Skocz do zawartości

[do 10000zł] full XC do ścigania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawiła się koncepcja zmiany roweru. Od 6 lat jestem posiadaczem sztywniaka GC AL 7.9 SLX. Rower jest na wyścigowych kołach 1500-1600 gram, napędzie 1x12 shimano xt, hamulcach slx. Katalogowa waga roweru to 10.9 kg na napędzie xt 2x11. Rower kosztował wtedy 6,5 tys.

Ze względu na słabą technikę i chęć zmiany, pomyślałem o fullu. Pytanie: ile musiałbym wydać na rower z pełnym zawieszeniem, do ścigania, żeby nie odstawał od mojego hardtaila?

Trochę zacząłem przeglądać sklepy i widzę, że teraz musiałbym mieć ze 20 tys. złotych na fula do ścigania. Czy nie przesadzam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz. A i tak w budżecie ~20-25k do wagi swojego HT raczej nie zejdziesz. Ale zmień podejście: waga to nie wszystko. Miałem HT 10.5 kg, mam fulla prawie 12kg i wlaśnie dokładam mu kolejne 70g zakładając upgrade kita do dampera :) Po górach i górkach te 12kg lepiej jeździ niż HT. Mazowsze i takie tam to co innego. Wtedy waga ma duże znaczenie i kupno fulla to trochę nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, clip7 napisał:

Ze względu na słabą technikę i chęć zmiany, pomyślałem o fullu.

Jeżeli chodzi też o technikę podjeżdżania, to jest to złudna nadzieja. Niechcianych sekund w wynikach raczej przybędzie. Szczególnie na początku, zanim się przestawisz mentalnie na pełny zawias. W dół inna sprawa... tylko trzeba mieć na uwadze, że niewielki skok zawieszenia ramy w rowerach XC, nie da takiego efektu WOW jak enduro. Nieśmiertelny się nie staniesz.

4 godziny temu, clip7 napisał:

Pytanie: ile musiałbym wydać na rower z pełnym zawieszeniem, do ścigania, żeby nie odstawał od mojego hardtaila?

Jak za nowe to 15 tys. może okazać się mało. To raczej przedział, w którym cenę dyktuje waga i za to się głównie płaci. Reszta to preferencje.

EDIT:

Inna sprawa, że nowe rowery to się teraz częściej "zamawia" u producenta niż kupuje i czasami można sobie powybierać w specyfikacji... Jak i później otrzymać coś co się różni od tego zamówionego. :) Były przypadki.

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...