Skocz do zawartości

[Który wybrać] Giant Defy 3 2016, Trek one series Tiagra 1.5, Cube Agree Ultegra


LenaDeMar

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając na pierwsze pytanie - owszem nie ma problemu żeby w cenie 2500zł kupić przyzwoity rower - ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i raczej rozszerzyć obszar poszukiwań, po dobry rower warto podjechać. Znajdzie się za 2 tygodnie 100km od Ciebie.

Na drugie pytanie nie da się odpowiedzieć w ogóle, to jak z samochodami "czy passat to fajny samochód" i fajny i nie fajny. Zależy jaki konkretnie model, zależy z którego roku, zależy jak wyposażony i przede wszystkim w jakim jest stanie. Z osprzętem, no cóż lepszy nowy sprawny claris r2000 niż pogięta i mająca 80tys przebiegu ultegra 6500. Ale oceniać można tylko konkretny egzemplarz. 

Mając 2500zł, omijamy szerokim łukiem korby 3x, omijamy zbyt twarde przełożenia, omijamy klamkomanetki z których wystają przewody i przede wszystkim mając 167cm wzrostu unikamy rowerów których górna rura przekracza 52cm a w zasadzie wirtualny odpowiednik takiej rury (bo przecież fizycznie może być pod dużym kątem).

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LenaDeMar napisał:

Czy w cenie do 2500 znajdę coś co warto w ogóle waszym zdaniem kupić?

https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-dolce-elite-tiagra-28-szosa-fitness-CID767-IDQc1Fk.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0

Nic lepszego pod względem sprzętowym nie znajdziesz

Ewentualnie sobie dorzuć kilka stów i kup nowy

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-regular-damski/_/R-p-302724?mc=8602206&c=Niebieski_Turkusowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, LenaDeMar napisał:

Co to znaczy? - chodzi o konkretny osprzęt/markę ?

Używamy wujka google i dowiadujemy się co to są przełożenia w rowerze i co życzliwi ludzie chcą nam przekazać, bo nie angażując własnego wysiłku szybko stracimy zainteresowanie tych którzy nam chcą pomóc.

A chodzi o to żebyś sobie nie kupiła korby 53/39 z kasetą 11-21 bo dojedziesz donikąd nawet jak będziesz miała z górki.

Cytat

Zdjęcia używanego dopiero dostanę i cenę też. 

Jeśli będzie w dobrym stanie, jeśli będzie kosztował ze 2tys, jeśli będzie w Twoim rozmiarze to będzie to niegłupi zakup ale po co mamy oceniać katalog Trek'a? skoro w kontekście używanego sprzętu już raz padło - zacytuję samego siebie:

17 godzin temu, Fikander napisał:

oceniać można tylko konkretny egzemplarz. 

Wśród osób na tym forum angażujących się w wątki o rowerach szosowych dla początkujących, osób które przy okazji mają rozleglejszą wiedzę trudno jest przebierać - jest ich może 3 na krzyż. Zresztą tak jest z każdą bardziej poważnie traktowaną częścią tego formowego świata. Mądrze wykorzystuj więc to że chcą pomagać zanim się znudzą bo pytający "nie współpracuje" ;)

ps. po speca którego wrzucił @Mihau_ zapewne warto pojechać do Włocławka i rzeczywiście znaleźć lepszy rower w tej cenie to karkołomne przedsięwzięcie. Tak na marginesie to po zdjęciach można wyłącznie wskazać coś co "warto sprawdzić" a nie "warto kupić". Jeśli masz to sama bez nikogo potem oceniać kupując to równie dobrze może Ci sprzedający wysłać rower w ciemno bo za nic w świecie nie wychwycisz zaczynającej przepuszczać czy zacinać się klamkomanetki, poprzeciąganych od 47-ego centrowania szprych, stanu łożysk czy zamaskowanego pęknięcia ramy ani wielu podobnych innych rzeczy, które potem kosztują krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Używamy wujka google i dowiadujemy się

Przyjmuję na klatę. Tak, mea culpa... Powinnam tak robić. Bardziej chodzi o to że czasowo nie ogarniam ale ok.
@Fikander dziękuję za wszystkie uwagi. Jak będę miała coś na miejscu to zabiorę kogoś mądrzejszego ode mnie do oględzin, w sumie nawet nie brałam tego pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomku odpowiem tak... trochę długa historia będzie...
Do tej pory głównie pływałam i to z różną częstotliwością; ale żaba w sportowym + kraul (40-50 basenów); biegać nie cierpię; czasami na rolkach jeszcze...
Mamy "pod nosem" ekipę triatlonową, do której należy również mąż - regularnie trenuje i to on mnie do szosy namawia. Uwagę skupiłam na szosie dopiero po wizycie w Sierakowie - z dopingiem dla ekipy triatlonowej (w końcówce maja) tego roku.  
Od miesiąca mam pożyczonego vitusa od sąsiadki (nie pytajcie o szczegóły) i jak już opanowałam ból krocza (początki i siodełko były straszne) to stwierdziłam, że jeździ się przyjemnie.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni, appka pokazuje mi że jechałam 4 razy 20-30km. Bałam się wcześniej wyjeżdżać sama żeby gdzieś się nie wyłożyć, ale w tym tygodniu pojechałam i było spoko. Mam możliwość gospodarowania własnym czasem, więc w przyszłym tygodniu pewnie z rana ze 2 razy znów pojadę (sama). Kondycja taka sobie (bez tragedii) ale czuję fan z całej sprawy 🙂 Wyścigi mnie raczej nie interesują; chodzi mi wyłącznie o swoją kondycję, ruch, zdrowie... No wiecie...
@Tomek595 czy te informacje odpowiadają na Twoje pytania?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mamy "pod nosem" ekipę triatlonową, do której należy również mąż

ciach. To o co Ty się obcych ludzi pytasz??? Toż chłopak doskonale wie, że za przeproszeniem sfajdasz się na korbie 53, że korba 3x to gówno dodatkowo gościu od oglądania przedniego koła TT-ki to ramę liczy na mm, więc rozmiar, który jest dla Ciebie dobry a który nie, wytłumaczy Ci idealnie. To jakaś tajemnica przed Nim, że ten rower chcesz kupić? Jak by moja żona mając mnie pod nosem chciała zapytać na forum jaki rower ma kupić to bym nie umiał się chyba odnaleźć w czasoprzestrzeni.

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Nadrobiłam zaległości, obczytałam trochę temat i czuję się nieco mądrzejsza. Wiem już co znaczą te wszystkie cyferki dotyczące napędu (np.50/34) - przyznaję że wcześniej nie wiedziałam nawet co to korba i kaseta...

Biorąc pod uwagę to co wiem, to powyższy rower wydaje się ok, gdyby nie cena (jednak dla mnie za drogo) i do tego masa powyżej 10kg.

Może widzicie dodatkowo inne mankamenty...

W związku z powyższym bardziej starannie już przeglądam oferty, no i przychodzę dziś z tą poniżej.  Całość wydaje mi się interesująca , gdyby nie dwie rzeczy:

1. z Wałbrzycha - gdzie nie jest płasko i przez to może rower dostał po d... - istotne???

2. Kaseta 11-28... - wg waszych słów powinnam szukać 11-34 (choć być może ta tu właśnie byłaby wystarczająca) ???

https://m.olx.pl/d/oferta/szosa-shimano-105-btwin-alur-700-CID767-IDQgodW.html

Co sądzicie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...