Skocz do zawartości

[Licznik] bryton 450%Garmin 530


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w styczniu kupiłem licznik używany bryton 450. Wszystko działa a sama bateria do 20 h wytrzymuje spokojnie. Sam licznik działa ok tylko nie wiem czy sobie jednak na garmina 530 nie wymienić. Tutaj w brytonie mam mapy open street maps. Garmin za mną chodzil od zawsze ale jak to z funduszami nie zawsze kolorowo. Czy wogole taka zamiana ma sens? Jeśli nie to odwiedźcie mnie od tego poronionego pomysłu z wymianą na garmina :))) Czy coś mi w brytonie nie pasuje:

- brak pokazywania % pozostania baterii, brak zmiany trasy po zboczeniu z wyznaczonej ścieżki. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 przelicza trasę na zasadzie "wracaj na swój pierwotny ślad k^$#@wa".

Nie potrafi tak jak locus wytyczyć w locie optymalnej ścieżki, którą wrócisz na ślad, ale bez zawracania.

W takich sytuacjach pozostaje zignorować komunikat "po za śladem" i patrząc na mapę wytyczyć sobie objazd w myślach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sama sytuacja, to sam nie wiem czy iść w garmina póki mój działa na razie. A jak z możliwością przesuwania mapy na boki w garminie ? Czy tylko pomniejszanie i powiększanie zostaje jak w brytonie. I czy Garmin pokaże procentowo ile baterii mi jeszcze zostało. W brytonie muszę na czuja to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KSikorski napisał:

530 przelicza trasę na zasadzie "wracaj na swój pierwotny ślad k^$#@wa".

Nie jest to prawda.  Owszem zawsze dąży do realizacji całej trasy ale nawiguje do kolejnego punktu.  Owszem czasem się upiera żeby zawrócić ale czasem to lepiej go posłuchać niż się upierać bo akurat się uprzemy.... To jedziemy po gruzie albo po singlach na cienkich oponach... albo jest pole zarośnięte...    w garminie trzeba się napracować nad ustawienwm ale zdecydowanie umie przeliczyć trasę i wyznaczyć nową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin 530 to nie tyle nawigacja a la google maps czy jakaś inna "samochodowa", co narzędzie do jazdy po śladzie (rajd, wyścig, trening, itp.) i jako taka się generalnie sprawdza. A jak wiemy taki wyścig trzeba przejechać po trasie a nie obok, więc i narzędzie do nawigacji po tejże trasie każe na nią wrócić najszybszą drogą, najlepiej tam gdzie się zboczyło.

Co do porównania z Brytonem 450, to Ci nie podpowiem, bo miałem wcześniej duzo prostszy model Brytona - Rider 10. I tu, pomijając ogólne zaawansowanie obu konstrukcji, to główną zaletą Edge 530 jest dla mnie to, że po prostu wszystko działa. W Brytonie nie było to takie oczywiste, a aplikacja do niego to była jakaś farsa, czujniki niektóre widział, niektórych nie (z Garminem działa to co tam nie działało), itp. A w kwestii finansowej, to żeby nie grudniowa promocja na Garmina na Amazonie, to mimo wszytkich zalet bym go i tak nie kupił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prócz tego że nie mam:

-pokazane ile procent baterii pozostało tylko pasek z ilością pojemności jest.

-nie przelicza na nowo trasy po zjechaniu ze szlaku. 

- i czasem problemem ze zgraniem śladu trzeba kilka razy wyłączyć i włączyć aplikacje. 

Reszta jest w porządku. Co do czujników kadencji czy prędkości posiadam orginalne i używane we wcześniejszym liczniku rider 15 a teraz 450. Nie miałem nigdy problemów z łączeniem zawsze łączy bezproblemowo ale to dlatego że mam orginalne a nie zamienniki. Plusem jest że nie trzeba kable podłączać tylko zgrywa wszystko po wi-fi. Co do wgrywaniu śladu gpx czy rysowaniu swojego śladu tomtez spoko. Pamiętam że jechałem z osobami co posiadają gatminy 500 oraz 830 potrafiło im przestrzelic ścieżkę w którą mają skręcić. Czasem jak za szybko jechałem to znów mi potrafił się delikatnie zawiesic znikła strzałka jak jadę ale samo z siebie liczyło ok. I czy dla tych funkcji kilku rzeczy czy wogole warto się zainteresować garminem. Mam mieszane co do tego odczucie czy zmieniac. Może lepiej zainwestuje w opony lepsze po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KSikorski napisał:

Mam obawę ze jest to prawdą tylko dla tras wyznaczonych w garmin connect.

Chyba żadnej w nim nie wyznaczyłem 🤣🤣🤣 od jakiegoś czasu głównie strava. 

Garmin potrafi nawigować do punktu na mapie. I SAM wyznaczy trasę. Bliźniaczy 830 potrafi do adresu....  To są nawigacje pełnoprawne i zdążało mi się zboczyć z trasu i korzystać z przeliczenia.  Tak samo powrót do początku trasy nie koniecznie jest po naszym śladzie on sobie to sam przelicza.  Dla tego trzeba uważać jakie mapy się wgrywa 🤣🤣🤣🤣 bo bywa zabawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem ci że warto bo jeśli mam wymieniać czy kupować coś to lepiej zrobiło raz a porządnie. Mam go od września jestem zadowolony. Trasy sobie rysuje w aplikacji koomot wrzuca bezproblemowo. Pliki gpx to samo. Samo zgrywanie zajmuje dosłownie chwilę. Jest trochę zagmatwane przekopywanie się przez różne funkcje i trzeba czasem posiłkować się instrukcja ale sama w sobie jest w porządku. Na pewno samo nawigowanie działa ok nie ma oczekiwania czy zastanawiania się jej aż coś przeliczy. Podobno wcześniejsze modele miały ten problem i sama bateria jest ok. Czy akurat cierpię z powodu braku dotykowego ekranu jak dla mnie Nie. Nawet tymi guzikami da się przesuwać po mapie. Jak dla mnie nic lepszego nie mogłem kupić. W przyszłości będę kupował zegarek Garmina który może być sparowany z tym licznikiem. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem kabla do przesyłu śladu z trasy od tego mam bluetooth. Jedyne rzeczy jakie robiłem podłączając licznik z kompem to pierwsza konfiguracja, ładowanie, lub łączenie z aplikacją na komputerze Garmin ekspress do aktualizacji tras w liczniku. 

Nie wiem ok 3h tak strzelam ale też nie jest tak że ci się po 5h rozładuje. Trzyma spokojnie coś pod 18 h. A jak dasz jej oszczędzanie baterii czyli załącza ci się ekran tylko przy skrętach czy zatrzymaniu wyciągnąłem wynik ponad 20h dokładnie 21.5 h 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...