Skocz do zawartości

[pierwsze spodenki] gdzie i jaki rozmiar? // lub alternatywa


Fafor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

objechałem pół gdańska i albo znalazłem spodenki z gąbką za 100 zł albo z pianką za 700.

Chciałbym kupić spodenki z wkładką żelową w cenie 200-350zł. Liczę oczywiście, że w tej cenie już coś rozsądnego można dostać. Chyba będę musiał kupić przez internet w ciemno bez przymierzania. Mam 178cm, 92cm w pasie i 60cm w udzie. Gacie noszę XL choć wcale jakiś gruby nie jestem : ) (chyba)

Co dla mnie polecacie i w jakim rozmiarze? Na youtubie coś mówili, że niektórzy rowerzyści są anorektykami i trzeba uważać właśnie na te na rozmiary.

 

Oraz dodatkowe pytanie. W temacie jestem nowy, więc mało wiem. Czy jest jakaś alternatywa do tych obcisłych gaci z pamersem? Np. coś bardziej jak luźne spodenki z wkładką? Pewnie jest to mniej komfortowe ale czy różnica jest aż taka wielka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spodenki od S do L. Towar elastyczny i moim zdaniem rozmiary są porównywalne w ramach jednego modelu. Więc to nie poradzę. Kiedyś używałem lycry, ale zbyt widać koniec…. Teraz wolę bardziej siatkowe, obcisłe bokserki z pampersem (najlepszy model z Deca) i luźne spodenki - specjalne rowerowe, albo turystyczne z Deca, byle szwu w kroku nie było. To w góry. Szosowcy mają inny styl, bo bardziej walczą z wiatrem. Spodenki na szelkach mają zwolenników, choć czasem może być trudniej się wysikać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fafor napisał:

Czy jest jakaś alternatywa do tych obcisłych gaci z pamersem? Np. coś bardziej jak luźne spodenki z wkładką

Dynafit robi fajne spodenki rowerowe ale bez wkładki. Są delikatne i wygodne choć bez gaci pod nimi powiedział bym że mało zasłaniają. Wkładki są dla mięczaków🤣🤣🤣

Endura ma luźne spodenki z systemem przypinania gaci z wkladką.  Ale musisz mierzyć bo rozmiary u nich to loteria i z roku na rok mają trochę inną rozmiarówke.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę to najlepsze jednak są te spodenki z wkładką na szelkach. Na takie chyba też mogę nałożyć zwykłe spodenki? : ) Polecicie jakąś markę / rodzaj / link do allegro w cenie podanej powyżej? Zależy mi na tej żelowej wkładce jeśli budżet pozwoli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli spodenki z wkładką tylko ze szelkami. Całkiem inny komfort w porównaniu do tych wpinanych. Na to zarzucasz luźnie jak Ci przeszkadza lycra. Na gonkach wszyscy jeżdżą w lycrze - leciutkie nawet jak mokre, szybko schnie, nie lata nic miedzy nogami, nie krępuje ruchów. Na szosie to wiadomo. Masz tego do wyboru do koloru. Używam Rasso, Eroe i Martombike bo moja d**a lubi wkładki Elastic Interface i Dr. Pads. Ale to już musisz sam sprawdzić. Na spodenkach z wkładką nie oszczędzaj. Uwierz.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faforprzecież Ci podałem firmy, łącznie z modelami wkładek. To są przyzwoite i sprawdzone wkładki y wielu producentów, Byłeś choć na stronach w/w firm żeby się zorientować w temacie ? Chyba nie bo byś zobaczył że masz do wyboru aż jeden/dwa modele u każdego.....  Nikt tu za Ciebie tego nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok przecie masz podany w opisie model wkładki. Co Cię powstrzymuje żeby wpisać w google i poczytać? Oczywiście zawsze możesz napisać maila do producentów spodenek z prośba o przekopiowanie opisow wkładek ze stron producentow. Dostaleś info na temat kilku przykladowych szwalni, nazwy bardzo dobrych wkładek. Jak możemy Ci jeszcze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ze spodenkami mówi o wkładce Elastic Interface: Endurance Anatomic Road Men.

Strona tej wkładki mówi o materiale EIT X-FIFTY

Podstrona z materiałami przedstawia skład Polyamide 64% Polyester 23% Elastane 13%

Nigdzie nie pada słowo foam albo gel. Jestem amatorem, pierwszy raz robię taki zakup. naprawdę nie rozumiem zbyt wiele z tych opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 18:11, Fafor napisał:

Np. coś bardziej jak luźne spodenki z wkładką?

