Skocz do zawartości

[Klocki] TRP Spyre C


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam klocków do TRP Spyre C, żeby wycisnąć z nich ostatnie % siły hamowania. Mam oryginalne tarcze TRP wraz z pancerzami bezkompresyjnymi.

Aktualnie mam klocki A2Z Eco. Wiele stron sugeruje że są to klocki półmetaliczne, ale znalazłem także informacje że jest to model żywiczny. Jaka jest prawda, ciężko powiedzieć. Nie są złe, ale pewnie są lepsze na rynku. Kształt jest oczywiście taki sam, jak w podstawowych Shimano, czyli B01S

Co byście polecali do tego modelu? Stawiam przede wszystkim na siłę i coś, co jest określane jako "Initial Bite". Modulacja nie jest dla mnie aż tak ważna, ponieważ zdecydowanie preferuję krótkie, ale mocne hamowanie. Jeżdżę po płaskiej okolicy, z okazjonalnymi miejscami gdzie trzeba hamować z 40-50 km/h.

Oczywiście zdaje sobie sprawę z ograniczeń tych hamulców, ponieważ używam ich już na tyle długo, że wiem jakie są ich możliwości. Nie oczekuję zrobienia z nich hamulców hydraulicznych, tylko poprzez zmianę klocków.

Jeżeli chodzi o cenę, to na ten moment nie ma znaczenia. Po zebraniu propozycji, zdecyduję co jest warte zakupu, a co nie. 

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych

https://ebcbrakes.pl/pl/katalog/czesci-uniwersalne/ebc-rowery-trp-spyre-c/cfa327r-klocki-hamulcowe-rowerowe-organiczne-wyczynowe-ebc-brakes/ebc-brakes/cfa327r/95~323473~323924~744379/25629?root=323473

są naprawdę mocne jeśli chodzi o hamowanie - trwałość taka sobie .

PS mam tarcze od Magury na tyle i TRP z przodu ( ale na przodzie mam hamulec HY/RD) , ważę 100 kg, nie mam prolemów z hamowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony głos na:  JAGWIRE DCA016 - moim zdaniem działają lepiej (mowa o sile hamowania) od fabrycznych i również lepiej czuć moment łapania tarczy.

PS. Warto pamiętać, że poza tzw. "sezonem" kiedy jest zimno to żywiczne klocki potrafią sprawować się jednak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich +1 do Jagwire DCA016, zajeździłem w Spyre kilka kompletów, mam jeszcze kilka w zapasie. Jedyny minus to wycie na mokro, ale to nic wyjątkowego:)

Z trochę droższych czarne Galfer FD293, nie używałem ich w Spyre, ale mam tą samą mieszankę w innych hamulach i uważam, że są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...