Skocz do zawartości

[rama] Kompatybilność ramy vs osprzęt


kubik666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Modernizuję sobie rower i jak zwykle przy tego typu pracach punktem wyjścia oraz ogranicznikiem jest rama, jaką posiadamy. Chciałbym się upewnić, czy wziąłem pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na to, co do danej ramy będę mógł zamontować. Oto moja lista:

  1. Średnica rury podsiodłowej
  2. Główka ramy (tapered / zwykła)
  3. Sposób montażu suportu
  4. Sposób montażu hamulców tarczowych
  5. Sposób montażu przerzutki przedniej i tylnej
  6. Sztywna oś / szybkozamykacz
  7. Otwory montażowe - możliwość montażu błotników, bagażnika, koszyków itp.
  8. Prowadzenie linek (wewn / zewn)

Czy coś pominąłem? Czy są inne (istotne dla kompatybilności) parametry ramy?

Dodatkowe pytanie: jak rozumiem istnieje możliwość montażu widelca tapered do ramy 1 1/8? Jakie są minusy takie rozwiązania?

Edytowane przez kubik666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pkt 8 się nie przejmował.

Jeżeli chodzi o montaż widelca Tapered do ramy 1 i 1/8, to potrzebujesz odpowiednie stery. Tyle że i tak wtedy nie masz gwarancji, że to zadziała. Bywały przypadki że rura nie mieściła się w główce. 

Jeżeli chodzi o zalety takiego rozwiązania, to brak. Z minusów, to będziesz miał podniesioną główkę ramy, o wysokość wystającej miski sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ChuChu  Ty byś się nie przejmował, ale są tacy, którzy by się przejmowali, i to bardzo - z dwóch powodów : 1. jedni wymieniają często linki, robią przekładki typu zmiana kierownicy z prostej na baranka, albo odwrotnie, a wtedy przeciąganie wewnątrz ramy może być upierdliwe...  2. drudzy to esteci, a że sami nie grzebią, to mają gdzieś, czy ktoś będzie się z tym męczył - teoretycznie serwis działa sprawniej od przeciętnego Kowalskiego, ale i tak może się trochę pobawić, tyle że mu za to płacą ;)

PS  może jest jeszcze 3 grupa pod tytułem "świry i maniacy", której nie będzie przeszkadzało nic, bo lubią grzebać dla samego grzebania, a wtedy to nawet lepiej, kiedy jest trudniej :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...