Skocz do zawartości

[Szosa na Redukcje] Zielony Pyta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam roweru który posłuży mi do jażdy do pracy każdego dnia 20/30 min w jedną strone oraz weekendowe wypady. Rower głownie ma mi posłużyć do schudnięcia wiec nie chce ogromnej sumy na niego przeznaczać. Miałem rower przełajowy z Treka kupiony 3/4 lata temu za 1000 PLN. Użytkowany po 2 letniej przerwie w tym roku. Popsuł się. Głownie przez to, że o niego nie dbałem. Nie był to zły rower bo dawał rade nawet w "terenie" jednak po pewny czasie sie popsuł. Jestem naprawde zielony i szukam jakiegoś dobrego roweru. Aby dopiero za X lat jak schudne i wyrobie kondycje a rower w pełni stanie się moim hobby to mam zamiar zainwestować dużo wieksze pieniądzę. Teraz nie chce robić krzywdy rowerowi na który nie zasługuje za 1500£ lub wiecej... 

Szukajać jakis porad na YT całkiem się pogubiłem i z każdym kolejnym filmem który obejrzałem. Stwierdzałem, że tego nie rozumiem i nie wiem. Szukajac roweru za X cene, po chwili miałem wrażenie jakbym musiał kupić rower za 10-15 tyś bo sprzęt w tańszych rowerach jest do... I lepiej zainwestować wiecej... Może ktoś mi doradzić?

Mieszkam w Anglii - sporo deszczowej pogody. Zamierzam jeżdzić przez caly rok, nawet w "zime". 

Rower głównie bedzię służył jako cardio oraz wypady w weekend. Na wieksze trasy. 

Waże 117kg i 189 cm wzrostu.

Schudłem 10 w tym roku. Mam zamiar kontynuować redukcje z pełnym zaangwazowaniem. Przydałby się w miare dobry rower, ale po tych podwyżkach cen. Nie mam pojecia na co patrzeć. Znalazłem dwa ciekawe za 700 i drugi za 1000 Funtów. Ale nawet się zbytnio nie znam czym się rożnią. Hamulce Shimano albo coś... Jestem naprawde Zielony i przepraszam was chłopaki za to. Pomoze ktoś?
+500 £ ] Rower Przełajowy lub Szosa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedużych pieniądzach znacznie łatwiej kupić dobrego fitnessa (np. merida speeder 500) niż szosę. Musi być szosa?

Nie wiem jak tam z cenami w decathlonie w Anglii oraz jak z dostępnością, jak są zbliżone jak w Polsce, to sobie możesz dobrać coś na 105-tce.

Jest też parę tanich marek w Anglii, jak planet x. Kiedyś nawet się przymierzałem do zakupu london road, ale widzę że teraz nie ma dostępnego ani jednego...
Generalnie, ja bym poszukał jakiegoś modelu taniej marki na hydraulice (105/hydrauliczna tiagra, chyba że typowe szosowe Ci wystarczają...).

@Lewocz można i na rowerze, ja w tym roku schudłem więcej niż autor tematu, na rowerze. Diety nie zmieniałem.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewocz dziękuję za rade ale w Kuchni to najwięcej można przytyć. Chodzi o dobre nawodnienie, michę, odpowiednią regeneracje i trening. Na tym mniej wiecej się znam. O rowerach nie mam prawie żadnego pojecią wiec dzieki za "Cenną Radę" i miłego dnia życzę. 

@hulk14 nie musi być to szosa. Może być nawet gravel. Naprawde bardzo kiepskie pojęcie mam o tym. Poprzedni rower to był rower przełajowy z Treka za tysiaka PLN. Czym mniej wiecej rożni sie fitness? Dla mnie podobnie wygląda do kilku innych rodzajów rowerów. Mam ogólnie zamiar jezdzić po asfaldzie. I czasami w teren na dość szybką jazde. Wiec opony chyba nie moga być zbyt cienkie. Na poprzednim rowerze dawałem rade ale po pewnym czasie chyba przez to sie popsuł. 

