Skocz do zawartości

[do 3500] Używana szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co myślicie o tej opcji:

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-domane-4-5-shimano-rozmiar-54-CID767-IDQldup.html

W cenie 3.5k jago pierwsza szosa, chciałbym sie nauczyc serwisować i dbać o rower oraz zaczac trenowac (biegam i pływam na razie)

Znalazłem że jest to ten model: był sprzedawany w 2013 po około 10k

https://archive.trekbikes.com/pl/pl/2013/Trek/domane_4_5_compact#/pl/pl/2013/Trek/domane_4_5_compact/details

1. Pytanie pierwsze, czy cena 3.5k jeżeli stan byłby DOBRY - wszystko sprawnie działa, jest ok.

2. Jest to rozmiar 54,  według TREKA do 175, ja mam 179 ale czytałem ze ludzie z takim wzrostem biorą 54 albo 52 nawet, czy rozmiar bedzie ok?

3. Poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia, podczas zakupu, też dokłądnie bym obejrzał. Jak poporawnie sprawdzić stan roweru?, czym poruszać, co dogiąc i zobaczyc zachowanie, co dokładnie obejrzeć? Jakieś info macie co do tego typu maszyny albo dokłądnie modelu? jakies problemy charakterystyczne rzeczy, 
4. Czy jest do dobry model pod long-lasting eksploatacje jeszcze z 5-10 lat, przy moim zaangażowaniu typu np za kilka miesiecy kupno jakis super kół i opon, potem wymiana korby, i takie dziubanie?

Serdecznie dziękuje za odpowiedźi na rowerach sie nie znam mam mtb 16 letnie ja jezdze nim 8 i jest super sprawny bardzo go lubie, ale chcialbym zaczac trenowac na szosie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

4. Czy jest do dobry model pod long-lasting eksploatacje jeszcze z 5-10 lat, przy moim zaangażowaniu typu np za kilka miesiecy kupno jakis super kół i opon, potem wymiana korby, i takie dziubanie?

Taka sobie. Rower jest na 10 rzędowej grupie ultegra, nie produkują tego od kilku lat a co ważniejsze nie produkują (i nie zaczną produkować bo zmienił się standard) niczego co będzie z tym w pełni kompatybilne. Jedyną realną możliwością upgrejdu jest przejście na 11s co wiąże się ze stosunkowo dużymi kosztami i prawdopodobnie determinuje wymianę koła - bo bębenek raczej kasety 11s nie przyjmie (szosowe 10 i 11 mają inne szerokości a nie identyczne jak w mtb) 

Tak naprawdę jeśli chciałbyś cokolwiek w tym rowerze ulepszać to zostanie ci sama rama a do wymiany pójdzie wszystko. 

Generalnie rower "może być" za taka kasę, rozmiar jest ok. 

IMO można to kupić, jeździć i wymieniać co się zużyje. Jeśli lubisz dłubać to poszukałbym czegoś innego, ciekawszego. Choćbyś wrzucił w niego worek siana to i tak nadal będzie to trek domane, dziadkowóz, rowerowy volkswagen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o geometrii roweru? Doczytaj jak się to ma do szosy bo domane i tcr to dwa bieguny. Poza tym giantowe M/L będzie dla ciebie za duże, szczególnie przy tej geometrii. Aluminiowy scott - normalny rower za te pieniądze

https://www.olx.pl/d/oferta/basso-laguna-3-szosa-roz-55-cm-CID767-IDPY8Jr.html

https://www.olx.pl/d/oferta/cannondale-caad-10-shimano-105-rozmiar-54-CID767-IDQ57Uq.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, ze jest stack, i reach, głównie o to chodzi z geometrią?

W sumie o wszystko. Rower ma masę wymiarów i kątów, które wpływają na jazdę.

Cytat

stosunek tych 2 wymiarów mówi o połozeniu ciałą, czy jest bardziej zrelaksowane, czy pod agresywną jazde?

Powiedzmy, że od stack i reach można zacząć ale nie da się traktować tego jako wyrocznię. Żeby wynik stack/reach był "porównywalny" rowery musiałyby mieć identyczną długość ett. Stosunek stack/reach rośnie wraz ze wzrostem rozmiaru, policz sobie dla jakiegoś modelu w rozmiarach S i XL, wyjdzie co innego a przecież mają tę samą geometrię

Cytat

Ten cannondale caad 10 ma stack-to-reach 1.43 natomiast scott 1.54 głownie na to powininem patrzec w kontekscie geometrii? Rowerem zamierzam statrotwac w triathlonach, na takiego caad 10 załoze lemondke, będzie w miare ok?

Ale tu nie chodzi jaki rower jest tylko do jakiego jesteś się w stanie dopasować, o twoją mobilność, rozciągnięcie itd. Po co masz kupować np. rower o agresywnej geometrii kiedy będziesz go musiał ustawić jak trekinga?

caad'a 54 powinieneś porównywać ze speedsterem M/54

caad, stack 546, reach 383

scott, stack 571, reach 381

Czyli szczyt główki ramy (a w rezultacie poziom na jakim masz kierownicę nie uwzględniając regulacji podkładkami) w caad jest 25mm niżej niż w scott, bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem, jeżeli chodzi o mobilnosc to u mnie jest ok, robie czasem yoga, cwicze na silowni, plywam, i jestem rozciagniety bardziej niz "przecietna osoba" ale wiem ze i tak do pozycji bedzie sie trzeba przyzwyczaic. Dzisiaj jade tego scootta obejrzec. 
 

