Skocz do zawartości

[Opona, naprawa] klejenie? opony szosowej


ernorator

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbować zawsze można...możesz użyć łatek do opon tubuless albo naklej w to miejsce przycięty kawałek dętki rowerowej. Wszystko oczywiście od wewnętrznej strony jeśli jest dziura. Od zewnętrznej możesz użyć jakiegoś elastycznego kleju do gumy. Nic nie zaszkodzi. U mnie w szutrówce gwóźdź przebił boczną część opony i wylazł górą. (Duro Moe Joe). Użyłem od wewnętrznej strony łącznie 3 łatek do dętek bo tylko to miałem pod ręką, tłukę dalej tą oponę po szutrach, kamieniach, korzeniach i nic. Jak walnie to wtedy wymienię. Czuć pod palcem lekki "guz" na oponie i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że opona będzie do wyrzucenia.  Jeśli to będzie lekka lata to ciśnienie będzie pogłębiać uszkodzenie.  Jak zastosujesz grubsza sztywniejsza to dętka w niektórych miejscach nie będzie dobrze przylegac i będzie się przecierac.  Duże ciśnienie troszkę utrudnia naprawę tak uszkodzonej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz budżet. Jak nie chcesz wydawać, to klej. Jeżeli masz pieniądze, to kupuj nową. Dla mnie to uszkodzenie jest duże, z mocno uszkodzonym oplotem. To nie jest małe nacięcie.

Ja osobiście na oponach bym nie oszczędzał. Bezpieczeństwo to priorytet, zwłaszcza że mając takie opony, pewnie jeździsz nieco inaczej niż rekreacyjnie.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę kupiłem nową kilka godzin po powrocie (nadal nie mogę uwierzyć, że kupiłem GP5000 stacjonarnie w Pucku)  bo jestem na urlopie jeszcze tydzień i bez niej nie mógł bym jeździć 😭

Tylko tak się na nią patrzę jak leży taka przebita i mi trochę szkoda bo z 800km na niej zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu takie uszkodzenie- i zakupiona już nowa opona…. Stara do kosza i zapomnieć. Łatałem opony szosowe lepiej rokujące i …  bałem się na  nich jeździć, co innego dojechać do domu czy zrobić ostatnią pętle na urlopie a co innego zostawić na kole na dłużej.   100 czy 200 zł straty z wizją wypadku i uderzenia o asfalt - ciężko pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Przerabiałem coś takiego innym Conti i szkoda było zachodu. Rozerwało się to znowu, a przy drugim podejściu, łatka musiała być na tyle gruba, że później przy prędkości koło zachowywało się jak zcentrowane... i to w starym rupciu, to co dopiero w czymś szybszym. W jakieś przeciwwagi się bawić już nie chciało. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...