Skocz do zawartości

[rower] Mój pierwszy rower


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Na wstępie zaznaczę że będzie to mój pierwszy rower a więc mam totalny brak wiedzy na ten temat. Poszukuję rower do jazdy rekreacyjnej po lesie wraz z rodziną. Próbowałem się trochę wgłębić w temat rowerowy ale chyba za stary jestem  :)

Mój wybór padł na :

https://www.bikester.pl/serious-provo-trail-M909379.html?vgid=G1301596&_cid=21_1_-1_9_445_1301596__pla&ef_id=CjwKCAjw3qGYBhBSEiwAcnTRLlVZOlNlREPsBXvH3kDQmPCUPJNP4zN1gXvPPL8_rIodSwmbcXJi9RoCBDUQAvD_BwE&ev_chn=shop&campaign_detail=smart_shopping&gclid=CjwKCAjw3qGYBhBSEiwAcnTRLlVZOlNlREPsBXvH3kDQmPCUPJNP4zN1gXvPPL8_rIodSwmbcXJi9RoCBDUQAvD_BwE

Jeśli linków nie można wstawiać to przepraszam.

Rower ogólnie podoba mi się. Kilka opinii przeczytałem ale to różnie bywa.

Proszę doradzić mi czy to jest warte uwagi.

poza tym na wzrost 183 na co patrzeć aby rower pasował.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem się do sklepu rowerowego i sprzedawca w cenie do 3000 tys zaproponował Trec Marlin 5 o ile dobrze pamiętam w sumie nic konkretnego mi nie powiedział na temat tego roweru więc nie wiele mi to dało  

Kilka art. przeczytałem i im dalej się zagłębiam tym utwierdzam się w przekonaniu że w tej kwocie chyba za wiele nie zdziałam. 

Jeśli ktoś mógłby coś doradzić albo zaproponować coś konkretnego to będę wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Apollo250 EXPL 540 to bardzo fajny rower. Jeśli możesz to poczekaj. Jak czas nagli to trzeba myśleć nad czymś innym.

@XC100S Twój rower w dziale giełda jest do AM, a nie do turystycznego toczenia się po bezdrożach. Ponadto nie każdemu będzie pasował rozmiar XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bogus napisał:

@Apollo250

@XC100S Twój rower w dziale giełda jest do AM, a nie do turystycznego toczenia się po bezdrożach. Ponadto nie każdemu będzie pasował rozmiar XL.

Sam napis AM to jeszcze nic, ja do pracy jeżdżę przez park i ulice miasta i nie wyobrażam sobie innego roweru. 

Takie szufladkowanie jest bez sensu. 

Dodatkowo po co piszesz że rozmiar XL nie wszystkim będzie pasował. 

A już inne rozmiary ramy to co, bardziej pasują? 

Bez sensu kompletnie. 

Chłop ma 183 cm to może mu pasować XL. 

A, w żaden sposób nie pisze tego żeby sprzedać mój rower. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rower wpadł mi wizualnie w oko trochę poczytałem co powinien minimalnie zawierać i też się zdaje ok , ale tak jak kolega CHUDZINKI napisał a widziałem że uprzedzał już nie tylko mnie to przednia zębatka,  nie jeździłem na takiej a nawet na podwójnej i nie wiem jak to teraz wygląda,  więc jest to nie wiadoma i raczej bym się skłaniał do podwójnej.

Ale co zrobić jak to co się chce to jest dużo droższe więc trzeba gdzieś szukać kompromisów. Miał być do 3 tys teraz już naciagnalem do 3,5.

W sumie co najważniejsze a co odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uogólniając - jeżeli asfalty mają być tylko dojazdem do lasu i przejazdem z lasu do lasu to bierz MTB (540-tka to bardzo dobra propozycja), a jeżeli lasy mają być tylko skrótem żeby przejechać z jednej drogi asfaltowej do drugiej to bierz crossa.

Zaraz ktoś pewnie napisze, że przecież przy kadencji 90 obr./min można jechać na tym Explorer tyle i tyle. No można tylko, że 95% rowerzystów nie jeździ z taką kadencją po równym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie że trzeba było wziąć pieniądze w garść i pójść do rowerowego i po prostu kupić  to co się podoba :)

A Teraz to amortyzator powietrzny by się chciało choć nie wiem czy ja będę w stanie odczuć to, a to w sklepie mi chłop mówi o sztywnych osiach, a to hamulce w danym modelu za słabe a jak już wszystko się prawie zgadza to zębatka przednia pojedyncza która chyba dla mnie nie będzie dobra. Przejde dzisiaj wszystkie rowerowe w mieście i postaram się coś wybrać bo im dłużej to trwa tym więcej nie wiadomych się pojawia a co za tym idzie budżet się rozciąga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rower ma mieć amortyzator to powinien być powietrzny. Ale dla przeciętnego użytkownika jest on w ogóle zbędny. Producenci je montują bo ludziom wydaje się że musi być. Ludziom wydaje się że musi być bo przecież prawie w każdym rowerze producenci je montują. Kwadratura koła.

Optymalnym wyborem jeżeli nie ma się sprecyzowanych wymagań jest rower cross, fitness lub gravel bez amortyzatora. Natomiast nie wiedzieć czemu jako rower uniwersalny wybierany jest przeważnie MTB. Ma to taki sam sens jak kupienie Toyoty Land Cruiser jako uniwersalny samochód do jazdy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, XC100S napisał:

Sam napis AM to jeszcze nic, ja do pracy jeżdżę przez park i ulice miasta i nie wyobrażam sobie innego roweru. 

Takie szufladkowanie jest bez sensu. 

Dodatkowo po co piszesz że rozmiar XL nie wszystkim będzie pasował. 

A już inne rozmiary ramy to co, bardziej pasują? 

Bez sensu kompletnie. 

Chłop ma 183 cm to może mu pasować XL. 

A, w żaden sposób nie pisze tego żeby sprzedać mój rower. 

 

Oczywiście, że napis to nie wszystko.

Nikt niczego nie szufladkuje, ponadto w temacie rozmiaru napisałem jedynie, że nie jest to rozmiar dla każdego. Być może lepsza dla kolegi byłaby Lka i zwyczajnie bez przymiarki jednego i drugiego się nie obejdzie Jednak jak widać niektórzy uważają, że każda wypowiedź to atak w ich kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę  czekałem z nadzieją że w okresie zimowym rowery potanieją i tak się stało. Przyglądam  się trzem rowerom:

1 Rockrider Xc100 -3800

2 Cube Attention 3400

3 Serious El Capita 3999

Każdy  z tych rowerów jest sporo przeceniony. Pytanie czy dla Rockraidera któryś z pozostałych jest konkurencyjny? Nie ukrywam że 3 pozycja już dość dawno obserwowałem ale była zbyt droga. Na ten moment mieści się w przedziale jaki wyznaczyłem ale czy wart zakupu? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cube attention nie ma sztywnych osi, nie szedłbym w to w ogóle.
Serious jest bardzo sensownie wyposażony, ale na amortyzatorze bardzo oszczędzono.
Wybierałbym między rockriderem i seriousem, który się bardziej podoba oraz czy preferujesz sram czy shimano.

Decathlon na pewno przemawia serwisem gwarancyjnym na miejscu.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem to co kolega @KSikorski napisał - raczej dla Rockridera dwa pozostałe nie stanowią konkurencji. Osobiście bardzo lubię rowery od Cube, podoba mi się ich design, ale ten nie ma sztywnych osi a Rockrider ma a Serious znowu ma widelec sprężynowy, chociaż faktycznie wygląda bardzo fajnie

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...