Skocz do zawartości

[do 3500] Używana szosa


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-ultra-rcr-af-ultegra-van-rysel-rozmiar-s-CID767-IDMNn3c.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 a to?|
 

O to Ci chodziło? no nie powiedziałęm ze nie robiło mi różnicy, poporstu wysłałem rozmiar L

Według producenta powinienm wziac 55.
image.png.455006149d3a12d7514209ceed164dfa.png

83.5 x 0.66 = 55.11
ale w sumie zakres na 57 jest miedzy 84x 0.66 a 87* 0.66 czyli 55.44 a 57.42

a Jak z szosami pod triathlon, jak wezme wieksza rame to bedzie wygodniej sie polozyc na lemondce?

 

Wczesniej pisales ze na tym scoocie bede siedzial jak na krzesle a tutaj: https://www.olx.pl/d/oferta/rose-pro-sl-ultegra-11s-dt-swiss-8-2kg-CID767-IDOUlgj.html?reason=observed_ad&isPreviewActive=0&chat=1
na tej ramie 57 tak by nie było?

Edytowane przez caballoBlanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O to Ci chodziło? no nie powiedziałęm ze nie robiło mi różnicy, poporstu wysłałem rozmiar L

A to muszę się odnosić wyłącznie do jednego linku kiedy wrzucasz ich kilka? 

Cytat

83.5 x 0.66 = 55.11

ale w sumie zakres na 57 jest miedzy 84x 0.66 a 87* 0.66 czyli 55.44 a 57.42

Rzygać mi się chce jak widzę takie kalkulatory z lat 90-tych gdzie długość rury poziomej była równa długości podsiodlowej. Rozmiarem ramy szosowej jest efektywna długość rury poziomej i przekrok nie ma nic do rzeczy. Regulacja sztycą trwa kilkanaście sekund. 

Z takim podejściem do "zaleceń" lepiej w rozmiarowke treka nawet nie zaglądaj

Cytat

a Jak z szosami pod triathlon, jak wezme wieksza rame to bedzie wygodniej sie polozyc na lemondce?

A co to jest "szosa pod triathlon"? Zarzuć jakimś przykładowym modelem

Cytat

Wczesniej pisales ze na tym scoocie bede siedzial jak na krzesle a tutaj: https://www.olx.pl/d/oferta/rose-pro-sl-ultegra-11s-dt-swiss-8-2kg-CID767-IDOUlgj.html?reason=observed_ad&isPreviewActive=0&chat=1

na tej ramie 57 tak by nie było?

A nie doktoryzowales się już przypadkiem z parametru stack? 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wiem ze ich stosunek ma znaczzenie stack/reach,

Znaczenie ma parametr stack (mówiący o tym na jakiej wysokości będziesz miał kierownicę) i parametr reach (charakteryzujący ustawienie ciała względem osi suportu). Stosunek tych dwóch parametrów jest ułomny, co już ci wcześniej napisałem, i nie jest żadnym wyznacznikiem 

Cytat

dlaczego ta 57 moze byc dobra ale osoby 179?

Bo cię interesuje fizyczny wymiar ramy a nie to jak sobie ją nazwał producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki popatrzyłem na grafiki i porównywanie tych parametrów ma sens, stack w sumie oczywisty teraz jest dla mnie (wysokosc kierownica - os suportu). Ale jak sie ma reach do effective top tube? No reach sie zawiera w ETT. Reach im większy tym większe pochylenie? ale to tez zalezy od stack w sumie, więc w sumie stosunek tych dwóch chyba ma znaczenie co?

Własciciel wysłami mi "pękniecie lakieru" poprzedni wlasciciel pisał z ROSE i podobno to dlatego, że cienka warstwa lakieru, wierzyć w takie cos?

pek.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do geometri: 
image.png.fc405573e8650d3fb00440486c50fcde.png

Teraz np jak porównuje te rowery to np 54 CAAD10 jest krótsza 13mm (efektywana dlugosc ramy) okej spoko, 32mm lower stack czyli kierownica w stosunku do suportu jest 3.2 cm nizej, reach tez 6mm krótszy, czyli moge np aa, nie wiem kurcze.

