Skocz do zawartości

[Wysokość siodełka] ale przy lemondce


chrismel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczynamy ustawiać poprawną wysokość siodełka przy standardowej kierownicy możemy jako punkt wyjścia przyjąć przekrok minus 10 cm. Czyli mam przekrok 80 cm to ustawiam na 70 cm. Potem są korekty w granicach kilku mm. Czy jest taka sama zasada przy lemondce ? Albo czy możecie napisać jaką wysokość Wy ustawiacie jeżdżąc z lemondką ? Bo mi wychodzi że wygodnie jest mi dopiero jak podniosę siodełko o około 20 mm w stosunku do prawidłowego ustawienia bez lemondki. Czy tak ma być czy coś innego mam źle ustawione i kompensuję wysokością ? Jak ustawię niżej to mam tendencję do napinania ud żeby się unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie goniometr, który kosztuje około 10 złotych. Wysokość ustaw tak, aby kąt w stawie kolanowym wynosił 25-35 stopni w momencie kiedy pedał położony jest najniżej. Ustawienie siodła przód-tył ustaw tak, aby przy korbach ustawionych poziomo, sznurek z obciążnikiem trafiał na środek śródstopia. Jest masa filmów na YT na ten temat.

Co do lemondki, to ja jedynie pochylenie siodełka koryguję - dziób siodła w dół tak długo, aby przy położeniu na lemondce nie uciskało tkanek miękkich z przodu. Jednocześnie, nie powinien tyłek zjeżdżać do przodu przy zwykłej jeździe. Trzeba to dobrze wycyrklować i przydaje się tutaj sztyca na dwie śruby z płynną regulacją.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że 2cm od prawidłowego ustawienia bez lemondki. A to wyjściowe ustawienie na 100% jest prawidłowe? Ja jestem po bike-fittingu i miałam ustawiane wszystko zanim jeszcze nawet myślałam o lemondce. Po zamontowaniu lemondki wystarczyła mi jedynie korekta pochyłu siodła. 

Może jeszcze z samą lemondką pokombinuj.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...