Skocz do zawartości

[ok 20000zl] full xc też do scigania


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze, 

Uległem wypadkowi, zwichnalem i złamałem bark, już wychodzę na prostą i korzystając z możliwości noszę się z zamiarem zakupu fulla. Proszę Was o pomoc w wyborze ale po kolei.

Historycznie jeździłem na HT garry Fisher tassajara a potem przesiadłem się na HT karbonowego zaskara expert 27,5 rocznik 2016 i na nim jeździłem przez 6 lat.  Dla znawców tematu rowery te mają długa ramę podsiodlowa, pozycja jest pochylona, szczególnie w zaskarze gdzie miałem odwrócony mostek, taka pozycja bardzo mi odpowiada i daje frajdę, (zauwazylem że opieram ciężar na rekach co odciąża plecy). Zaskar był rowerem dającym wiele radości z jazdy, zwrotny i zrywny waga 11kg. Wzrost 180,waga 78, długość wewn.nogi 82cm. 85 procent jazd to wielkopolska (mieszkam obok wpn) ale jeżdżę też po górach (szklarska Poręba itd), jeżdżę w wyścigach amatorskich (np solid ale też bike adventure) wiek 39lat(jezdze ma rowerze od dziecka, rocznie na mtb 2,5k km na szosie 2k km) 

Po ostatnim bike adventure uznałem że ht to za mało, a brak dropera skończył się wypadkiem i ww.kontuzja.

Tym samym poszukuje fulla w okolicach 17-21k, uwaga nie jestem jakimś zjazdowcem, a jeżdżę raczej zachowawczo aczkolwiek szybko i czasami na granicy. 

Szukam fulla (skok maks 120mm) o podobnej pozycji jak w zaskarze, czyli pochylonej wyścigowej, nie znoszę pozycji wysokiej i siedzącej,kanapowej.

Obecnie myślę o

Canyon lux cf6 lub cf7(jest sens dopłacać?,droper też dokupię), jest też wersja lux Trail ale chyba zbyt siedzaca

Scott spark rc

Specialized epic evo ale tutaj cena do jakości negatywnie powala. 

Doskonale oddaje moje oczekiwania wersja szosowa, mam specialized roubaix comp 2020, to karbonowa szosówka endurance z amortyzacja ale doskonale sztywna i szybka. 

To jak, pomożecie? 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux trial ma dłuższa rurę i reach więc pozycja absolutnie nie jest kanapowa. Choć jak przesiadam się z szosy na KAŻDE MTB to przez pierwsze kilometry mam wrażenie że siedzę na kiblu :) Spark z tym swoim napędem .... i podobno choroby wieku dziecięcego, ale nie drążyłem tematu więc doczytaj. Jak szukałem swojego złotego grala to w ciemno brał bym Rose Thrill Hill 3, ale czas dostępności zweryfikował temat. Obczaj jeszcze  Orbeę Oiz

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HarveyDent napisał:

Lux trial ma dłuższa rurę i reach więc pozycja absolutnie nie jest kanapowa. Choć jak przesiadam się z szosy na KAŻDE MTB to przez pierwsze kilometry mam wrażenie że siedzę na kiblu :) Spark z tym swoim napędem .... i podobno choroby wieku dziecięcego, ale nie drążyłem tematu więc doczytaj. Jak szukałem swojego złotego grala to w ciemno brał bym Rose Thrill Hill 3, ale czas dostępności zweryfikował temat. Obczaj jeszcze  Orbeę Oiz

Lux Trail chyba jednak stawia na pozycję bardziej wyprostowana, nie mam tego jak sprawdzić żeby porównać ze zwykłym luxem, czytałem że Trail nie jest tak zwrotny jak lux i jest rowerowym 'czolgiem',

Scott jest na drugim miejscu bo patrząc na katy tez chyba bardziej wyprostowany oraz właśnie uroki wieku dziecięcego raczej na niego się nie zdecyduje

Z kolei Rose mniamniam ale dostępność żadna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trail stawia przede wszystkim na wszechstronność. Doskonale odpowiada na zapotrzebowanie "chcę roweru którym wciąż mogę się pościgać i jednocześnie fajnie pobawić się na  zjazdach, ale ęduro to muł" . Zgadzam się że zwrotność to największa "wada" tego roweru, ale wynika głównie z kąta główki ramy. Piszę "wada" bo za to na zjazdach jedzie jak po sznurku.  HT miałem w typowo wyścigowej geo ( stockli beryll src - Jolanda Neff ścigala się na tej ramie ) więc też lubię taką pozycję i mam porównanie. Jeśli się zdecydujesz to gwarantuje że nie będziesz miał wrażenia wyprostowanej pozycji. Tutaj masz fajny kalkulator do porównania dwóch różnych geometrii. A jak wciąż masz wątpliwości to klasyczny LUX i już . Rasowa wyścigówka. Ale na zjazdach Lux Trial Ci ucieknie :D

Miedzy tymi dwoma Canyonami nie ma lepszego/gorszego - to tylko kwestia oczekiwań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji (gdzie sprzedawcy w sklepach stacjonarnych nie oferuja rabatów ( bądz jakies smiesznie male) przy marży dochodzacej do 40% ) Canyon to chyba najlepszy wybór. 

