Skocz do zawartości

[Koła] Accent Evo Boost


ukasz112

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

Czy używał ktoś z Was kół aluminiowych Accent Evo Boost?

Cena do wagi kół prezentuje się dośc atrakcyjnie (2100zł za 1460g komplet), 24mm szerokośc wew i system boost (148mm ośka).

Jestem dośc lekki (67kg), koła do ścigania Maratony / lekkie XC.

Zastanawiam się nad wytrzymałością tego sprzętu. Ktoś miał doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś słyszałem o piastach, że jak wiadomo to "Chińczyki" z odpowiednim logo, ale naprawdę dobrej jakości. Mignęło mi także gdzieś, że ktoś składał koła na tych obręczach.

24mm wewnątrz to nieco mało. Te koła mają już dobre kilka lat, stąd pewnie taka wartość. Jeżeli już kupujesz koła, to ja bym proponował coś trochę szerszego. Opona układa się wtedy lepiej.

Natomiast jeżeli to dla Ciebie nie problem, to warto się zastanowić. Tyle że musisz sobie zdawać sprawę z jednej rzeczy. Kupujesz koła na piastach DT czy Novatec. Chcesz dowolną część, wchodzisz na Google/ Allegro i bez większego problemu kupujesz. Chodzi głównie o bębenek czy jakieś drobne elementy. Kupujesz koła Accent i... jesteś zdana na łaskę Velo/ Accent. Jak jest u nich z Customer suport? Bardzo, bardzo różnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu

Uwaga odnośnie częśi serwisoch jest dość ważny, którego nie wziąłem pod uwagę. OBecnie jeżdżę na 22mm, więc i tak będzie przeskok na szersze. Jaka szerośc jest jest najbardziej efektywna? Niestety do tej pory nie mialem przyjemności testować innej szerokości obręczy.

Rozważałem równiez kola ZTR CREST MK4 które można w Lemonbike złożyć na piastach DTSwiss 350. Wychodzi pare stówek drożej, szerokość 25mm i nieco większa waga (~1550g). Myślisz, że to będzie lepsze rozwiązanie? 

@adamsanders 1460g jest zdaniem producenta spowodowana zastosowaniem lekkiego aluminiun 7075. Niestety materiałoznastwo jest mi obece i nie znam wytrzymałości tego materiału i jego wagi. 

@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...