Skocz do zawartości

[Gripy] Jakie chwyty na dłuższe trasy.


iks

Rekomendowane odpowiedzi

Z boku lustereczko stąd z rogami tak średnio. Teraz mam jakieś tańsze Velo VLG-847AD3 piankowe, materiał jest ubity. Nie ma tragedii, ale jesli średnia wygoda dobrych gripów oznacza półkę wyżej w odczuciach, to byłoby wspaniale. Na długich trasach człowieka po prostu irytują niedogodności, zwłaszcza po całym dniu jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankowych - dobrych, niestety nie znam. Do czynienia miałem z chwytami Boplight i właśnie "Velo" ale oba były stosunkowo twarde. Kiedyś co dwa sezony zmieniałem chwyty Setlaz Kevlar, ale potem zniknęły z rynku. Próbowałem jakiś innych,  tanich Setlaza ale to nie było to samo. 

Wspomniane chwyty gumowe zapewniają nieco inny poziom komfortu, na pewno w dotyku nie są tak przyjemne jak piankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI są bardzo w porządku. Jedyne co mogę im zarzucić to, że wizualnie szybko się zużywają na końcach.  Szybko pojawiają się pęknięcia, które widać ale o dziwo są tylko z wierzchu i nie zauważyłem żeby wpłynęły na jakość chwytów. No i fajny materiał. Niektóre chwyty niby silikonowe ale w kontakcie wydają się plastikowe

Supacaz też używałem. Jak na tą markę to dosyć tanie. Miałem, potem przestałem mieć..w sumie nic o nich złego ani dobrego powiedzieć nie mogę. Więc to chyba dobrze o nich świadczy :)

Kilka dni temu założyłem sobie nowy wynalazek...GUEE się nazywają. Na razie ujeżdżam, wiadomo nowe to fajne ale zapowiadają się chyba nieźle.

Velo slikonowe też miałem i w sumie jak na ichniejszą cenę to nawet spoko były. Chociaż takie właśnie gumowate trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zwykłe ESI, dlaczego od razu Extra Chunky? Bo czytam, że jak dłonie są duże (w sumie co to znaczy...) to ludzie i tak jeżdżą bez rekawiczek. Takie paróóweczki na kiero :) 

Chce wziąć kolor aqua (turkus) Extra, nie będzie kwasu, czy i tak one sa po roku do wymiany, czarne jak czarne ale chcę zmiany. 

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż ESi to jednak przeprawa.... Lałem izopropanol i nic. Niestety po czasie doczytałem, że nie wolno płynu do mycia naczyń, bo woda odparuje i grip będzie się ślizgał - po jednej stronie eksperymentowałem i zobaczymy co się stanie. Po drugiej stronie w miarę gładko poszło, z płynem do mycia szyb, ale tez do końca nie da się je tak dociągnąć hop siup...

Tutaj kilka słów o montażu i demontażu gripów ESI, https://primal.pl/pl/c/Chwyty-ESI/110 no i instruktaż wideo poniżej

 

Tak czy siak, nie wiem czy te mordęgi mogą co niektórych odrzucić od gripów ESI. Jak człowiek eksperymentuje, to montaz przypomina wnoszenie worka cementuna piętro na budowie. Zobaczymy jak sie sprawdzą, raczej nie planuję ponownego zakupu, ale kolor aqua naprawdę ładny. 

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iks

Cytat

Tak czy siak, nie wiem czy te mordęgi mogą co niektórych odrzucić od gripów ESI.

W drugą stonę, czyli przy zdejmowaniu wcale nie jest lepiej, na szczęście moje były na tyle zniszczone, że po prostu je przeciąłem i poszły w kosz, ale jeśli ktoś chciałby je po zdjęciu zakładać na nowo, to też się zdrowo umorduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powiem tak, montowałem kilka sztuk ESI na izopropamol - założenie to jakaś minuta.

Demontaż jest nieco trudniejszy, ale po podważeniu szpikulcem lub jakąś plastikową szpatułką i wlaniu izopropanolu, potem chwila ugniatania i chwyty schodzą aż miło.

Powiem więcej bez problemu zdemontowane chwyty zamontowałem ponownie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prawda to że rękawiczki Chiba Gel Premium + chwyty silikonowe to mega połaczenie? One kosztują stówkę i nie wiem czy wytrzymują te 10.000km (asfalt)?

Nie mam czasu testować na tym konkretnym rowerze, ale kupiłem na razie 2x tańszy starszy model Rogelli Phoenix (nowszy ma gorsze pady).

A jesli ktoś znajdzie takie za 40PLN bo wtedy tyle dałem to prosze znać, wytrzymały właśnie 10kkm ale teraz już 2x droższe https://pl.aliexpress.com/item/32860676579.html 

Trzeba przyznać, że bez rękaiwczek te gripy ESI dają przyjemnie odpocząć dłoniom... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.08.2022 o 09:54, MikeSkywalker napisał:

Ergona, GA3, GP1, GP2

Czym one się różnią między sobą, ja myślę o tych CHWYTY ERGON GRIP GA3 LARGE niebieskie - ER-4241108 - 12491886637 - Allegro.pl

W dniu 24.08.2022 o 09:54, MikeSkywalker napisał:

ODI Rogue, takie typowe MTB, miękkie są wygodne. 

One mają nacięcia to się czuje pod rękawiczkami?, ESI Extra Chunky nie mają nacięć i dużo mięsa. Extra Chunky fajne, ale... no właśnie, czy kupując inne poprawię cokolwiek czy jednak zmienię odczucia radykalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergon GA1 do grawitacji - chodzi o chwyt, a nie wygodę, GA3 z pogrubieniem rekreacyjne, a GA2 pośrednie. Ja używam GA2 fat, bo mam bardzo długie palce. Te duże niby więcej mięsa, ale jak palce krótsze to  ludzie narzekają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...