Czy Lux Trail czy zwykly? Zwykly to nowość z nową geometria więc juz tak Trail na zjazdach za bardzo nie ucieknie.

Za to trail ma sztywniejsze amortyzatory z przodu, te Foxy 32 w zwyklym Luxie powyżej pewnej wagi jeźdżca mogą byc za gietkie.

Czy warto doplacic do CF7 wzgledem CF6? Hmm miedzy deore a slx czy XT przy tej samej manetce XT bedzie to pracowało identycznie wiec ze wzgledu na osprzet nie.

Koła Reynolds ani mało nie waża, ani nie są tak bezproblemowe i dobrze zbudowane jak dt swissy wiec tez średnio.

Hamulce praktycznie to samo, tarcze zdecydowanie lepsze w CF7.

Amorek bedzie mial za to lepszy tlumik w wyzszym modelu ale znowu 4k różnicy w cenie... 

Chyba jednak wziałbym CF6 bez trail i ewentuanie lekko go podrasował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam ćwieka, 

Generalnie wybiorę cf i teraz przy wyborze 6 mógłbym sprzedać koła 1900 za powiedzmy 1000zl, dołożyć 2k i kupić dt swiss 1700, potem dokupić sztyce opuszczana i wyjdzie to ciekawiej

Ale z drugiej strony, mamy koła karbonowe odpowiednik dt swiss 1700 z dożywotnią gwarancją, co jest i wada i zaletą, lepszy amortyzator oraz grupę xt i nie trzeba się z niczym 'bawic', pozostaje różnica cenowa sztycy... 

 

Ale mam ćwieka ehhh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 08:38, Cisol napisał:

potem przesiadłem się na HT karbonowego zaskara expert 27,5 rocznik 2016 i na nim jeździłem przez 6 lat.  Dla znawców tematu rowery te mają długa ramę podsiodlowa, pozycja jest pochylona, szczególnie w zaskarze gdzie miałem odwrócony mostek, taka pozycja bardzo mi odpowiada i daje frajdę, (zauwazylem że opieram ciężar na rekach co odciąża plecy). Zaskar był rowerem dającym wiele radości z jazdy, zwrotny i zrywny waga 11kg. Wzrost 180,waga 78, długość wewn.nogi 82cm

 

Abstrahując od tematu... Jaki miałeś rozmiar ramy tego Zaskar? Czas przeszły znaczy że go już sprzedałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

bardzo dziękuje za cenne rady, wybór padł na CF7 - czekam na dostawę, mój bark już nie może się doczekać :)

natomiast trzeba będzie go doposażyc i tu prośba o podanie adekwatnych do ceny roweru elementów, pamiętajmy ze nie jest to rower za 40-70k zl

- dropper

- kierownica karbonowa

- cos jeszcze?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reverb AXS -  bo plynna regulacja wysokości :) Kierownica: mam Token MTX, jeździłem też na FSA SLK i jeden pieron - karbon to karbon. Byle nie z alli. Z obowiązkowych to jak dla mnie  jeszcze gripy. Ale to wynika z faktu za ja tylko ESI toleruje. 

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt, jeszcze manetka. Założyłem OneLock'a po 2 jazdach jak mi zaczęło ocierać skórę od kręcenia tym. 

Linkowe opcje maja sens jak wystarcza Ci działanie 0-1 lub nie przejedziesz sie na AXS. To jak klimatyzacja w samochodzie: nie potrzebujesz do czasu kupna auta z klimą. Później już nie kupujesz aut bez klimy. Wogóle bez myk-myka da sie jeździ, ale..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o Epicu ALE jest drogi, nie ma wersji Evo Comp na stanie w rozmiarze L, cena 25k wyzsza, jest na SRAMie, koła zwykłe choc ma droppera, stosunek ceny do oferty niestety gorszy od canyona

a szkoda bo mam speca roubaix comp i bardzo sobie chwalę

z kolei trek supercaliber w gre wchodzi tylko wersja 9.7 ale nasluchalem sie o trudnosciach serwisu oraz ze ten skok to na wlkp super ale juz na gorskie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...