Skocz do zawartości

[Stojak] serwisowy


Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup takowego. Służyłby głównie do czyszczenia i smarowania łańcucha. Zależy mi na jak najprostszym modelu, żeby tylko dało się rower złapać z tyłu, tak aby tylne koło było w górze. Możecie jakiś polecić? Patrzę po popularnych serwisach ogłoszeniowych i wybór zdaje się być mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@2wheels4ever

Co wybrałeś?

Mnie udało się zerwać gwint w stojaku z Juli. Szukam nowego. Czy ktoś ma doświadczenie z Topeak PrepStand Max?

Szukam czegoś do podstawowego serwisu ale żeby można było koła zdjąć z roweru.

Stojak najchętniej składany, w budżecie do 500 zł. Fajnie jakby był prosty i trwały 😉😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takowego od dwóch lat. Jakość wykonania to petarda, jest kompaktowy, lekki i bardzo stabilny. Ale całkiem szczerze to kupiłem go za około 200 zł i absolutnie więcej bym nie zapłacił - to nadal tylko stojak.

Aha, ma jeden minus, szyna i siodło musi dobrze pasować do Twojej ramy, a dokładnie do mufy suportu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ten stojak projektował, ale na pewno nie serwisował nigdy rowerów :D A co jak linki są puszczone dołem? Trzeba mieć drugi? Poza tym rama z reguły jest od dołu brudna, z piachem itd - każdy kontakt ze stojakiem rysuje lakier. 

Według mnie lepszych stojaków niż te którymi łapie się za tylne widełki (Bitul, BikeHand, SuperB) do podstawowej obsługi, oraz tych do łapania za sztycę nie wymyślono. 

640_1_big.jpg?itok=HJ_KowkY

Nie znam tego nowego uchwytu, który zamiast dźwigni ma korbkę, ale ten jest świetny. W stojaku z Lidla (Jula to chyba to samo) ten uchwyt nie jest tak pewny, łapię rowery generalnie za górną rurę przez szmatę. 

Więc, jak inwestować to w coś takiego. Grunt żeby kupić uchwyt, bazę można dorobić samemu. W innym przypadku stojak z Lidla za 150zł. 500zł na jakieś wynalazki to marnowanie kasy. I jest to moje mocno subiektywne zdanie, to raz. Dwa - też ubolewam że nie istnieje (albo ja nie znalazłem) niczego pośrodku. 

Za tysiaka jest Unior - ale to podobnie jak łapa Parktoola. I to jest chyba najsensowniejsza opcja. Jak kupię i dorobię podstawę (pewnie na wakacjach) to zdam relację. Bo mnie lidlowy też zaczyna irytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Też mam dosyć lidlowego. Mam mało miejsca. Dlatego szukam czegoś o podstawie V. Poza tym trzymanie roweru jest takie sobie i mam problemy z ustawień, jak chce inną pozycję niż klasyczny zwis w dół i łapanie za sztyce albo górną rurę. 

Myślałem o takim:

Ale kusi coś lepszego np:

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bike-Hand wygląda obiecująco, właśnie coś takiego, sprawdzonego, ze średniej półki jest potrzebne na rynku. Może ktoś testował, nie mam czasu poszukać. Mnie nie przekonuje ze względu na nogi - grawitacji się nie oszuka, i muszą być właśnie takie, bo druga opcja to centralna podstawa - która jednak musi być kawałkiem solidnego żelastwa. W mieszkaniu raczej odpada. A zwłaszcza dla kogoś kto mają samą łapę nie pospawa sobie reszty :D 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to że Lidl może mieć pogromcę low-budget, oczywiście jeśli dla kogoś pół tysiaka to low. 

Mnie jednak nie przekonuje - dlatego że Parktool i inne z "dźwigniowym" a nie "kołowrotkowym" mechanizmem działają na raz - czyli podnosi się rower, wkłada, i od razu mocuje. W lidlowym irytuje mnie między innymi za mały kąt rozwarcia uchwytu - przez co trzeba poprawiać, a i tak czasem rower zjechał. 

