Skocz do zawartości

[Kask] Zakup taniego i lekkiego kasku przez Internet


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, iks napisał:

A jak sprawa ma się z wyglądem samych kasków, niektórzy narzekają na "pieczarkę". No i przeznaczenie nie jest jednoznaczne, albo fakt, ze kask jest na przykład pod rower trail oznacza że podczas takiej jazdy tym bardziej sie nada. Mowa tu o ciekawym kasku Endura Hummvee. Jeśli Bell bedzie za mały będe miał do wyboru, a prowadziłęm research kasków na większa głowę pomiędzy:

- Endura Hummvee

- Alpine Mythos 3.0 XL

- MET Crossover (z tyłu ma diodę :LED)

Tu kwestia tego, który najlepszy na upał, design raczej maja podobny. W opsiach w sklepach pisze, o różnych systemach dopasowania etc. 

Przypomina, że ja jeżdżę mtb po asfalcie.

 

 

Met Crossover mam i ja i mąż i jest to bardzo fajny i wygodny kask (przynajmniej dla nas). W upał po asfalcie też w nim wielokrotnie jeździłam i jest ok. Ma bardzo fajnie umiejscowioną siatkę na owady, która jest oddalona od głowy, a nie się z nią styka. Jak się np. osa zaplącze, to nie pokąsa i nie pożądli.

kask1.jpg

kask2.JPG

kask3.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bell przyszedł, fajny ale.... tu pytanie o rozmiarówkę różnych firm, bo raz że nie kazda głowa 59cm wejdzie do kasku który w teorii jest większy. Zauważcie że Bell Traverse to 54-61 (moja głowa 59). Z tyłu  jest regulacja obwodu pokrętłem, wchodzi na głowę ładnie ale czy po bokach gdy naciśnmie się żuchwę powinno się coś odczuwać kask na skroniach?

PS. mowa o chińczykach....to nie ma znaczenia, albo rzadko, dopiero MIPS robi różnicę "MIPS ma chronić nie tylko przed uderzeniami pionowymi, ale też skośnymi, a te są podobno najgroźniejsze dla głowy, nawet w kasku. W ciągu kilku milisekund uderzenia powłoka MIPS przesuwa się o kilka milimetrów"

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie "dopiero" MIPS robi różnicę. Kask to nie jest tępy kawałek styropianu. A właściwie jest, jeżeli kupisz jakiś kask za 50 zł. Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć, że dwie tak samo wyglądające rzeczy, nie muszą działać dokładnie tak samo?

To ja Ci powiem dlaczego tak uważam. Miałem kask z Decathlon, ich najniższy model z około 2015 roku.

Zaliczyłem pierwszą glebę i zadziałał, bo uchronił skroń przed małymi, ale ostrymi kamieniami. Zaliczyłem także drugą, gdy leciałem przez kierownicę. Prędkość niska, pewnie z 15 km/h. Walnąłem głową od przodu w ubitą, piaszczystą ścieżkę. Kask się przesunął, obcierając mi czoło i skroń z jednej strony. Wiesz jakie było uczucie przy uderzeniu? Prawdopodobnie nie wiele słabsze niż gdybym walnął bezpośrednio głową. Kask nie przejął energii wcale, tylko przeniósł ją prosto na moją głowę. Po wypadku wyglądał jak nowy.

A co było potem? Zawroty i ból głowy, lekarz, szpital i badania.

Teraz popatrz jakie ludzie mają wypadki, jak wyglądają kaski i zastanów się dlaczego ja wylądowałem w szpitalu, a oni się otrzepują i jadą dalej żeby kupić nowy kask.

Jeżeli nie rozumiesz jak to działa, to dam Ci inny przykład. Kiedyś jak był wypadek, to samochody były lekko poobijane, a ludzie lądowali w szpitalu z poważnymi obrażeniami. Teraz przy małej stłuczce, samochody się rozpadają dość znacznie. Przy dużym wypadku, na ogół nie ma czego zbierać, a ludzie wychodzą bez szwanku. Istnieje coś takiego, jak pochłanianie energii. Mam nadzieję że rozumiesz analogię.

