gadasz i tyle, jakieś opowiastki o tym jak kto dobry fachmistrz da Ci gwarancje i darmowy serwis po zaleceniu a na pytanie o podanie jakiegoś konkretnego nawet nie jesteś w stanie podać namiarów na jednego, więc dalej zmyślaj sobie te opowiastki. Ja ze swojego koła jestem zadowolony, 100km przejechane i żadnych problemów z centrą.

 

''''  Zachowujesz się jak właściciel jakiejś budy dumnie nazywanej serwisem rowerowym i masz problem z jakimś niezadowolinym kliente'' do kogo Ty w ogóle piszesz człowieku? XD Chyba nie do końca rozumiesz o czym się tu pisze XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...