Skocz do zawartości

[3000] Uniwersalny rower - głównie do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przymierzam się właśnie do zakupu nowego roweru dla siebie - krótko o mnie: 188 cm wzrostu, płeć męska i 103 kg wagi :D

 

Przede wszystkim będę się nim poruszał po mieście i myślę, ale chciałbym, żeby sobie dawał radę po nieco trudniejszych terenach, jak np. ubite drogi polne, trawiaste tereny, jakieś przesmyki leśne i tak dalej - fajnie by było gdyby dawał radę "poza miastem", ale na pewno nie będę się nim poruszał w niewiadomo jak trudnych terenach:

 

Początkowo planowałem kupić Kross Trans 5.0, ale niestety ciężko jest go znaleźć gdziekolwiek. Rozmawiając z ludźmi, często polecano mi Unibike'a Crossfire bądź Meride w tym budżecie cenowym. Jak myślicie, co warto kupić najlepiej na moim miejscu? 

 

Osobiście myślałem jeszcze o Romet Wagant 8, ale z kim nie rozmawiałem ze znajomych, co mają nieco większe pojęcie o rowerach niż ja, to z reguły praktycznie wszyscy odradzali mi Romety 🤷‍♂️

 

Bylibyście w stanie coś doradzić? Od kilku dni mam zawroty głowy od myślenia na ten temat :D

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecę Rometa, Kross w sumie też, za to Unibike i owszem. 

Wspomnę tylko że Crossfire kosztuje 3500, więc jest tu jakaś nieścisłość - albo budżet pozwala, albo nie. 

To dobry pomysł tak czy inaczej, ale moim skromnym zdaniem można zrobić z niego fajny rower zmieniając widelec na sztywny, stalowy i dając nieco szersze opony. Urywa się na wadze, zyskuje na prędkości, a opony przydadzą się na kostce, w terenie, itd. Można i same opony zmienić, i masz rower crossowy, ale z jakimiś genami górala 29. Razem z bratem chwalimy takie rozwiązanie w mieście, dwa Unibike tak zmodyfikowałem. 

Bo podobnych rowerów na rynku jest mało. Muirwoods podrożał, to raz, a dwa zmienili mu nieco geometrię - nie wiem czy na gorsze, papier to sugeruje, ale na żywo nie miałem okazji porównać. Giant Toughroad jest znacznie droższy. Inne jakoś nie przychodzą mi do głowy - czytaj rowery ze sztywnym widelcem do których wejdzie opona powiedzmy 29x2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...