Jak porównać te geometrie? Pojedynczo? ze np reach 6mm to poprostu jestem mniej wyciagniety? Ale przeciez zalezy pod jakim kątem jest rura podsiodłowa.
Stack to w miare jest oczywisty, ale dlaczego jest reach i effective tube lenght i po co je porownywac obydwa to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

32mm lower stack czyli kierownica w stosunku do suportu jest 3.2 cm nizej,

Czyli górna krawędź główki ramy jest 32mm niżej względem suportu

Cytat

ze np reach 6mm to poprostu jestem mniej wyciagniety?

Reach mówi o tym w jakim położeniu jesteś względem osi suportu, im rower bardziej agresywny tym reach większy - pozycja podczas jazdy skierowana bardziej "w przód"

"Rozciągnięcie" to kwestia ett czyli długości ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, caballoBlanco napisał:

image.png.08e0a095304f74d5fbf10205e231a142.pngimage.thumb.png.88205ea9808ee65b55b52f4bf83b5e65.png

@Mihau_ w internatach piszą że w tym rowerze to standard

 

Nie wiem czy to standard, ale w wersję że to przez cienki lakier to nie wierzę. Prędzej lakier pęknie jak jest go za dużo niż za mało no chyba że jest tam 20mikronów, ale to byłoby widać. No chyba że przygotowanie powierzchni na linii zawiodło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, caballoBlanco napisał:

w internatach piszą że w tym rowerze to standard

Super że to standard... No a w Somali standardem jest głód i dzieci z kałasznikowami - dlatego tam nie jeżdżę na wakacje.

Pykło w miejscu gdzie nikt normalny nie będzie się zastanawiał dlaczego tylko zleje zakup takiego używanego roweru ciepłym moczem. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tych rowerach:


https://kupszose.pl/produkt/giant-contend-sl-2/

https://www.facebook.com/groups/441061395950415/permalink/5482570995132738/?sale_post_id=5482570995132738

https://www.facebook.com/bernard.rowery/posts/pfbid0siTrqLzHK7yoMB9Doeu8vn9dwpHKTkbPbgjDi5EgkrFFn3nzaitsJkPvK7dM8hMBl

image.thumb.png.0ae20d99615bd97ed321121e31f43af5.png

Porównianie geometrii tego Contend Sl do Rose, co myslicie? to duza roznica np 1.3cm  w ETT ? reach to 1.2cm krotszy i stack - kiera jest 1.1cm nizej ale dla mojego wzrostu ten rower wypada okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595 Ta wypowiedź powinna się kończyć na: "ortopedę zabukować" ;)

@caballoBlanco Ja się tylko raz wypowiem w tym wątku i to celowo lakonicznie, bo aż taki miły i cierpliwy jak @Mihau_ to ja nie jestem.

Cytat

co sadzicie o tych rowerach

1. Nie jest tyle wart, bez problemu da się kupić taniej lepszy, chociaż sam w sobie - rower ok.

2. Jest za mały... a po tym jak wyglądał przebieg rozmowy z ramą rose "57" która przez niemal każdego innego producenta zostałaby nazwana jako "55" bo ma 558mm to się dziwię że teraz pytasz o ramę dla "młodszej siostry".

3. Napęd go dyskwalifikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2. Jest za mały... a po tym jak wyglądał przebieg rozmowy z ramą rose "57" która przez niemal każdego innego producenta zostałaby nazwana jako "55" bo ma 558mm to się dziwię że teraz pytasz o ramę dla "młodszej siostry" @abdesign Jak to młodszej siostry przeciez ma 545 mm ETT czyli tak jak napisał @Mihau_ miedzy 545 a 560 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, caballoBlanco napisał:

przeciez ma 545

przecież nie ma...

zobacz sobie w tabeli jaki wymiar ma rozmiar S - podpowiem model jest z 2015 roku (chociaż to się długo nie zmieniało)

PS. ale proszę uszanuj to że nie mam ochoty na dalszą dyskusję.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chodzi o ten https://kupszose.pl/produkt/giant-contend-sl-2/ 
Ty odpowiadajac na wiadomosc z kilkoma linkami odniosłes sie do konkretnego nie precyzujac ktory.

https://www.olx.pl/d/oferta/giant-contend-sl-shimano-105-CID767-IDPc85f.html?chat=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=0

tez nad tym sie zadstanawiam

Edytowane przez caballoBlanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...