Żeby wkładka miała sens to musi dokładnie przylegać do ciała. Dlatego warto kupić spodenki z szelkami bo pomagają utrzymać ją we właściwej pozycji.

W dniu 12.08.2022 o 18:11, Fafor napisał:

Chyba będę musiał kupić przez internet w ciemno bez przymierzania.

Kupowałem spodenki Assos-a w centrumrowerowe. 3 razy odsyłałem, dopiero czwarte były dla mnie idealne. Nie było żadnego problemu, pieniążki oddawali natychmiast po otrzymaniu zwrotu. Nie mam doświadczenia w odsyłaniu towaru i nie wiem jak szybka jest procedura w innych firmach ale jak bym miał teraz kupować coś czego nie jestem pewien zacząłbym od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem czy to ja jestem jakiś upośledzony czy każdy producent postarał się by znalezienie informacji o wkładce było aż takie trudne.

https://www.centrumrowerowe.pl/spodenki-rowerowe-z-wkladka-assos-mille-gt-pd21354/  najtańsze spodenki assosa z szelkami i znowu brak informacji ani zdjęcia wkłądki. Po wpisaniu w google też nic nie wyskakuje.

https://eroe.cc/najlepsze-meskie-spodenki-swiata tu przynajmniej udało mi się znaleźć jakieś informacje wyszukując tej wkładki po nazwie.

Myślicie, że jedna z tych to dobry wybór? Ku której się skłaniacie bardziej?

 

Dodatkowo pytanko. Wiele z tych wkładek wydaje się być bardzo cienkich. Jak mocno one uśmierzają one ból tyłka?

Edytowane przez Fafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Assos-a. Tu masz dość dokładnie porównanie modeli: https://tricentre.pl/Assos-jak-wybrac-spodenki-rowerowe-blog-pol-1631706875.html Od siebie dodam że model GT ma krótsze nogawki od GTS. Natomiast GTS bardziej opina i można rozważyć zakup większego rozmiaru jeżeli tabela pokazuje że jest się pomiędzy nimi. Poza tym GT nie są 100% czarne. Wkładki są firmowe Assos-a czyli tak naprawdę Elastic Interface której Assos jest właścicielem.

A tu masz filmiki na temat spodenek Assos-a: https://www.youtube.com/c/StylówaPROWyjątkowaodzieżkolarska

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat, chodź już trochę stary. Problem mam z doborem rozmiaru w spodenkach Assosa mille GT C2. Z racji tego że gdzie nie popatrzę i nie posłucham to idą lepsze czasy, więc nie zastanawiając się długo myślę kupię spodenki z "wyższej" półki. Wcześniej użytkowałem spodenki w przedziale cenowym do 350zł. Rozmiar dobierałem większy żeby było nie za ciasno. Moja budowa z "brzuszkiem" 175cm, 86kg, biodra 97, pas 88, więc z marek takich jak vezuvio, rogelli brałem L i było ok. Przy zakupie Assosa zrobił się problem, na stronie producenta, sugerowany rozmiar to M na stronie sprzedawcy L. Zamówiłem M i ledwo wnie wszedłem, domówiłem L i poprawa prawie żadna, strasznie opięte, jak jakieś spodenki uciskowe. Zastanawiam się, bo wcześniej nie miałem spodenek z tej "wyższej" półki cenowej, czy może tak ma być. Tak jak pisałem wcześniej, przy tańszych nie za bardzo zastanawiałem się czy może mniejszy rozmiar będzie lepszy, bo w sumie były wygodne, ale nie do końca wiedziałem jak mają leżeć. Tak myślę, zostawię L ale na Zwifcie przez zimę pewnie z 5kg zrzucę, do tego ta L troszkę się rozciągnie i będzie tak jak z "tańszymi" że po 2 sezonach jak stanę na pedałach, to pampers wisi jak bym narobił... Zatem jak dobrać spodenki, jak powinny leżeć?

Edytowane przez spike123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spike123 Mam Mille GTS w rozmiarze M i są to spodenki dosyć ciasne, szczególnie w biodrach. Na początku myślałem o wymianie na L, ale po kilku jazdach delikatnie się rozciągnęły w krytycznych miejscach i jest idealnie. Myślę że L-ka też by mi pasowała.

Moje wymiary:

- wzrost 180,5cm

- waga 69kg

- biodra 91cm

- pas 75cm

 

Edytowane przez SpinOff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...