Myślałem o tym https://www.activcycles.co.uk/shop/bikes/sub/mountain/trek-marlin-7-4991/option/

Oraz o tym, ale cena trochę za wysoka chyba. Nie chce zaniedbać tego roweru:

https://www.balfesbikes.co.uk/bikes/road-bikes/trek-domane-al-3-disc-######ve-road-bike-2023-in-crystal-white-and-red__12577?currency=GBP&chosenAttribute=1045512&gclid=CjwKCAjwu5yYBhAjEiwAKXk_eANBnLb9SX9FxaCPaItVWQlOmI5NIrb-VvvZQ4PNluFAefUzcLRAphoCa38QAvD_BwE

Podałem cenę za około 500 funtów. Ale drugie tyle myślę, że też jestem w stanie dołożyć jeśli będę pewien roweru. Jednak pojecie moje jest bardzo słabe. 

 

PS: A rower ma służyć jako dodatek do tego wszystkiego oraz jako Hobby. Bardziej zdrowy tryb życia niż jazda samochodem do pracy. A tutaj mój poprzedni rower ktory kupiłem X lat temu ale uzytkowałem go tak na poważniej dopiero w tym roku. 

 

Spoiler

6666.jpg

 

Edytowane przez MateoSkkavron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitness, to taki trochę odpowiednik szosy endurance z prostą kierownicą. Ze względu na brak klamkomanetek, w tej samej cenie można dostać lepszy osprzęt.

Do nowych fitnessów można wsadzić oponę 35c, do niektórych i 38, 40, 42c. Jak masz głównie jeździć po mieście, to dałbym sobie spokój z amortyzatorem.

 

Z tego sklepu na przykład:  https://www.balfesbikes.co.uk/bikes/hybrid-bikes/bmc-alpenchallenge-three-hybrid-bike-2021-in-grey__23363

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dostać jeszcze jakieś propozycję? A co amortzatora to nie potrzebuję. Lubię sztywną ramę, nie tracę dzieki temu predkości.

Obecnie ogladam Filmy na YT od Rowerach Fitness u sprint-rowery.pl

 

PS: Co myślisz o tym? Jest coś tańszego z Fitnessu? Lub coś podobnego? 

https://99spokes.com/en-GB/bikes/specialized/2022/sirrus-x-3.0

Edytowane przez MateoSkkavron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ okey. Pewnie masz racje. Napisałem coś tego typu jak obejrzałem pewien film na YT i cos tego typu powiedzieli. Jestem amatorem i nie znam się za bardzo. 

Gdybyś mógł doradzić byłbym wdzieczny. I na którym siedzi się jak na kiblu... bo już sie gubie :P sorki za nie ogar ale dlatego tutaj jestem aby spytać się bardziej doświadczonych. 

Ponieważ po tych podwyżkach cen rowerów nie znam się na tym totalnie. Rowery za 9 tyś. kosztują 14 tyś... 500 a zaraz 800... Funtów... 

 

Może ktoś zatem mi doradzić, pomóc wybrać lub podać przykłady? 

Edytowane przez MateoSkkavron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę inne rowery, whyte nieco bardziej w teren (napęd 1x + szerokie opony, choć bez bieżnika), a bmc na miasto (napęd 2x szosowy + średniej szerokości opony: miasto/szuter).

 

Ja dla siebie wziąłbym bmc. Jak ktoś nie lubi przedniej przerzutki, bądź lubi baloniaste opony do codziennej jazdy, to może preferować whyte'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi o te przednie przerzutki?

Tak

Cytat

Jaka jest róznica i jakie są tego plusy i minusy?

Zależy od punktu widzenia, zastosowań i konfiguracji konkretnego roweru. Z rzeczy oczywistych to napęd 1x ma większe przeskoki pomiędzy sąsiednimi przełożeniami ale jest prostszy w serwisie i obsłudze

Także jeśli ktoś jest technicznym imbecylem to łatwiej mu się będzie jeździć na 1x bo ma tylko "góra i dół" a nie dodatkowo przednią przerzutkę, trymowanie, zmianę przodu i tyłu jednocześnie itd

Cytat

Ogołnie ten whyte ma dośc dobre podzespoły? 

Za taką kasę standardowe. Patrząc na całość rynku to średnia półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...