Najbardziej dziwi mnie to, że prosisz o pomoc i rady, ale równocześnie próbujesz przeforsować swoją wizję, że te kaski to wszystko jedno i to samo. Brzmi jak racjonalizacja zakupu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ChuChu napisał:

Najbardziej dziwi mnie to, że prosisz o pomoc i rady, ale równocześnie próbujesz przeforsować swoją wizję, że te kaski to wszystko jedno i to samo. Brzmi jak racjonalizacja zakupu.

Sam forujesz własne tezy, a raczej hipotezy, umieszczając na forum rowerowym filmik odnośnie chińskiej elektroniki i na siłę chcąc udowodnić że wszystko musi być psuć, bo chińskie.

. Pozatym wypowiedź wyżej tyczy się subiektywnych odczuć różnych rozmiarówek, i nie odpowiedziałeś w temacie. Kask mi lezy, ale na skroniach jest mikro-opór, więc nie wiem co mam o tym sądzić. Założyłem go w pomieszczeniu i nie wiem czy w trasie nie będzie w nim gorąco. Teraz zostały mi opcjonalnie trzy kaski, ale nie miałbym czasu tak odsyłać. MET 60-63cm i zeby nie było, 1cm będzie za duży, pozostałe dwa mieszcza się w granicy.. Inna kwestia, że głowa głowie nie równa jeśli chodzi o wysokośc i urodę czaszki. Ten Bell - regulacja pod brodą, maksymalnie wyciągniety pasek, i znowuż: czy przy MET Crossover pasek nie bedzie ciut luźny. 

Tak, te kaski to wszystko jedno i to samo, o ile nie jest to chiński szrot, albo coś bez certyfikacji. Znowuż, @KrissDeValnor pokazał drogę, i nie narzucał wizji tanim kaskiem chińskim za 80PLN, Ty za to forsujesz wizję odwrotną, więc poleć jakieś kaski.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz zostały mi opcjonalnie trzy kaski, ale nie miałbym czasu tak odsyłać. MET 60-63cm i zeby nie było, 1cm będzie za duży, pozostałe dwa mieszcza się w granicy.. Inna kwestia, że głowa głowie nie równa jeśli chodzi o wysokośc i urodę czaszki. Ten Bell - regulacja pod brodą, maksymalnie wyciągniety pasek, i znowuż: czy przy MET Crossover pasek nie bedzie ciut luźny. 

Rozczaruję Cię niestety odpowiedzią powstrzymując się jednocześnie od oceny chińskich niedrogich produktów.

Każdy ma inną głowę to sam zauważyłeś, więc cudza ocena czy pasek jest ciasno pod brodą nic Ci nie powie - Wyobraź sobie Giertycha i Kaczyńskiego z głowami "przeskalowanymi" do równego obwodu - myślisz że będzie im w tym samym kasku wygodnie albo tak samo będzie im pasek pod brodą wisiał? Druga sprawa to skala doświadczeń porównawczych wynikających z ceny produktu. O ile gość kupujący "drogawy" kask i mający przy okazji pojęcie to sobie poprzymierza ich jedenaście zanim kupi to mało jest osób które zdobywa doświadczenie polegające na testowaniu dziesięciu niedrogich kasków.

Ergo - sam musisz zdobyć tę wiedzę o dopasowaniu własnej głowy do jakiś tam wybranych przez Ciebie kasków - cudze opinie czy dobrze leży są nic nie warte. Jakbyś pytał o przewiewność, czy kask jest lekki albo o systemy czy poziomy zabudowania i tego typu sprawy - jasne czyjaś opinia ma sens. Ale pytać o to jak komu kask na łbie siedzi? Sam to napisałeś - Jeden ma jajo zamiast głowy a drugi kwadratowy sagan. 

