Skocz do zawartości

[8000zł] Uniwersalny rower MTB na wyjazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Obecnie posiadam rower crossowy Lazaro Integral V3. Po ostatniej wycieczce szlakiem Velo Baltica stwierdziłem, że chcę się przesiąść na MTB. Przed crossem jeździłem na góralu około 10 lat. 

Poszukuję w miarę uniwersalnego roweru, do jazdy asfaltem, polnymi drogami i po lesie również. Jeżdżę na kilkudniowe wycieczki plus czasami w środku tygodnia wyskoczę na jakieś 80-120km.

Jestem zdecydowany na rower górski. Mam 172 cm wzrostu i 70-75kg wagi. Znalazłem 3 rowery, które zwróciły moją uwagę:

Z tych trzech najbardziej się nastawiłem na Treka, ale pojadę jeszcze do sklepu i poprzymierzam różne rowerki. Macie może jakieś lepsze propozycje? Jaki rozmiar ramy powinienem dobrać?

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez bussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Trek to to MTB do górskich wyścigów . W każdym razie w/g producenta . To może nie być uniwersalny rower . I geo i napęd są dość specyficzne .

Może popatrz jeszcze na crossówki Gianta - Roam 0 albo 1 to porządne rowery z powietrznym amorem i dość uniwersalnym napędem . No może typowo górskich , super lekkich przełożeń nie mają . Mają za to geo jak klasyczne MTB z dawnych lat i przyjmą dość szerokie opony .

Nie twierdzę że Roam-y są lepsze od podlinkowanych rowerów ale na pewno bardziej uniwersalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Polygon Heist X7 jest taką hybrydą cross/MTB - na pierwszy rzut oka cross, a jak się przyjrzeć, to się okazuje, że ma geometrię jak MTB sprzed kilku lat (kąty, niska główka ramy), napęd jednorzędowy z blatem 38, przerzutkę ze sprzęgłem, sztywne osie, taperowaną główkę ramy...
PS  chyba pierwszy w tę stronę poszedł kilka lat temu Canyon Pathlite : klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WaGiant napisał:

Ale ten Trek to to MTB do górskich wyścigów . W każdym razie w/g producenta .

O ile rower z ramą będącą w istocie aluminiowym kowadłem o wadze ponad 2 kg może być przeznaczony do wyścigów ;)  Giant XTC ma ramę z Aluxx SLR. To najwyższa półka aluminium u Gianta. Jak bym wydawał swoje pieniądze na tego typu rower to bym wziął ten aspekt pod uwagę. Choć rozumiem, że do jazdy typu endurance nie musi to być kluczowy czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bussik napisał:

Po ostatniej wycieczce szlakiem Velo Baltica stwierdziłem, że chcę się przesiąść na MTB.

O tym mowa? https://www.centrumrowerowe.pl/trasy-rowerowe/trasa-rowerowa-velo-baltica/ No góry pełną gębą...

3 godziny temu, bussik napisał:

Po ostatnich przygodach w lesie zraziłem się do crossa i chciałbym kupić MTB

Znaczy co, pojawiła się łacha piasku czy wjechałeś w kałużę, ewentualnie pojawił się jakiś podły korzeń czy inna dziura? A może wystarczyłoby nabyć trochę skilla? Oczywiście wiem, że nowy sprzęt to kusząca wizja i fajnie sobie usprawiedliwić jego zakup :) Jak bardzo portfel swędzi, to @KrissDeValnor zaproponował całkiem fajną opcję, choć obstawiam że i tak skończy się kupnem wymarzonego mtb-ka a później pewnie równie mozolne uczynienie go "rekreacyjnym" z pozycją jak na tronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...