Skocz do zawartości

[Koła karbonowe] limit wagowy


adam7676

Rekomendowane odpowiedzi

Ważę 120 kg, chcę kupić rower xc z karbonowymi kołami

  • Szprychy DT Swiss Industry Obręcze Roval Control Carbon, 25mm internal width, tubeless-ready
  • Tylna piasta Specialized, sealed cartridge bearings, 12x148mm thru-axle, 28h

te same koła tylko SL mają limit 108 kg, Jaka jest szansa że te koła wytrzymają moją wagę (jestem w trakcie redukcji wagi).

czy ktoś może pomóc/; chciałbym mieć lekkie koła nawet do jazdy w lekkim terenie (np MTB Cross Maraton  świętokrzyski)bo to będzie mój ostatni zakup jeśli chodzi o rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ważysz 120 kilo ( czyli jakieś ~130-135 w sprzęcie ) to zapewniam, to nie będzie ostatni zakup. To będzie raczej studnia do wrzuciania pieniążków, które będą robić "chlup" i znikać.

O ile obręcze pewno wytrzymają, to 28 szprych, w tłentynajnerze to jakiś dramat. Chyba, że rower do wyglądania na ściania. To oczywiście, bierz w ciemno.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się , ale nie odczujesz żadnej różnicy na lekkich karbonowych kołach przy takiej wadze. Objedzie Cię jedną noga 70 kg 50 latek na 2kg aluminiakach. 

Wagę swoją znasz, limit kół znasz. To się nie uda. O lekkich kołach zacznij myśleć za 40 kg. Sorry, życie.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas odchudzania możesz sobie złożyć jakieś inne mocne koła a te rovale zostawic na potem. 

Koła Dt x1900 lub lepsze

np

piasty dt 350, mocne szprychy bez cieniowania, i obrecz dt xm 481.

Rama Specialized też ma swoje ograniczenia wagowe, tutaj TREK chyba wypada lepiej.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega pożyczy mi karbonowe stożki, żebym sobie sprawdził czy coś mi dają i generalnie jak to jest. No to stożki dają i to czuć, czego się nie spodziewałem, waga w moim przypadku nie miała znaczenia bo moje al koła są lżejsze od tych stożków +-50g. Natomiast czego nie wiedziałem, że nawet sztywne koła (DT SWISS ARC 1450 DISCUT 48/62) chociaż nie najsztywniejsze będą się przy stawaniu na pedały wyginać, tarcze grały na podjazdach, ja, rower, ubrania, bidony itd. 103.8kg (specjalnie sprawdzałem przed jazdą). Tak, że kolejna sprawa do zastanowienia się dla autora.

P66Ot52.jpg

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...