Skocz do zawartości

[Hamulce] Wymiana starych hamulców na v-brake


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić stare hamulce w starym rowerze - rozumiem, że to są cantilevery (te z tyłu roweru - bo z przodu też były ale na razie są jeszcze inne) na v-brake, takie jakieś w miare porządne, gdyż te obecne hamulce średnio hamują, potrzebowałbym coś lepszego, ale jako laik mam parę pytań i załączam zdj.

Ogólnie ten hamulec z tyłu jest oryginalny ale hamuje średnio, ten z przodu co był wcześniej to się rozleciał dlatego dałem tymczasowy z jeszcze innego roweru (jak widać jest zamontowany w otworze na lampę) - hamuje, ale też nie najlepiej, podczas większej górki tylko spowalnia.

Rozumiem, że oprócz kompletu hamulców przednich i tylnich to potrzebuję jeszcze wymienić klamki i to chciałbym zrobić, czy na te piwoty z przodu (zaznaczyłem na zdj)  i z tyłu będą pasować nowe hamulce? Ogólnie czy to się da w miarę prosto zrobić? Wydaje mi się, że tak? Co byście polecili tak, żeby się w całości zamknąć w 200-300zł (ew. więcej jeśli warto)? Linki i pancerze też najlepiej od razu wymienić, skoro nie były nigdy wymieniane?

Pozdrawiam.

 

 

20220814_132219_1-min.jpg

20220814_132227-min.jpg

20220814_132259-min.jpg

20220814_132306-min.jpg

20220814_132355-min.jpg

asd.jpg

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda rower, z tyłu masz wyprowadzenie na pancerz pod canti, więc szukaj canti, ze starszych retro coś z LX. Linki i pancerze trzeba wymieniać. Tam masz jakiś wolnobieg pewnie, generalnie na olx znajdziesz sprzedawców retro i spytaj o komplet. Nie wiem co ma średnio hamować, gdy jedziesz nim do sklepu, albo faktycznie zjeżdżasz 50km/h....

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie ma co szukać zabytków. Kupić tanie V - ramiona i klamki. Dać pełny pancerz. Z przodu oporę dla pancerze Canti można zdjąć, z tylu, jak będzie konflikt z V to obciąć. Piwoty pasują. Oczyścić, posmarować. W tym rowerze wszystko będzie lepsze niż to co jest. Byle z Alu a nie z plastiku (szczęki i klamki). Ja bym przynajmniej przód wymienił. 

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...