Genialne w Parktoolu jest to że trzymając jedną ręką rower, jeśli nie uda się zacisnąć szczęki za pierwszym razem można szybkim ruchem ręki poluzować/ścisnąć je kręcąc pokrętłem regulacyjnym, umieszczonym na górze. Ale, to w sumie niuans i ergonomia która ma znaczenie jak wiesza się tam kilkanaście rowerów dziennie, a nie jeden prywatny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eathan napisał:

Ten może być nieco problematyczny w przypadku karbonowej ramy

Poprzedni rower był w karbą i pod hak wkładałem złożony na 3 razy ręcznik.

 

44 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

A co jak linki są puszczone dołem? Trzeba mieć drugi? Poza tym rama z reguły jest od dołu brudna, z piachem itd - każdy kontakt ze stojakiem rysuje lakier. 

W Rondlu mam linki dołem i przechodzą bez problemu bo mufa opiera się na siodle a pod nim jest jeszcze kilka centymentrów światła. A poza tym nigdy nie dłubię przy brudnym rowerze/samochodzie, taki fetysz 🤣

 

Ale żeby nie było, drugi raz bym tego stojaka nie kupił, zdecydowanie bym wolał coś na sztycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w temacie Bike Hand YC-100BH powiem tak... jestem mega zadowolony z wyboru. Przerobiłem stojak Vorel'a i Lidlowy. W pierwszym wkurzała mnie łapa, a drugi za bardzo rozpychał się w garażu. Szukałem, dumałem i ostatecznie wybrałem BH. Rozkładanie i składanie chodzi płynniutko. Dużo możliwości ustawień roweru. Ruch dźwignią i jest git. Łapa trzyma solidnie - czy to za sztycę, czy ramę. W ogóle cała konstrukcja jest stabilna z rowerem i bez. Zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu. Zdecydowanie POLECAM.

20230207-172455net.jpg

 

UWAGA: są dwie wersje: YC-100BH i YC-100ST. Pierwszy ma upraszczając plastikowy korpus łapy, drugi stalowy. Wersja ST niedostępna w z polskiej dystrybucji - przynajmniej w okresie kiedy ja szukałem. No i u nas chyba nie dają tacki na narzędzia w zestawie - jest w opcji.

I jeszcze takie szybkie porównanie z PT.

 

Edytowane przez CoolBreezeOne
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki SuperB - ładny, zamykany dźwignią, solidny. Mógł by być wyższy, a dźwignię do blokowania nóg można by zrobić wygodniej. https://www.szumgum.com/stoja-serwisowy-super-b-tb-ws20.html. Zamykanie łapy dźwignią jest dla mnie super, bo mamy trzy identyczne rowery i nie trzeba regulować, tylko ciach i trzyma.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po obrazkach to BH wydaje mi się lepszy niż ten Super B, biorąc pod uwagę te tańsze. Dlaczego? Bo Super B ma kiepsko wyglądającą blokadę obrotu uchwytu - pokrętło na końcu. Może się mylę, ale podobne rozwiązaniem mam w tym z Juli i w ogóle się nie sprawdza. Łapię rower za sztycę, uchwyt przekrzywiony, bo chcę mieć rower względnie w poziomie ale zacisk jest tak słaby, że puszcza i rower nurkuje, a sztyca łapie pion. W BH wygląda to solidniej. Ale oceniam tylko po obrazkach, @Wojcio czy uchwyt się luzuje?

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SuperB obrót głowicy jest blokowany gałką, ale tam są uzębione tarcze (grube zęby) - nie ma szans, by się łapa przekręciła, tylko, że ustawienie kąta jest skokowe - co ząb. Tak na oko co jakieś 10 stopni. Rower da się ustawić pod kątem, ale jak będzie duże niewyważenie to strach - bo siły w łapie będą duże - nawet nie próbuję np. dać roweru w pionie trzymanego za sztycę, bo mam dropery i nie będę ich na maksa ściskał. Poza tym przy dużym niewyważeniu rower może się też obrócić w łapie. Jednak sama łapa w osi poziomej się nie obróci - zęby są bardzo mocne. Do warsztatu tego stojaka nie polecę - przy różnych rowerach co chwilę, regulowanie łapy może być uciążliwe, a w warsztacie nie jest potrzebny składany stojak, ale sztywny. Jednak do celów amatorskich powiem, że to przynajmniej średnia półka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...