Ten CAAD10 albo speedster mają sztywne osie? jak z potencjałem wymiany rzeczy: kół i napędu, mieszą sie w obecnych standardach? (Bosso, troche patrzyłem ale duzo w necie nie moge znalezc, dzieki za podeslanie linków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ta sie przejade na CAAD10 geometria mnie nie zraźi będe się czuł ok, a rower będzie w dobrym stanie, po dokładnym oglądnieciu, to jest to dobra opcja na 5-10 lat? np jakbym chciał koła zmienić na lepsze, napęd wymieniać to wszystko jest w spoko standardzie? W sumie dzięki to prawda na scottcie czułem się dość luzacko "jak na krześle" :D. A rower bardziej chce do szybkich jazd  1 maks 2 godzinnych na dużym tętnie. Czy na takim rowerze też np sobie pojade 100km i będzie w miare okej?

A no i cena, jaką cene powinienm maks zaproponować "SzajBajk" kupił dokładnie ten model za 4300 rok temu, spodziewałbym się ze powinienem go za 3800 kupic ale pewnie handlarz sie nie ugnie bo marże 40% muszą być skoro już do tej Anglii pojechał. 4000 to okej ?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cannondale-caad8-shimano-105-rozmiar-54-CID767-IDQiqkp.html?reason=seller_listing|normal - CAAD 8 za 3300 dlaczego taka roznica 1k, w czym gorszy jest ten rower od caad10 ktorego mi podeslales?

 

Edytowane przez caballoBlanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to jest to dobra opcja na 5-10 lat?

Jazda pierwszą szosą przez 5-10 lat jest takim absurdem, że pozwolę sobie to przemilczeć

Cytat

np jakbym chciał koła zmienić na lepsze, napęd wymieniać to wszystko jest w spoko standardzie?

Części są dostępne

Cytat

Czy na takim rowerze też np sobie pojade 100km i będzie w miare okej?

Kazdemu wygodnie na czym innym

Cytat

A no i cena, jaką cene powinienm maks zaproponować "SzajBajk" kupił dokładnie ten model za 4300 rok temu, spodziewałbym się ze powinienem go za 3800 kupic ale pewnie handlarz sie nie ugnie bo marże 40% muszą być skoro już do tej Anglii pojechał. 4000 to okej ?

1. Nikogo nie interesuje kto, kiedy i co kupił. 

2. Ciebie czyjaś marża też nie powinna interesować, cena jest ustalona, nikt cię do zakupu nie zmusza

Cytat

CAAD 8 za 3300 dlaczego taka roznica 1k, w czym gorszy jest ten rower od caad10 ktorego mi podeslales?

Jest starszy i ma starszy osprzęt 10s zamiast 11. No i koła badziewne - ale w tym droższym niewiele lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basso jak już. Rower jak rower, włoska manufaktura, wrzuciłem żebyś miał przykład, że można kupić za podobne pieniądze znacznie ciekawszy sprzęt niż jakieś populusy

Cytat

dlaczeog 5-10 lat absurdem :D ? Jezdze moim mtb od 8 lat ;)

Właśnie dlatego, że szosa to nie mtb. Tu chodzi o kręcenie z jak największą mocą przez długi czas a nie manewrowanie pomiędzy kamieniami. Nie wiercisz się ciągle na siodle, nie wstajesz co chwila, pozycja jest o wiele bardziej wymagająca niż na innych typach rowerów (dodatkowo spędzasz w niej zwykle więcej czasu). Tak naprawdę każde 0,5cm długości czy wysokości ramy ma znaczenie i baaaaaaaardzo mało prawdopodobnym jest, że rower jaki kupisz trafi w punkt jeśli chodzi o możliwości ustawień, które będą dla ciebie najbardziej optymalne. Pojeździć sezon czy dwa, nabrać doświadczenia, uświadomić sobie z czym to się je, poznać wady i zalety sprzętu jaki masz, wyciągnąć wnioski i kolejny rower kupić już świadomym swoich potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, caballoBlanco napisał:

jakie sa wady zakupu tego roweru

Taki, że jak ci hak przerzutki strzeli to w rowerowym na rogu go nie znajdziesz

Cytat

Oprócz tego, że jest za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki van rysel jest każdy widzi. Tanio kupić, pojeździć, zobaczyć o co w szosie chodzi i wymienić na coś innego. Czy zapłaciłbym za takie coś 3800 czy tam 4500? Na pewno nie. Rower to nie tylko osprzęt tylko przede wszystkim rama, do której jest dokręcony a w tych rowerach to właśnie rama jest najsłabszym punktem. Widziałeś to kiedyś na żywo? Wrażenia jeśli chodzi o jakość wykonania niezapomniane. Rurki w kształcie jakby ktoś je ciosał siekierą a spawy jak spod elektrody

https://www.olx.pl/d/oferta/rose-pro-sl-ultegra-11s-dt-swiss-8-2kg-CID767-IDOUlgj.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

558 -  a inne wymiary? mam dlugosc nóg (od ziemi do pachwin) 83 cm. a rozmiar 57 według producenta jest na wysokosc nog 84-87

image.png.34e8bbcf58ee245e038410f34204682e.png

"As a rule of thumb, road bikes with a high ratio of stack to reach (1.5 and greater) are best for less flexible athletes or those with longer legs and shorter torsos; road bikes with a lower ratio of stack to reach (1.5 and lower) are best for more flexible athletes or those with longer torsos and shorter legs."  jest to w miare prawda?

bo w tym rowerze w rozm. 57 wychodzi gdzies 1.48

Edytowane przez caballoBlanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...