Skocz do zawartości

[korba, napęd 3x] wymiana korby


chopmaz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary poczciwy Romet Orkan 5 ostatnie sezony spędził głównie w piwnicy jako rower rezerwowy. Jednak w tym sezonie trochę pojeździł i to nawet po Polsce, nie tylko do pracy i to od wielkiego dzwonu. Sprawdza się jako turystyk do spokojnej jazdy i w przyszłym sezonie (bo ten mam praktycznie z głowy już) chcę używać go w podobny sposób. Jedyne co potrzebuję wymienić to ramiona korby. Obecne mają 175mm a ja zdecydowanie wolę krótsze. W dwóch pozostałych rowerach mam 170mm i tu chciałbym wymienić na taką samą długość. Do przemyślenia też wyrzucenie największego blatu 48t, z którego praktycznie w ogóle nie korzystam, nawet na zjazdach.

Obecny napęd to:

Mechanizm korbowy: Shimano Deore FC-T611 48/36/26 175 mm
Manetka: Shimano Deore T610
Przerzutka przednia: Shimano Deore T610
Przerzutka tylna: Shimano XT T780
Kaseta: Shimano Deore CS-HG62, 11-32 10- rzędowa

Kasetę mam już kupioną 11-34, obecna będzie do wymiany niedługo. I teraz pytanie co w zamian z przodu? Samych ramion korby Shimano nie można kupić (chyba, że jednak można to poproszę o info, wtedy sytuacja będzie najprostsza) a kupować korbę 3x to raczej bez sensu w moim przypadku, więc zostaje 2x. Ewentualnie 1x, ale to już większa rzeźba. Więc co najlepiej kupić na podobnym poziomie? Shimano Deore 36/26? Choć lepsze byłoby 38/24 (po szybkim sprawdzeniu raczej nie do dostania). Czy wtedy będzie trzeba wymienić lewą manetkę i przerzutkę z przodu? I jak z tą nieszczęsną linią łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmień na 22/30/40 ? W tej chwili są dostępne 3 sztuki z ramionami 170 mm na bikester jeszcze w starej cenie: https://www.bikester.pl/shimano-mtb-fc-mt500-korba-3x10-rz.-40-30-22-zebow-M442522.html Mógłbyś wtedy dać kasetę o ciaśniejszym stopniowaniu (11-28) jeżeli nie potrzebujesz miększych przełożeń.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie istotnych różnic nie ma. Tylko czy do turystyki chcesz mieć korbę bez osłony ? Moim zdaniem korby bez osłony mają sens na szosie kiedy zawsze jeździmy ubrani na sportowo. A z zakupami na bikester nie ma problemu. Sporo rzeczy od nich kupiłem i paczkę dostawałem zwykle w ciągu 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...