Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana Suntour NEX na coś lepszego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Krótko: chcę wymienić w moim Unibike Flash EQ GTS (2020r) amortyzator SUNTOUR NEX / SKOK 63MM na znacznie lepszy. Nowy powinien mieć blokadę skoku, najlepiej poprzez manetkę na kierownicy. Budżet 3000 zł. Miło jak będzie lżejszy i lepiej będzie wybierał nierówności. Powinien mieć możliwość montażu błotnika. Nie chcę aby geometria roweru się zbytnio zmieniła. 

W grę wchodzi także wymiana koła (sztywna oś) jeżeli będzie taka potrzeba lub możliwość.

Dłużej: ostatnio zachciało mi się zmienić rower, myślałem o jakimś rowerze z barankiem, np. Trek Checkpoint SL 5. Jednak po jego zakupie i tak bym chciał z niego robić bardziej maszynę trekkingową, dodać błotniki, bagażnik, sakwy. A ten mój Unibike jest dla mnie idealny - po dodaniu rogów oraz wymianie mostka geometria roweru idealnie mi pasuje (jest szybko, ale nadal w miarę komfortowo), koła 28" są również odpowiednie (mam jeszcze MTB z 29" i te koła są już dla mnie nieco za duże).

To co mnie w nim boli, to słaby osprzęt, i dlatego zaczynam go powymieniać.

Więc w kwestii amortyzatora - co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał pomiędzy Rock Shox Paragon Gold RL lub SR Suntour NRX S RL. Oba są amortyzatorami powietrznymi, oba mają wygodną manetkę blokady na kierownicy i oba są zauważalnie lżejsze od NEX. I pracują lepiej. Może być też troszkę tańszy NRX E. NRX S oraz niektóre wersje NRX E mają dodatkowo regulację odbicia. Obecne ceny to pewnie coś w okolicach 1300-1900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to skontaktuj się z poniższym sklepem, który należy do użytkowników tego forum - ACTIVIA:

https://activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory-suntour/nrx/28-cali/149

Wg opisu na stronie NRX S jest obecnie dostępny, ale w wersji pod sztywną oś. Może pod QR też da się zamówić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...