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iksciążko coś konkretnego doradzić bo widzisz co się dzieje. Zaczyna być doktoryzowanie czy kask za 1-2 stówy to szajs a za tysiaka to nie. Baniak co każdy ma jedna wielka zagadka. Nie tak dawno była dość banalna gleba w Lasku Wolskim a gość chyba do dziś śpi. Miał kask i to nie tani. Ja mam tanie ale nie szrot bo markowych firm. Glebić glebiłem i to raz bardziej niż ostro i tylko się otrzepywałem. Miałem dwa najtańsze na kaski Authora i takie coś sobie kup. Kask o ile to nie szrot za 5 dych ma być "jakiś wizualnie" ale najważniejsze tym bardziej na szosie wygodny tak by prawie nie czuć, że się go ma. Reszta to bzdety i bicie piany. Na pewno nie kupuj żadnego przeznaczonego do AM/enduro z ochroną potylicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Bell Traverse za 119 PLN to znowuż nie jest niezły zakup? Mówię, moze odkryłem to dla potomnych, ale nawet gdy jest wygodnie, po przyciśnięciu zębów, daje sie na skroniach odczuć kask po bokach. Raczej go zostawię, wezmę go na kilka tras, ujeśli się średnio sprawdzi oddam rodzicom i kupię chyba tego METa albo Alpina. 

Na stronie kasków dla motocyklistów na przykład znalazłem taką radę, moze wcale a moze po częsci ma zastosowanie do tych rozważań o kaskach rowerowych: "ZALECAMY  dodać około 1,5 do 2 cm do wielkości dokonanego pomiaru ! Kask powinien być dobrze dopasowany. Dobrą metodą jest ubranie kasku i wykonanie szybkiego ruchu głową w prawo i lewo.Jeśli kask po takim manewrze nie zmienił położenia można przyjąć, że jest w porządku" To by tłumaczyło, dlaczego przy obwodzie 59cm głowy, kask 54-61 moze mieć pewien opór (zwłaszcz gdy dolna granica jest za niska, a geometria skorupy a głowy to nie to samo...

Ten temat moze się przydać ludziom którzy dużo kupują porzez net, i mają czas na wymianę, a meiszkają daleko od dobrych sklepów stacjonarnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem miałem dwa Authory a reszta to były najtańsze Belle z Deca jak tylko ta sieć weszła na nasz rynek. 

Nigdy nie kupił bym przez neta bo kask jak tyłek czyli każdy ma inny a ja nie mam czasu na przymiarki i odsyłki takiej pierdoły jak kawałek styropianu. Tak samo mam z butami czyli trzeba przymierzyć raczej w tych kwestiach prezentuję zdanie zdecydowanej większości. Dochodzi ocena też pewnych szczegółów jak się ma doświadczenie więc jak masz taką opcję to kup gdzieś stacjonarnie byle co tylko z marką która ci coś mówi. Tego jest od cholery i jeszcze trochę wiec musisz mieszkać na pustkowiu by mieć z tym jakiś duży kłopot.  

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednie z tymi sklepami u mnie, nawet lepiej własnie zamówić przez netai odsyłka szybciej. W ogóle napisałeś słowo "steropian" a ja wcześniej zacytowałem, ze  MIPS chroni na uszkodzenia z boku. Czy generalnie były jakieś badania a macie jakieś doswiadczenia z kaskami z MIPSem i bez, że MIPSy sa bardziej uniwersalne? Bo z byle czego nie moze się ta przebitka ponad 2x nie brać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iks napisał:

 Z tyłu  jest regulacja obwodu pokrętłem, wchodzi na głowę ładnie ale czy po bokach gdy naciśnmie się żuchwę powinno się coś odczuwać kask na skroniach?

Jeśli cokolwiek już teraz uciska przy stacjonarnym pomiarze, to przy jeździe np. w upale, gdy głowa lekko spuchnie, będzie już uciskać bardzo. Ja bym kupiła coś innego, bo kask się nie rozciągnie, a czaszka nie skurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...