Skocz do zawartości

[wolnobieg] Wolnobieg dziwnie sie zachowuje, łańcuch spada z biegu 2 na 3


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłen nowy wolnobieg zamontowałem , ale problem jest z tym że łańcuch spada z 1 na 2 ,   2 biegu na 3.  I tak przeskakuje bawiłem się tą  śrubką  L  dokręcałem odkręcałem i nie widziałem większego  rezultatu a sam wolnobieg kręci się na boki i tego też nie rozumiem, dlaczego tak sie dzieje ?

 

mały update tych filmików wyciągnąłem wolnobieg założyłem jeszcze raz myślałem że coś źle zakręcone ale jednak  było dobrze, a teraz to prawie na wszystkich biegach skacze jak powalony ten łańcuch

Edytowane przez marreu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem kasete i widziałem na wierzchu  kulki nie odkręcałem tej ośki tylko dałem tak z wierzchu troche smaru ale później tak kminiłem może to wina smaru więc usunąłem i wolnobieg całkiem teraz wariuje, kulek i ośki w ogóle nie ruszałem tylko okręciłem wolnobieg i zamontowałem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdjąłeś całego wolnobiegu tylko rozebrałeś, podmieniłeś zębatki ...  a kulki się podoklejały w dowolnej ilości tam lub gdzie indziej?

nakręcić krzywo też mogłeś ...ale na filmiku zębatkami chyba buja wolniej niż obroty koła(tego nie widać dokładnie)

Edytowane przez slavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym też sie tak giba 

Teraz, marreu1 napisał:

w starym też sie tak giba 

jak kiedyś naprawiałem to w decathlon to mi powiedzieli że tak w wolnobiegach jest

sprawdzałem jeszcze przed zalożeniem łancucha , kręciłem tym i normalnie sie kręci więc chyba cos z tym łańcuchem jest nie tak , jutro go zawioze do mechanika i tyle ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie. Przeca to ze wolnobieg tańczy z gwiazdami nie zależy od ośki. Wolnobieg jest ośko fobem, nawet jej nie dotyka. Jeżeli wonobieg tak tańcuje są 2 opcje:

- został w jakiś sposób źle nakręcony na piastę. Było by to widoczna na gwincie piasty podejrzewam, był by trochę zorany a sam wolmnobieg by się nakręcał raczej ciężko. 

- wolnobiego jest po prostu krzywy i należy go zutylizować i za, nie wiem po ile te mf tz21 chodzą po 30 zł, kupić nowy i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...