Skocz do zawartości

[do 7000] Giant Deffy advanced 2 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić rower szosowy endurance do typowych wypadów 100km rowerem bez spiny. Wpadł mi w oko https://www.olx.pl/d...OLc0Y0OwInKYVf4

Mam 180cm wzrostu, wewn długość nogi 86-87 w linku jest rower o rozmiarze M i czy ten rower nie będzie dla mnie za mały? Jeszcze jedno pytanko czy ten rower jest wart swojej ceny a jeżeli nie to co szukać do 7000zł używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam 180cm wzrostu, wewn długość nogi 86-87 w linku jest rower o rozmiarze M i czy ten rower nie będzie dla mnie za mały?

Od biedy byś się dopasował montując dłuższy mostek ale jeśli ma być "bez spiny" to rozmiar M/L byłby lepszy, miałbyś bardziej wyprostowaną pozycję

Cytat

Jeszcze jedno pytanko czy ten rower jest wart swojej ceny

Powiedzmy, że rower jest fajny (ze względu na dobre komponenty, które zostały włożone) i takie 6-6,5 warto za niego dać (pomijając, że za mały) ale ma jedną, drogą do usunięcia wadę - hamulce. Generalnie szosowe klamkomanetki hydrauliczne są bardzo drogie w stosunku do mechanicznych więc giant wymyślił sobie system "hybrydowy". Montowali tańsze klamki mechaniczne z których linka szła do rozdzielacza na mostku a stamtąd już przewody hydrauliczne do zacisków. Działa to tak sobie, wygląda beznadziejnie (wpisz sobie w google'a giant conduct, właśnie coś takiego ma ten sprzęt przy kierownicy) i utrudnia montaż akcesoriów. Jeśli miałby być to rower dla mnie to na bank by to wyleciało na rzecz normalnej hydrauliki, używane części to dzisiaj jakieś ~2000 za grupę ultegra albo ~1500 za 105, które jest w pełni kompatybilne.

Cytat

jeżeli nie to co szukać do 7000zł używki

Sporo jest teraz endurance na rynku. Za te 7k popatrzyłbym raczej na mniej popularne marki, które słabiej trzymają cenę niż jakieś spece czy treki. Powinien być już karbon, tarcze i hydraulika

np. https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-gtc-sl-disc-ultegra-105-fulcrum-56cm-CID767-IDPhurU.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gianta to jesteś na granicy rozmiarów, ale raczej celowałbym w defym w m/l (jest takowy). Co do hampli to estetycznie to totalna lipa, ale nie zgodzę się, że są złe. To najlepszy system hybrydowy i działa to dobrze. Niemniej jednak upgrade na klamki s.105 będzie dość kosztowny ok.3000zł (całą nowa grupa s.105 to koszt ok.4500zł). Taki cube to lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...